חזרה
מוסיקה לתינוקות – מוזיקה תינוקות

חוגי מוסיקה לתינוקות הוד השרון – מוסיכיף – קסם הצליל – מוסיקה בתנועה – בייבי שיר – מוסיקה לטף – חינוך מוסיקלי לטף – חוגי מוזיקה לתינוקות בהוד השרון

מוסיקה היא כלי מצוין לתקשורת בין אישית, היא גם כלי נפלא לחיבור בין אינדיבידואל לבין קבוצה ולתרבות של עם ושל מקום. מוסיקה מחברת אותנו לתכנים שונים ומגוונים בחיינו ומשפיעה על מצב רוחם של בני אנוש בכל גיל, לרבות כמובן תינוקות ופעוטות המגיבים למוסיקה בתנועה ובקולות, הרבה לפני שהם יודעים לעשות דברים אחרים…

מחקרים מעידים על כך שתינוקות מעדיפים קול אנושי על פני קולות שבוקעים ממכשירים אלקטרונים וכמו כן שהם מוקסמים מיכולתם לחקור ולהשמיע צלילים בעזרת חפצים וכלי נגינה פשוטים.

בניגוד למוסיקה מוקלטת, כשאנו שרים בפעילות של חוגי מוזיקה למיניהם, רוב הצלילים בחדר מופקים מניגון ושירה של המנחה, של ההורים ובגילאים הגדולים יותר של הילדים המשתתפים עצמם, כך נחשפים הילדים לקולות “טבעיים” – אנושיים וקולות שמופקים מכלים מוסיקליים רבים אליהם הם נחשפים בפעילות.

ההבנה בדבר חשיבותו של חינוך מוסיקלי לטף והחדרת יכולת האזנה והקשבה למוסיקה אצל תינוקות כבר מינקות ואולי בעצם עוד מרחם אימם, ידועה בעולם כבר שנים רבות והתקבלה גם אצל הורים רבים לתינוקות בישראל. לא בכדי נפתחו חוגי מוסיקה לתינוקות במקומות שונים בארץ.

לפעילות חוגי מוזיקה לתינוקות הפועלים במקומות שונים בארץ יש שמות רבים, שמות שהמציאו בדרך כלל מנחות / מדריכות חוגי מוסיקה לגיל הרך כמו: סדנאות מוסיכייף, חוגי קסם הצליל, סדנת מוסיקה בתנועה, מוסיקה לטף, מוסיקה לקטנטנים, קטן-טון, מוסיקה לי, קסם המוסיקה, חוגי בייבי שיר ועוד שמות של חוגי מוסיקה לתינוקות ולפעוטות כיד הדמיון הטובה…

מוזיקה לתינוקות, מוסיקה לטף, חוגי מוסיקה לתינוקות, פעוטות וילדים, מטרות עיקריות של החוגים

1. לחשוף את הילדים, בצורה מהנה, לעולם של מוזיקה,קולות, צלילים ותנועה.
2. התמצאות במרחב, ויסות תחושות וגבולות הגוף.
3. פיתוח מוטוריקה עדינה וגסה וכן קשר עין יד.
4. לאפשר ולייצר זמן משמעותי, מהנה וחוויתי להורים עם ילדיהם.

במהלך למעלה מעשר שנות פעילותו של מרכז אמא אדמה בהוד השרון, חשנו במעין גלים ביחס להתעניינות של הורים לתינוקות בחוגי מוסיקה לגיל הרך וכך, בהתאם לביקוש, היו תקופות שבהן היו אצלנו חוגי מוסיקה לתינוקות ופעוטות (לעיתים אפילו כמה קבוצות בו זמנית לגילאים שונים), בעוד שבתקופות אחרות הם לא היו קיימים בכלל.

לאורך השנים היו אצלנו כמעט כל הסוגים, גם מוסיכיף וגם קסם הצליל, גם בייבי שיר וגם מוסיקה לטף ועוד. אופי הפעילות בחוגי המוסיקה לתינוקות דומה – מפגשים מהנים של הורים וילדים, שירים ומנגינות מוכרים וגם חדשים, תנועה, ריקוד, דקלומים, משחקים ועוד כאשר  מבחינת תכנים יש התייחסות לחגים, לעונות השנה ולנושאים רלוונטיים מעולמם של תינוקות וילדים.

רוב המדריכות של חוגי המוסיקה הוכשרו בתכניות כמו חינוך מוסיקלי לטף (חמ”ל) או דומות, כאשר קיים דמיון רב בין החוגים השונים וההבדלים ביניהם, אם קיימים, נובעים על פי רוב מ… האופי, הטמפרמנט והמטען האישי שמביאה איתה כל מדריכה.

התעורר שוב ביקוש של אמהות לפתיחת חוגי מוסיקה לתינוקות ועל כן הזמנו שוב את דורי קליין המעבירה את חוגי “קסם הצליל”, לפתוח מחדש חוג מוסיקה לתינוקות אצלנו. בשלב הראשון פתחנו קבוצה המיועדת לגילאים שבין 3-4 חודשים ועד 7-8 חודשים. בהתאם לצורך ולביקוש נשקול בהמשך פתיחת חוגי מוסיקה לתינוקות בגילאים נוספים.


חוג מוסיקה לתינוקות “קסם הצליל” עם דורי קליין אינו פועל כיום באמא אדמה הוד השרון, בהתאם לביקוש, נשמח לפתוח אותו מחדש…
הפרטים על חוג מוזיקה זה, בהקלקה על הקישור כאן מתחת לפסקה.
להתראות… 

כתבות נוספות

מיילדת

מיילדת – מיילדות ברוכות הבאות אל דף מיילדת – מתחם המיילדות באתר אמא אדמה – הריון, לידה והורות. באתר אמא אדמה יש מקום לכולן, יש פינות,


קורס דולות לאחר לידה


תיקון חווית לידה


    השאר תגובה

    03-3810022

    רחוב הבנים 14, כניסה ב’, הוד השרון

    ©All rights reserved to Ema Adama
    לימודי NLP