חזרה
פרחי באך לאחר לידה

פרחי באך לתינוקות – פרחי באך לילדים – פרחי באך אחרי לידה – bach flowers

דף זה עוסק בפרחי באך לאחר הלידה – כאן תוכלו לקרוא עוד על פרחי באך בזמן ההריון – פרחי באך בהריון.

הבאת תינוק חדש הביתה הינו דבר מרגש מאין כמוהו ואם זאת מדובר על שינוי משמעותי לתא המשפחתי בין אם זה ילד ראשון, ובין אם זה אח או אחות חדשים לילד הקיים. פרחי באך לאחר הלידה יכולים בהחלט לעזור וכדי להתרגל לשינוי הזה כדאי לתת להורים הטריים אך הנרגשים תמצית ה-Walnut.

תמציות פרחי באך יכולות להועיל בתקופה שלאחר לידה גם עבור ילדים גדולים, אם ישנם כאלה בבית. לילד גדול אשר מראה סימני כעס או קנאה באחיו התינוק החדש ניתן לתת למשל את תמצית ה-Holly. לעומת זאת אם הילד הגדול אוהב להיות במרכז העניינים ונכנס להתקפי זעם מרובים בעקבות האח החדש, ניתן לו את תמצית ה-Chicory.

פרחי באך להורים טריים
להורים שבדרך כלל מסתדרים לא רע אבל מרגישים קושי ועייפות בהתמודדות שלהם עם התינוק החדש, נמליץ לקחת את תמצית ה-Elm (להורים כמובן). אם הם מרגישים עייפות פיזית, מנטלית ורגשית בעקבות הגעת התינוק ניתן להם את תמצית ה-Olive.


תמצית ה-Aspen יכולה לעזור בהורדת רמת החרדה ותסייע לאם הטריה לראות את העולם באור יותר גדול ופחות מפחיד.


לעומת זאת, אם האמא חשה פחד ממשהו ידוע לאחר הלידה, כגון פחד שהילד יהיה חולה, או פחד שיקרה משהו כזה או אחר לילד ניתן לאמא את תמצית ה-Mimulus.


במידה והאמא דואגת באופן יוצא דופן לילד, והדאגה “משתלטת עליה” בכל הקשור לרך הנולד לדוגמא – שמשהו יקרה לילד אם לא תעשה… (השלימי את החסר), שהילד יהיה חולה אם לא תכסה אותו בשמיכה נוספת / בגד נוסף. במידה והדאגה שלה חורגת מגבול ה”טעם הטוב” ניתן לאמא את תמצית פרחי באך הנקראת Red Chestnut.


נשים רבות מרגישות אשמה כאשר הן עוזבות את ילדיהן לאחר 3-6 חודשים וחוזרות לעבודה. לאותן נשים ניתן את תמצית ה-Pine.


ישנם אבות אשר לוקחים על עצמם עוד עבודה לאחר / לפני הולדת התינוק בכדי להוכיח שהם מפרנסים טובים לבית. לאותם אבות ניתן את תמצית ה-Vervain.


פרחי באך לתינוקות יצריכו תשאול מיוחד של ההורה ואין תמצית מסויימת שניתן לאפיין בה טיפול בתסמין מיוחד זה או אחר.


חשוב לדעת שבעיקרון ניתן לקחת תמציות פרחי באך ללא מרשם, אך אם זאת אני ממליצה מאד לקבל טיפול בפרחי באך מאדם שהוסמך לכך. שימוש מקצועי בתמציות פרחי בך יעשה באמצעות שילובן של מספר תמציות היוצרות סינרגיה לתמצית אחת. שלא כמו רוקח בבית המרקחת, מטפל או מטפלת שהוסמכו לטפל בפרחי באך, למדו כיצד להתבונן בנו מבחוץ באופן ניטרלי, לזהות את התבניות המדוייקות היושבות מתחת לרגשות שלנו וביכולתם להתאים לנו את שילוב התמציות אשר תביא לאפקט המוצלח ביותר והיעיל ביותר לטיפול במצב הרגשי של כל אחד מאיתנו.


כתבה: אלה ווהל, בעלת תארי Nh.D ,Lic.Ac בשיטות רפואה אלטרנטיביות. דולה מוסמכת, מטפלת ברפואה סינית – אקופונטורה ויעוץ תזונתי, שיאצו, פרחי באך, וורטקסהילינג ורייקי מאסטר. מנחה סדנאות שיאצו לזוגות וסדנאות רייקי 1 ו- 2 לקבוצות קטנות. מטפלת הבית של מרכז אמא אדמה. הדף של אלה ווהל באינדקס הריון ולידה.

כתבות נוספות

תיקון חווית לידה


קורס דולות לאחר לידה


מיילדת

מיילדת – מיילדות ברוכות הבאות אל דף מיילדת – מתחם המיילדות באתר אמא אדמה – הריון, לידה והורות. באתר אמא אדמה יש מקום לכולן, יש פינות,


    השאר תגובה

    03-3810022

    רחוב הבנים 14, כניסה ב’, הוד השרון

    ©All rights reserved to Ema Adama
    לימודי NLP