חזרה
הילינג

הילינג – ריפוי אנרגטי – healing


המילה הילינג (באנגלית Healing) משמעותה – ריפוי. במהלך השנים האחרונות נכנסה המילה הילינג כביטוי המתאר ענף ברפואה משלימה שבו נעשה הריפוי מתוך השפעה על השדות הארנגטיים של הגוף שלנו.


אז מה זה בעצם הילינג? ואילו סגנונות הילים קיימים?
התשובות לשאלות המובאות למעלה אינן חד משמעיות. ההילינג, כמו הרפואה הסינית מניח שמלבד הגוף הפיזי שלנו, שאותו כולנו רואים וחשים, יש לנו בנוסף גם גוף אנרגטי המקיים את הגוף הפיזי (ברפואה הסינית קוראים לאותה אנרגיה – צ’י והיא המזינה את הגוף הפיזי שלנו באנרגיית החיים). תיאוריה אחת בנוגע להילינג מדברת על מרכזי אנרגיה (הידועים גם כצ’אקרות בסנסקריט) הקולטים את אנרגיית החיים מהיקום ומזינים כך את הגוף. תיאוריה נוספת מדברת על גוף, נפש ונשמה. כיום מקובל להניח שכל התיאוריות בנוגע להילינג הן נכונות ומשלימות זו את זו.


הילינג או ריפוי אנרגטי, מתחלק לשני סוגים עיקריים
:
1. ריפוי באמצעות מטפל
2. ריפוי עצמי


ריפוי באמצעות מטפל מתחלק לשני סוגים עיקריים:

טיפול הילינג באותו החדר: המטפל והמטופל נפגשים בחדר, לרוב חדר טיפולים שהוא נעים בעל תאורה נמוכה ובעל תפאורה מעודדת רגיעה הכוללת נרות וקריסטלים. המטופל שוכב כאשר הוא בלבוש מלא על מיטת הטיפולים, מאזין למוסיקה נעימה ומקבל מהמטפל אנרגיה של ריפוי. טיפול הילינג כזה מביא לכל הפחות, לרגיעה ולתחושת שלווה עמוקה מאוד. ישנם גם מטופלים רבים שנרדמים במהלך טיפול ההילינג שלהם.


הטיפול בהילינג יכול גם להביא להקלה משמעותית בכאבים. מדובר בכאבים שיכולים להיות קשים מאוד (למשל כתוצאה מכריתה או השתלה של איבר, עצמות שבורות וכדומה). כל מטפל, על פי שיטת טיפול ההילינג שהוא עובד בה, יסביר למטופל את מעשיו והדברים בהם הוא טיפל. חשוב להדגיש שהטיפול נעשה בלבוש מלא ומגע קל בלבד על הלבוש או קצת מעל הגוף של המטופל.


בסוג השני של ההילינג מדובר בטיפול הילינג הנעשה מרחוק: לפני הטיפול תתקיים בדרך כלל שיחת הכנה עם המטפל. המטפל בהילינג יקבע עם המטופל את מטרת הטיפול והם יתאמו שעה מתאימה בה המטופל נמצא במצב מנוחה במקום בו הוא יבחר, והמטפל יושב בביתו או בחדר הטיפולים שלו ושולח את הטיפול למטופל שלו. כפי שהבנתם כבר, בטיפול שכזה אין חשיבות לקרבה פיזית בין המטפל למטופל. המטפל יכול לצורך העניין לשבת בישראל, ולטפל במטופל הנמצא באירופה, אלסקה או כל מקום אחר על הפלנטה היפה שלנו. משך הטיפול יכול להשתנות בהתאם לצרכים של המטופל אך בדרך כלל ינוע בין רבע שעה לשעה שלמה. לעיתים קרובות, נקבע טיפול ההילינג מרחוק לזמן בו המטופל ישן, כך שהטיפול אינו גוזל מזמנו של המטופל.


מבחינת התוצאות של טיפול ההילינג – אין הבדל משמעותי בין טיפול מקרוב (המתרחש באותו החדר) לבין טיפול מרחוק.


ריפוי עצמי בו המטופל הוא גם המטפל
טיפול ההילינג העצמי מבוסס על העובדה שאנחנו יכולים להשפיע, לעזור ולרפא את עצמנו. כולנו מחוברים באופן טבעי לאנרגיית החיים אשר זורמת ביקום ויש בנו את היכולת להגביר את הזרימה שלה אל תוכנו ולהביא לעצמו ריפוי באמצעות טיפול יום יומי בחלקים האנרגטיים שלנו.


