קורס דולות מקיף

צוות קורס דולות

תכנית קורס דולות

קורס דולות – מחיר

להיות דולה מקצועית

לימודי דולה – דולות כותבות

קורס דולות – המלצות

צפייה בקורס הכנה ללידה

קורס מדריכות הנקה

קורס תומכות בהריון ובלידה

קורס דולות לאחר לידה

קורס מדריכות הכנה ללידה

קורס מדריכות עיסוי תינוקות

קורס מטפלות ברפלקסולוגיה

קורס מדריכות הנקה

כרגע הקורס אינו מתקיים במרכז – מתוכנן להיפתח בעתיד

מהי מדריכת הנקה – איפה לומדים להיות מדריכת הנקה

קורס מדריכות הנקה של מרכז אמא אדמה הוד השרון, ההרשמה בעיצומה – פרטים בטלפון 03-3810022

או פנו באמצעות דף צור קשר באתר.

קורס מדריכות ההנקה יתקיים במרכז אמא אדמה, המרכז המקצועי והוותיק להריוןלידה והורות הפועל כבר כ-15 שנה בהוד השרון. המרכז הורחב ושופץ לאחרונה עד היסוד וכיום הנו בית הספר להכשרת נשות מקצוע בתחומי ההריון והלידה, הגדול ובודאי היפה ביותר בארץ, שהלימודים בו מהווים חוויה בפני עצמה.

את קורס מדריכות הנקה המקצועי והעשיר של אמא אדמה, מנחות ומרכזות יועצות הנקה מוסמכות IBCLC מנוסות, הדי הרפז וענת יערי.

תחום ההנקה מעניין אותך? רוצה לסייע לאמהות אחרות להניק?
הבטיחי את מקומך בקורס מדריכות הנקה הקרוב של אמא אדמה.


מהי מדריכת הנקה (לעומת יועצת הנקה)
מדריכת הנקה הינה מי שסיימה קורס מדריכות הנקה הכולל כמאתיים שעות עיוניות וקליניות באחד מבתי הספר למקצועות ההריון והלידה או במכללה לרפואה משלימה.

תפקידה של מדריכת הנקה הוא לעזור לאמהות המתקשות בהנקה, בניהול הקליני של התבססות ההנקה, ולסייע בפתירת בעיות פשוטות ומורכבות כמו גודש, בעיות בהעברת החלב, בעיות בעליה במשקל, תנוחות הנקה, פצעים בפטמה דלקת בשד (מסטיטיס) או פטריה.
מדריכות הנקה ינחו את האם המניקה ויילוו אותה לאחר הלידה כדי להעלות את ההנקה על מסלול בטוח ומוצלח. מדריכת הנקה תלווה את המשפחה גם בהמשך הדרך בתהליכים מורכבים יותר כגון שילוב שאיבות בהנקה לשם חזרה לעבודה והכרת מאכלים מוצקים בגיל המתאים.

כאשר מדריכת הנקה נפגשת עם אם מניקה בשבועות הראשונים אחרי הלידה יתבצע הביקור בדרך כלל בביתה של האם ויארך כשעתיים עד שלוש שעות למפגש הראשון וכשעה וחצי במפגש הבא, אם הוא נחוץ.
בתחילת ביקור הבית תמלא מדריכת ההנקה טופס פרטים אישיים ושאלון אנמנזה רפואי, על מנת לקבל תמונה מלאה על מצב ההנקה. במהלך המפגש תצפה מדריכת ההנקה באם כשהיא מניקה את תינוקה ולאחר מכן תדריך אותה לגבי הדרכים בהן ניתן ליעל את ההנקה. לבסוף היא תוודא שדבריה הובנו כהלכה ושהאם מסוגלת ליישם את מה שהחליטו ביחד. מדריכת הנקה תעמוד בקשר עם המשפחה, ובמיוחד עם האם לאורך התקופה שלאחר הביקור ותבצע ביקור חוזר במידת הצורך.
מדריכות הנקה מעבירות קורסי הכנה להנקה בהן ילמדו האמהות לעתיד לזהות סימני רעב ראשוניים של התינוק ומדדים להעברת חלב טובה, וכן כיצד למנוע חלק גדול מהבעיות שעלולות לצוץ בתחילת ההנקה (למשל סדקים בפטמה, בלבול פטמות או פינוק בקבוק), על ידי ביות מלא, מגע עור בעור והבנה שגם הנקה הינה אחד הכישורים שלוקח זמן לרכוש אותם, בדיוק כמו כל דבר חדש שאנו לומדים.
מדריכות הנקה שעברו קורס הדרכת הנקה נמצאות במסלול לקראת ההסמכתן כ- IBCLC ורשאיות לגשת לבחינה הבינלאומית מטעם IBLCE לאחר שעמדו בקריטריונים של כאלף עד אלפיים שעות קליניות ועיוניות שנדרשות מהן. יועצת הנקה מוסמכת מטעם IBCLC ארגון היא מי שלמדה הדרכת הנקה בקורס מדריכות הנקה בעל דרישות מחמירות המאושר על ידי IBLCE, עשתה את שעות ההתמחות הנדרשות ועברה את המבחן הבינלאומי.
שתהייה לך הנקה מוצלחת, קלה וטובה.
כתבה: גילי פז – גרטנר, מדריכת הנקה.

כתובת

שעות פתיחה

©All rights reserved to Ema Adama
לימודי NLP