חזרה
מתנות ליולדות

מכל האנשים שמגיעה להם מתנה- יולדות נמצאות בהחלט במקום הראשון כמי שהרוויחו מתנה יפה ביושר… אין דבר מרגש יותר מפלא חדש שנוסף למשפחה ועכשיו צריך להתחיל לשבור את הראש מה נקנה מתנה ליולדת? המבחר האדיר הקיים בשוק מאלץ את הקונים לכתת רגליהם (או טלפוניהם) ולחשוב מה המתנה המתאימה ביותר ליולדת ‘שלהם’
פינוק ליולדת –המתנה האולטימטיבית
משלוח זרי פרחים הוא הפינוק המסורתי והבטוח שישמח לבה של כל יולדת טרייה,  אך יש האמת חייבת להאמר – חלק גדול מהזרים הנשלחים לבית היולדות נשארים במחלקה לקישוט תחנות האחיות מפאת הקושי לסחוב זרי פרחים מטפטפים הביתה. טוב תעשו אם תמתינו יומיים שלושה לתאריך השחרור מבית היולדות ותשלחו את הפרחים לבית היולדת, כמובן בתוספת כרטיס ברכה אוהב ומשמח ושפע ברכות ל’שעון המעורר החדש’. פינוקים אישיים ופחות מסורתיים כגון סבונים ריחניים, קרם גוף נעים וחלוקים רקומים הינם מתנות שכל יולדת תשמח לקבל… וניתן גם לשדרג את המתנה ליולדת לשובר מתנה לספא או מסאז’ מפנק, אך שימו לב כי על שוברים אלו להיות בעלי תוקף ארוך כי לרוב האמהות הטריות (במיוחד אם זה ילדן הראשון) יקח זמן לנצל את השובר.
אבל הפינוק האמיתי הוא דולה פוסט פרטום, אשה מקצועית המגיעה אחרי הלידה לעזור ליולדת הטרייה ולמשפחתה להתחיל את החיים שלאחר הלידה בקלות. בעבר היו היולדות מוקפות בנשים שתמכו בהן ועזרו בתפעול הבית והילדים הגדולים בשבועות הראשונים לאחר הלידה, (ומכאן המנהג הרווח בחרה היהודית המסורתית שעל היולדת להשאר בביתה ארבעים יום). אמהות צעירות רבות חשות בדידות ועצב בנוסף לאתגר ללמוד להענות לצרכיו של תינוק קטן וחסר אונים תוך שהן מוצפות הורמונים וסובלות מחוסר שינה מתמשך. נכון לרוב היולדות יש אמהות/אחיות/דודות ושכנות בעלות כוונות טובות, אך עזרה בתשלום של אשה מקצועית עשוייה להפוך את התקופה הלא פשוטה שלאחר הלידה לתקופת הזוהר האמיתית…דמיינו לכם סיר מלא באוכל, ערמת כביסה מצומקת וזוג ידיים נוסף ומיומן וקבלתם את המתנה ליולדת שכל יולדת מפנטזת עליה!
בגדים, חיתולים ועוגות מבד…
אנשים רבים בוחרים להוסיף למתנה ליולדת גם משהו (קטן או גדול) לתינוק שאך זה נולד… הקנייה הבטוחה היא בגד יפה אך גם כאן נכנסים מספר שיקולים; מידת הבגד נקבעת על פי משקל התינוק ואורכו, על כן נסו לחכות לאחר הלידה כדאי לדעת מה משקל התינוק, כך תוכלו להמנע מקניית בגד במידה ניו בורן ואולי גם במידה 0-3 שיטריחו את האם להתרוצץ בחנויות ולהספיק להחליף את המתנות שאינן מתאימות. נוכל להגיד במידה של ביטחון כי בגד לתינוק במידה 6-12 המתאים לעונה הבאה (לא זו בה הוא נולד), עשוי ממאה אחוז כותנה ובעל מפתח ראש גדול הוא מתנת לידה מצויינת לאם ולתינוק. מוצרי בד נוספים שכל תינוק צריך וכל יולדת רוצה הינם שמיכה מפנקת (מכותנה!) בעובי המשתנה לפי עונות השנה וכמובן מנשא בד המתאים לחודשים הראשונים כדוגמת מנשא לופי ומנשא שרון דרור הנמכרים באמא אדמה.
המשקיענים שבינינו ינסו לתת ליולדת הטריה להינות משני העולמות ויקנו עוגת חיתולים המכילה בדרך כלל (מלבד טיטולים חד פעמיים) גם מגוון מתנות ופינוקים לתינוק וליולדת גם יחד; חיתולי בד, בגד לתינוק, שמיכה לתינוק, סבונים, קרם לחות ואפילו די וי די או ספר לתינוק יכולים להיות חלק מהמתנה ליולדת שאתם חפצים ביקרה, וכשהם מסודרים כעוגת חיתולים וארוזים בצורה מהודרת הם ישמחו כל אשה מוצפת הורמונים אפילו ביום השלישי הידוע לשמצה…
מה לא לקנות? קניית בקבוקים ומוצצים היא מלכודת שכדאי להמנע ממנה, מלבד העובדה שבקבוקים ומוצצים עלולים לפגוע בהתבססות ההנקה, מסתבר כי תינוקות הם בררניים מאוד בכל הנוגע לבקבוקים ומוצצים (לכן המציאו מוצץ לסרבנים) תינוקות מסוימים ישתמשו רק במותג מסויים ולרוב האמהות כבר יש העדפה לסוג כזה או אחר של מוצץ או בקבוק.
סגנון חיים
 
