חזרה
בן או בת?

טור מספר 2 – עוד בן, או… רציתי בת

רציתי בת
את הבולבול שלו ראינו כבר בשקיפות, עוד לפני שהרופאה ציינה את זה לפנינו. כבר ראינו. וכשההתלהבות מהמראה המדהים הזה של יצור חי בתוך הבטן שלי שכחה, נזכרתי שבעצם רציתי בת, אז קצת התאכזבתי שיצא שוב בן. יש לי כבר אחד כזה.


מה? אסור להגיד שהתאכזבתי? (כנראה שאסור) מייד נזכרתי שהכנתי את עצמי גם לאופציה הזו עוד לפני שנכנסתי להריון, הרי בסך הכל יש לזה 50% סיכוי לקרות, 50% לא הולכים ברגל, זה חצי-חצי. וכן, שמחתי מאוד, אבל בפינה מאחורה עמדה אפרת קטנה ואמרה בפרצוף עקום ועקשני שהיא רצתה בת. אם מישהו יוכל להגיד לי שמתישהו תהיה בת, לא אכפת לי מתי היא תבוא ובאיזה סדר (כמו שרציתי שמישהו יגיד לי שבסוף אני אתחתן, לא משנה מתי). אז אני אהיה רגועה.


טוב, אין לי הרי סבלנות שמישהו ירגיע אותי, מייד הרגעתי את עצמי (“מה זה צריך להיות”!!!) בן זה נהדר!, יש לי אחד כזה והוא מדהים, והנה הולך לבוא עוד אחד כזה. להיט!
מצד שני, חשבתי שאם תהיה בת אז זה יהיה מושלם. כמו משפחה מהסרטים, מהספרים ומהפרסומות: אבא, אמא, בן ובת. כן, אבל זה בפרסומות. גם בשני בנים יש יתרונות: כל הבגדים של אורי יוכלו לעבור הלאה לשימוש מלא ע”י הבן הבא, מה שבטח לא היה קורה בצורה הרמטית אם זו היתה בת. ויהיה להם חדר בנים עמוס מכוניות וטרקטורים וכבאיות ופליימוביל, המחשבה מילאה אותי שמחה. אם כבר יוצאים הרבה בנים אז שיהיו צמודים זה לזה שיוכלו לשחק יחד, לישון יחד וכו’.


כדי להרגיע עוד ישר העלתי בראשי את כל המשפחות הנחמדות שאני מכירה שיש להם שני בנים גדולים (וחמודים) ואחר כך הגיעה להם בת שלישית (גם זה קורה). הייתי לגמרי רגועה עם זה, גורו הודי בהרי ההימלאיה ממש.


אבל בת…
בת זה פרחים ושמלות ופרפרים. זה ברביות ונעלי לק. זה לשבת ולהתעסק במשהו אחד יותר משלוש שניות (אולי). זו מישהי להעביר לה את הידע שלי על בנות ונשים ושתבין אותו בגוף ראשון. זה משהו שיש גם לאחרים והם לא היו צריכים להתאמץ במיוחד: לשכב על הגב בזמן הסקס ולהמנע מאורגזמה שישה שבועות וחצי, לאכול רק יוגורט וחמוציות חודשיים, להמנע ממלח, לספור ימי ביוץ ולעשות סקס שלושה ימים לפניהם. לכל מי שאני מכירה זה פשוט קרה – בת. וגם לי זה פשוט קרה – עוד בן. כיף לי עם עוד בן, אבל המחשבות רצות אוטומטית כבר לפעם הבאה גם. אין מה לעשות.


גם לקראת הסקירה המוקדמת עוד חשבתי שנגיע ו-הפתעה! זו בעצם בת. למרות שאחרי שראינו את הבולבול שלו, לא היה מקום לטעות. ואכן לא היתה טעות גם בבדיקה הבאה- זה היה בן. ובמפתיע – גם בזו שאחריה. וגם במי שפיר – בן. ילד עקבי.


מידי פעם עוד מציפים החששות שהם הולכים להכנס לאותה משבצת ולגנוב אחד לשני את ההצגה כי שניהם יהיו דומים לפחות במשהו אחד. ומה אם הסבים לא יאהבו את השני כמו שהם אוהבים את הראשון, ומה אם אני לא ארגיש אותו דבר? אם זו היתה בת, נראה לי שבאופן טבעי זה היה יותר קל להתאהב במשהו שונה מהותית… ממממ שוב הייתי צריכה לחשוב על יתרונות ולילה שלם חשבתי איך שני בנים גדולים, או יותר…  יוכלו לסחוב אותי בטרק באנאפורנה.


אז מה אם יהיה לי עוד בן
אם הייתי חיה בחברתנו הפטריאכלית לפני אפילו פחות מ-100 שנה, הייתי נחשבת למבורכת בהיותי אם המביאה בנים זכרים לעולם. יכול להיות שהמעמד החברתי הזה היה אפילו מרצה אותי והייתי רוצה רק בנים, או לפחות כמה שיותר. אבל עכשיו אנחנו חיים במין חברה כזו שרוצה הרבה בנות (אני בעד, אולי זה בגלל הצבא…) שנותנת לנשים להביע יותר את הרגשות שלהן ונותנת לנשים בכלל מקום משמעותי יותר בחברה (אני בעד ועוד איך) ובכלל אנחנו בחברה שמאדירה את הגיוונים ואת זה שיש לך מהכל, אז הכי טוב שיש לך גם וגם. ובגלל זה אני צריכה לעמוד מול שאלות כמו: נו ואיך את מרגישה עם זה שזה עוד בן? שאלות שלא היו שואלים אותי אם זו היתה בת. או תגובות של: וואוו אתם עקביים / סדרתיים וכו’.


אז כן, אם שאלתם, אני בסדר עם זה
בהתחלה רציתי בת, אחר כך עבדתי על עצמי שהכל בסדר גם עם בן (אנאפורנה וכו’), כי באמת הכל בסדר עם זה ונמשיך לעשות ילדים עד שתצא בת או עד שימאס, מה שיבוא קודם. ועכשיו, אחרי שכבר חודשים אני מרגישה אותו ומדמיינת אותו, מדברת אליו ומלטפת אותו בתוך הבטן שלי, נושמת אליו ומאכילה אותו, כבר קשה לי להחליף את האופציה הזו במשהו אחר.

בחזרה לדף הכותבת – הטור של אפרת

כתבות נוספות

שרי קרוכמל

לפני “אודות”, נתחיל ב”תולדות”… הקשר הראשון שלי עם עולם הרפואה והבריאות החל  בצבא. קורס חובשות, קורס חובשים תעופתיים ושרות כחובשת


תיקון חווית לידה


מיילדת

מיילדת – מיילדות ברוכות הבאות אל דף מיילדת – מתחם המיילדות באתר אמא אדמה – הריון, לידה והורות. באתר אמא אדמה יש מקום לכולן, יש פינות,


    השאר תגובה

    03-3810022

    רחוב הבנים 14, כניסה ב’, הוד השרון

    ©All rights reserved to Ema Adama
    לימודי NLP