חזרה
התעמלות אמהות ותינוקות

פינוקי בוקר 4.4.15 – לחזור לכושר אחרי לידה בשילוב התינוקות


השבוע בפינוקי בוקר לאמהות ותינוקות,
יום רביעי – 4.4.15 בשעה 11:00,
מפגש ותרגול בנושא:
בחזרה לכושר ולגיזרה לאחר הלידה, עם התינוק
בהנחיית מאמנת הכושר אביבה טליאס

למה כושר חשוב לחיי אמא? ספורט זה הפעלת מאמץ שמשפר את הגוף והבריאות – לא משנה אם המטרה היא לרזות או לתפקד יותר טוב פיזית, השיפור תמיד שם, גם לגוף וגם לנפש. אין דבר יותר בריא, מאמא מרוצה מהחיים וגאה בעצמה – וכבר ידוע עד כמה הדבר משפיע לטובה גם על התינוק.


ספורט ופעילות אקטיבית צריכים להיות חלק מחייה של כל אם. אם צריכים לברוח מהילדים לחצי שעה להיות לבד, לחפש בייביסיטר (ולשלם לה), לתכנן יומיים לפני באיזה שעה ולכמה זמן – זה לא ילך. במפגש פינוקי בוקר לאמהות ותינוקות נלמד איך כושר יכול להשתלב בחיים ובהרמוניה עם הצרכים שלנו. כוושר הוא כמו לנקות את הבית, או להתקלח, או לשתות קפה עם חברות – את כל אלה אמהות עושות יחד עם התינוק, אז גם כושר גופני אפשר לעשות יחד. אין דבר יותר בריא בשבילך ובשביל המשפחה שלך מלעשות ספורט ב-י-ח-ד.


במפגש שלנו נשלב את התינוק לתרגילי כושר וקרדיו שמחטבים ומחזקים את הגוף שלך, ותוך-כדי מפתחים את הקשר שלך עם תינוקך. נדבר על הדרכים הכי יעילות ובריאות להיכנס שוב לכושר, אחרי תקופה ארוכה של הריון והחלמה מהלידה. נלמד תרגילים ומתיחות שעוזרים בהפעלה נכונה של הגוף, כדי להימנע מכאבים, אי-איפוק ופציעות. וכל זה עם התינוק!


כדאי לבוא עם בקבוק מים, בבגדים נוחים (מומלצים אפילו בגדי ספורט) ומוכנות אפילו להזיע קצת!


אודות המנחה והמתרגלת: 
אביבה טליאס (BA ,MA ) מאמנת כושר בעלת חברת ACTIVITI לאימון אישי וקבוצתי לנשים בהריון ולאחריו באזור השרון, ומדריכת האימונים “אמהות עם עגלות”.
עוד פרטים על אביבה תוכלו למצוא בדף שלה באינדקס שבאתר אמא אדמה – אביבה טליאס – אמהות עם עגלות

 

ועוד דברים על חזרה חזרה לכושר אחרי לידה והתעמלות משותפת לאם ולתינוק,  שכתבה מאמנת כושר נוספת שהופיעה בעבר בפינוקי בוקר לאמהות:

החזרה לכושר ולגזרה שאנחנו מכירות ואוהבות הוא אחד הכלים החשובים והחזקים שיש לנו. אני מאמינה שבאמצעות הכלי הזה נוכל מחדש ללמוד את עצמנו ולהרגיש טוב יותר לגבי כל השינויים שחווינו .
בדיוק מסיבה זו פיתחתי את שיטת ההתעמלות Mommy & Me . השיטה מיועדת לך – אמא (המדהימה כמובן…) – ולתינוקך.
ככל שנקדים להבין כי כאשר אנחנו מאושרות ושלמות עם עצמנו אנחנו אמהות יותר טובות לתינוקות שלנו, כך החיים שלנו ייעשו קלים ושמחים יותר.


חווית ההריון הביאה עמה שינויים רבים:  מבחינת הרגש,  מבחינת אורח החיים ובסדרי העדיפויות. אחד השינויים הגדולים והמורגשים ביותר הוא זה שחווה גופך.

מה קרה לגוף שלי?
במהלך ההריון עלית במשקל, מרכז הכובד של גוף השתנה, השרירים הוארכו ונחלשו (שרירי הבטן ורצפת האגן בעיקר), השרירים האחוריים התקצרו משום שהתגייסו לפצות על השינויים האחרים (שרירי גב וירך אחורי לדוגמא).
וזאת עוד טרם הזכרנו את השינויים ההורמונאליים.
כל אלו השאירו אותך רחוקה (ושונה?)מה”אני” שלפני ההריון.


מטרת אימון Mommy & Me היא חזרה לכושר, לגזרה, להרגשה טובה ולחיזוק הקשר בין האם לתינוק. נעשה זאת על- ידי למידה משותפת כאשר לשם שינוי ההתמקדות הוא גם בך ובצרכים שלך. מצד אחד, השיעור מתמקד בך: שריפת שומנים, עיצוב וחיזוק השרירים הרלוונטים: בטן, ישבן, ירכיים, רצפת אגן, חזה, עבודה על גמישות ויציבה נכונה, כיצד להתנהל נכון ביומיום עם תינוקך, מניעה של כאבי גב וברכיים ומצד שני, השיעור מתמקד בתינוקך: חיזוק הקשר הרגשי ביניכם על- ידי אינטראקציה חדשה. התינוק יכול לשמש בתור המשקולת שלנו ובתור התנגדות חיובית בחלק גדול מן התרגילים.

בזכות חלק גדול מן התרגילים, המגע והאינטראקציה החדשה, תשתפר ההתפתחות המוטורית ותפיסת המרחב של תינוקך.

כתבה אלונה ארבל –  מורה לחינוך גופני, תנועה ובריאות B.Ed סמינר הקיבוצים, מדריכה לאירובי, עיצוב זומבה ,פילאטיס ותנועה לגיל הרך והתעמלות לנשים בהריון ולאחר לידה.

כתבות נוספות

שרי קרוכמל

לפני “אודות”, נתחיל ב”תולדות”… הקשר הראשון שלי עם עולם הרפואה והבריאות החל  בצבא. קורס חובשות, קורס חובשים תעופתיים ושרות כחובשת


מיילדת

מיילדת – מיילדות ברוכות הבאות אל דף מיילדת – מתחם המיילדות באתר אמא אדמה – הריון, לידה והורות. באתר אמא אדמה יש מקום לכולן, יש פינות,


תיקון חווית לידה


    השאר תגובה

    03-3810022

    רחוב הבנים 14, כניסה ב’, הוד השרון

    ©All rights reserved to Ema Adama
    לימודי NLP