בדרך כלל, אדם המטפל בעצמו בהילינג, ילמד קודם קורס של שיטת ריפוי אנרגטית כזו או אחרת. רצוי לבחור קורס או סדנה המכילים החתמה או חניכה אנרגטית. לא משום ששיטות אחרות אינן עובדות, אלא מפני שתהליך של חניכה אנרגטית מקצר את הדרך ומעניק לנו את היכולת להזרים כמויות גדולות יותר של אנרגיה אל תוך גופני מבלי שנצטרך לתרגל בשביל זה במשך מספר שנים.  בנוסף, יוצרת ההחתמה או החניכה האנרגטית תנועה חזקה של אנרגיה בגוף המנקה אצלנו מטענים קרמתיים ורגשיים והמשאירה את כל המערכת האנרגטית שלנו פתוחה, נקיה ומוכנה לשינוי מבורך.


מעבר לעובדה שאין שום אדם אחר בעולם אשר יכול לחוש אותנו כפי שאנחנו יכולים לחוש את עצמנו, היתרון בטיפול עצמי בהילינג הוא שהוא זמין ואינו עולה כסף. ההשקעה היחידה היא במחיר הקורס אותו למדנו ולאחריו יש אנרגיה ויכולת לטיפול עצמי בהילינג הנשאר איתנו לכל חיינו. כך שמי ששילם 1000 שקל לקורס הילינג בגיל 35 ומטפל בעצמו עד גיל 80, עשה בעצם עסק לא רע בכלל.


איך בוחרים טיפול הילינג?
הבחירה בסוג של הטיפול הילינג תלויה במטרה של הטיפול. אם האדם סובל ממחלה כרונית (מחלה מתמשכת) מחפש דרך לשיפור איכות החיים שלו ושמירה על הבריאות שלו לאורך זמן, או אם האדם מעוניין באימון רוחני מתמשך – הוא יעדיף טיפול עצמי. אותו הדבר גשמדובר על הורים לילדים המחפשים טיפול זמין עבור הילדים שלהם.


לטיפול הילינג באמצעות מטפל יגיעו בדרך כלל אנשים הסובלים מבעיה זמנית.  הזקוקים לטיפול אחד או מספר טיפולים, המתעניינים בהגעה להחלטה כלשהי או הזקוקים לניקיון אנרגטי של גופם ולאיזון המערכות שלהם. ישנם גם אנשים שיגיעו לטיפול ארוך טווח בכדי לטפל במחלות שזמן הריפוי שלהם ממושך. גם במקרים כאלה, תקופת הטיפול תהיה תמיד מוגדרת.


איזו אנרגיה עוברת אלינו דרך טיפול בהילינג?
רוב השיטות של ההילינג משתמשות באנרגיה ממקור אין סופי ואין בהם את היכולת לפגוע במטופל בשום דרך. אי אפשר לכפות על אדם זה או אחר לקבל אנרגיה – כאשר יש למטופל פחדים או התנגדות כלשהי לקבל טיפול הילינג, האנרגיה פשוט לא תעבור אליו. מכאן ניתן להסיק שטיפול ההילינג הוא בעצם פעולה רכה ועדינה מאוד.


הטיפול בהילינג נעשה אך ורק בהסכמה מלאה של שני הצדדים הרוצים להרפא ולרפא. גם כאשר אנחנו עושים טיפול הילינג לעצמנו, עלינו להגיע להסכמה דומה עם עצמנו. רק כאשר ישנה התחייבות מלאה ושלמה לתהליך הריפוי, ויש בנו רצון מלא להרפא, אנו זוכים ברפואה השלמה שאנרגיית ההילינג שהיא אנרגיה אין סופית, חומלת ורכה יכולה להעניק לנו.

 

 


כתבה: אלה ווהל בשיתוף ענבל ר. נקש- מורה בשיטה הכחולה, מטפלת בוורטקסהילינג ®, ורייקי מאסטר.

קראו עוד כתבות על הילינג ושיטות ריפוי דומות בכתבות הבאות:
רייקי – רייקי לנשים בהריון – רייקי לתינוקות

כתבות נוספות

שרי קרוכמל

לפני “אודות”, נתחיל ב”תולדות”… הקשר הראשון שלי עם עולם הרפואה והבריאות החל  בצבא. קורס חובשות, קורס חובשים תעופתיים ושרות כחובשת


קורס דולות לאחר לידה


תיקון חווית לידה


    השאר תגובה

    03-3810022

    רחוב הבנים 14, כניסה ב’, הוד השרון

    ©All rights reserved to Ema Adama
    לימודי NLP