טרנד נוסף בתחום המתנות ליולדות הינו מתנה על פי סגנון חיים, נסו לקחת בחשבון את אורח החיים של בני הזוג ובחרו מתנה ליולדת שהולמת אותו: אם ההורים שומרים על הסביבה טעו עץ על שם התינוק, קנו לרך הנולד בגד אורגני לתינוק, טיטולים חד פעמיים מתכלים או חיתולי בד רב פעמיים. מתנה נוספת שמתאימה להורים טריים רגועים הינה ערסל לתינוק (למשל מבית תלוי באמיר) או ערסל האנגאובר להורים שרוצים להרגע בעצמם בזמן שהם מרגיעים את התינוק. להורים שאוהבים לרכב על אופניים או לצאת לטיולים בטבע כדאי לקנות מנשא טוב ונוח כדוגמת יאמו או בונדלינו הנמכרים באמא אדמה או אולי תיק טיולים גדול ומלא בכיסים שיעזרו לשמור על הסדר.
שובר מתנה – מתנה מהלב
כל יולדת תשמח לקבל זר פרחים או מתנה מפוארת אך האמת היא שזרים נובלים ושחלק גדול מהמתנות מביא למירוץ החלפות בלתי פוסק (לפני שיפוג תוקף ההחלפה) ולשיטוטים מיותרים בקניון. לכן שובר מתנה הוא מתנה ליולדת שאפשר לתת בלב שקט ולהיות בטוחים שהיא מרגישה שחשבו עליה. שובר מתנה לסדנאות ולמוצרים של אמא אדמה מאפשר לאם הצעירה לבחור בין הסדנאות לאם ולתינוק למשל סדנת עיסוי תינוקת, סדנת בייבי יוגה או קורס ליווי התפתחותי לבין פינוק אישי במיוחד בשבילה כגון טיפול שיאצו באמא אדמה או סדנת אמהות מדברות הנקראת לדבר מהבטן המומלצת מאוד בחודשים הראשונים לאחר הלידה. את שובר המתנה ליולדת ניתן לשלוח לבית היולדת או לביתכם (כדי שתתנו אותו באופן אישי), הוא בעל תאריך תוקף נדיב וניתן לממש אותו גם לקניית מוצרים בחנות של אמא אדמה.
לא משנה מה תחליטו לקנות מתנה ליולדת, זכרו כי נוכחות של חברים טובים ומשפחה אוהבת היא המצרך החשוב ביותר להורים הטריים, גם אם חבריכם ההורים הטריים  אינם מתקשרים בשבועות או בחודשים הראשונים לאחר הלידה פשוט הביעו התעניינות ונכונות להקשיב (למשל באס אם אסים, באי מייל ובפייסבוק ) והיו בטוחים שכאשר תחזור אליהם השגרה המבורכת יחזרו להיות אותם חברים. תוכלו להגדיל ולעשות ולהכין להם שובר מתנה מתוצרת בית בו אתם מבטיחים כך וכך שעות בייביסיטר והיו בטוחים שכשהתינוק יגדל מעט הם ישמחו להעזר בכם ויזכרו שהייתם שם בשבילם.
כתבות נוספות

שרי קרוכמל

לפני “אודות”, נתחיל ב”תולדות”… הקשר הראשון שלי עם עולם הרפואה והבריאות החל  בצבא. קורס חובשות, קורס חובשים תעופתיים ושרות כחובשת


קורס דולות לאחר לידה


מיילדת

מיילדת – מיילדות ברוכות הבאות אל דף מיילדת – מתחם המיילדות באתר אמא אדמה – הריון, לידה והורות. באתר אמא אדמה יש מקום לכולן, יש פינות,


    השאר תגובה

    03-3810022

    רחוב הבנים 14, כניסה ב’, הוד השרון

    ©All rights reserved to Ema Adama
    לימודי NLP