חזרה
לידת עכוז – מצג עכוז

לידת עכוז – מצג עכוז – Breech birth – היפוך עובר


מצג עכוז
 מוגדר כמצב שבו המיקום של העובר ברחם אימו בשלבים שלקראת הלידה אינו תקין. העכוז או הרגליים שלו הם אלה שמופנים כלפי פתח האגן, במקום המצב הרצוי שבו ראש התינוק העומד להיוולד הוא שיהיה מופנה כלפי הפתח. לידה המתרחשת במצב או במצג עכוז כזה, מכונה לידת עכוז.

מתחילת שנות ה-2000 הייתה נטיה בקרב הרופאים הגינקולוגיים להתייחס אל התופעה כמסכנת האת האם ואת היילוד והדבר הביא להעדפת הניתוחים הקיסריים על פני לידה רגילה במצב כזה, או לחילופין ניסיונות לבצע היפוך עובר בשיטות של הרפואה הקונבציונאלית או של הרפואה המשלימה, כדי למנוע את מצג העכוז ואיתו את הצורך בביצוע ניתוח קיסרי.

בעת האחרונה נשמעים קולות של רופאים גינקולוגיים בכירים, כי המחקרים בדבר הסכנות לכאורה בלידת עכוז לא בהכרח היו מדוייקים וכי מחקרים חדשים בנושא אף הפריכו את ממצאי המחקרים עליהם התבססה הדעה שרווחה בעשור האחרון. הם קוראים להחזיר את הלידה, גם בקיומו של מצג עכוז, ל”לידה כדרך הטבע“, ללא צורך בהתערבות כירורגית.

בנושא מצג עכוז ולידת עכוז נרחיב בקרוב, ובין היתר נעסוק בבעיתיות הצפויה להיות בחדרי הלידה, כאשר המיומנות של הצוותים – הרופאים והמיילדות, לקבל לידות עכוז, הלכה ופחתה בשנים האחרונות בהעדר ניסיון מעשי וכעת, אם תשתננה ההוראות ו”הריצה האוטומטית” לעבר חדרי הניתוח תיפסק ותהיה חזרה אל חדרי הלידה כאל המקום שבו צריכה להתקיים לידה, גם במצג עכוז, יהיה צורך לאמן ולהכשיר את הצוותים מחדש.

כתבות נוספות

תיקון חווית לידה


קורס דולות לאחר לידה


מיילדת

מיילדת – מיילדות ברוכות הבאות אל דף מיילדת – מתחם המיילדות באתר אמא אדמה – הריון, לידה והורות. באתר אמא אדמה יש מקום לכולן, יש פינות,


    השאר תגובה

    03-3810022

    רחוב הבנים 14, כניסה ב’, הוד השרון

    ©All rights reserved to Ema Adama
    לימודי NLP