חזרה
דיקור סיני בהריון

טיפולי רפואה סינית בהריון ובלידה – דיקור – אקופונקטורה

תקופת ההריון, בודאי קראת זאת באין ספור מקומות, אמורה להיות אחת התקופות הנפלאות והמרגשות ביותר בחייך. אמורה, משום שלעיתים קרובות עשויות להופיע במהלכה בעיות שעלולות להעיב על מצבך הנפשי והרגשי ואף להקשות על התאוששותך לאחר הלידה ועל תפקודך כאם. טיפולי דיקור סיני הינם מהכלים הבטוחים והיעילים ביותר לטיפול, עזרה ומניעה בכל שלבי ההיריון ובהתחלת הלידה.

דיקור סיני בהריון – בחילות והקאות
לפחות שני שליש מהנשים סובלות מבחילות והקאות בטרימסטר הראשון להריון, אך גם אם את אינך לבד במערכה זהו אינו קל. ישנן נקודות דיקור שמשמשים מאות בשנים לטיפול בבעיה זו. ניתן אף ללמד אותך איך לעסות את הנקודות ולהקל על מצבך במו ידייך.

דיקור סיני בהריון – בצקות
בצקות 
מופיעות בחודשי ההיריון האחרונים. הן יוצרות לחץ וכאב בפרקים ובידיים ולעיתים ללא טיפול מקדים יכולות לגרום לחולשה ונימול של הידיים לאחר הלידה, דבר שיקשה עליך לטפל ולהרים את תינוקך.
אקופונקטורה תמריץ את הדם ותמנע לחץ על הגפיים והפרקים. בנוסף תקבלי מהמטפל הנחיות בקשר לתזונה ואורך החיים שימנעו הצטברות נוזלים.

דיקור סיני בהריון – דליות
בעיות כלי דם כמו דליות מופיעות או מחמירות אצל נשים רבות כתוצאה מהלידה ומהעומס בחודשי ההיריון האחרונים.מכוון שהפיכתך לאימא אינו מפסיק את רצונך להיות נאה מטופחת ובעלת רגליים יפות. טיפול בדיקור בזמן ההיריון יכול למנוע ממך ורידים בולטים ברגליים.
הדיקור הקוסמטי הינו ענף חדש בארצו שמתפתח מאוד עקב היכולת דרך דיקור ותוספי מזון נכונים למנוע בעיות כלי דם ולשפר את מראה העור.

דיקור סיני – כאבי גב
כאבי גב
, בלט דיסק ואפילו פריצת דיסק נפוצים בזמן ההיריון וגורמים לבעיות שינה, קושי בישיבה ולסבל מיותר. בעיות אלו נגרמות כתוצאה משינוי ביציבה ובעמידה שלך עקב המשקל שנוסף מקדימה ולפעמים כתוצאה ממאמצי הלידה. משככי כאבים וסטרואידים בעיתיים ללקיחה בהיריון. את הראשונים קשה לקחת כי הם מגבירים צרבות ובחילות ואת האחרונים אסור לקחת בהיריון, דיקור במחטים נותן תשובה שמפתיעה נשים רבות ביעילותה ובמהירות תגובתה. זכרי כאבי גב כואבים עשרות מונים מכל דיקור שהוא.

דיקור סיני  לקראת לידה – היפוך עובר
העובר שברחמך אמור להתבסס בקרקעית האגן כאשר ראשו כלפי מטה עד שבוע 34 של ההריון. אם עד הלידה הוא ישאר הפוך לכיוון זה, סביר להניח שתעברי ניתוח קיסרי, שכן בארץ ממעטים בביצוע לידת עכוז. ניתוח קיסרי הוא ניתוח ולכל דבר ואף מקטין את סיכוייך לעבור בעתיד לידה רגילה. אם ניתן להמנע ממנו מבלי לסכן אותך או את עוברך, בודאי שהדבר עדיף ועל פעולת היפוך עובר אם היא אפשרית, היא גם מבורכת. מחקרים מערביים רבים הוכיחו את יעילות הדיקור הסיני בהפיכת עובר ע”י שימוש בנקודה אחת באצבע הקטנה שברגל, דבר שמפתיע אנשי מדע ורפואה מערביים. את מוזמנת לחוות זאת ולהיווכח.

דיקור סיני לשם האצת לידה וצירים
דיקור סיני יכול לעזור לך להתחיל צירים, במידה והגעת לשבוע 40 ואת חוששת מזירוזים תרופתיים או מלידה קיסרית. ניתן כמו כן להאיץ את התקדמות הלידה והצירים ע”י דיקור.

סיכום לגבי דיקור סיני בהריון
באמצעות הכלים של הרפואה הסינית ניתן לתמוך ולעזור לאישה ההרה ולדאוג שתחושת השלווה והנינוחות ובעיקר שבריאותה ובריאות העובר שלה, ימשכו בצורה תקינה במשך כל זמן ההיריון.

מאת: אהוד סברדליק, מטפל מוסמך ברפואה סינית, דיקור סיני, מטפל בקליניקה בהוד השרון במרכז אמא אדמה וכן בקליניקה בחדרה. מתמחה בטיפול בנשים בהיריון ובילדים.
לתאום טיפול עם אהוד סברדליק 050-8890126

כתבות נוספות

קורס דולות לאחר לידה


שרי קרוכמל

לפני “אודות”, נתחיל ב”תולדות”… הקשר הראשון שלי עם עולם הרפואה והבריאות החל  בצבא. קורס חובשות, קורס חובשים תעופתיים ושרות כחובשת


תיקון חווית לידה


    השאר תגובה

    03-3810022

    רחוב הבנים 14, כניסה ב’, הוד השרון

    ©All rights reserved to Ema Adama
    לימודי NLP