חזרה
קורס הכנה ללידה באינטרנט

הכנה ללידה אונליין – דרך האינטרנט Online וגם על הכנה ללידה בוידיאו, ב-HOT, ב-mako או נענע 10

מאז בואו של האינטרנט לעולמנו, נוספו אין ספור קורסים המועברים אונליין לצרכנים של חומרי לימוד בנושאים שונים. העברת קורס בעזרת טכנולוגיה לא הייתה דבר חדש, רק המדיה התחדשה. עשרות שנים קודם לכן הועברו קורסים בעזרת סרטוני 8 מ”מ או קלטות של טייפ (“קסטות”), אחר כך באו קלטות וידאו, דיסקים, DVD ודומיהם ואז הגיע האינטרנט.

עבור קורסים טכניים רשת האינטרנט היתה דבר נפלא, אבל האם היא מתאימה גם עבור קורס הכנה ללידה באינטרנט? האם דומה קורס צילום או קורס קידום אתרים או שיווק באינטרנט, להתכוננות של זוג או אישה בהריון לקראת לידה? האם ניתן באמת לעבור קורס הכנה ללידה בוידיאו, באינטרנט, בטלביזיה או בכל טכנולוגיה מתווכת אחרת?

בואו ניזכר מנין בא בכלל הצורך בקיומם של קורסי הכנה ללידה על סוגיהם ומתכונותיהם. הקורסים הללו נוצרו כידוע, על מנת לגשר בין פערי הידע והניסיון שהיה בעבר לסבתות שלנו, לזקנות השבט או מיילדות הכפר המסורתיות של פעם, לבין נשים / זוגות בהריון שעמדו לקראת לידה בשלהי המאה הקודמת ובימינו – ראשית המאה ה-21.

בעשרות השנים האחרונות, מאז עברו רוב הלידות בעולם המערבי לחדרי לידה בבתי חולים, העבירו בעיקר אחיות או מיילדות את קורסי הכנה ללידה ליולדות. בשנים האחרונות נוספו גם דולות / מדריכות הכנה ללידה אל קבוצת נשות המקצוע המשמשות מתווכות ידע לאוכלוסיית הנשים בהריון ובני זוגן.

אם מחפשים בגוגל קורס הכנה ללידה באינטרנט, מוצאים פרט לאתרי אינטרנט של קופות החולים שהיו פעם עיקר מקור הידע ליולדת ואתרי בתי החולים (שמסבסדים קורסי לידה כאקט שיווקי, בתקווה לזכות גם בלידה עצמה, לידה שתזכה את בית החולים בכ-10,000 ש”ח), גם אתרים של “מרכזי הריון ולידה” שצצו על כל גבעה ותחת כל עץ רענן, של מדריכות הכנה ללידה, דולות, פיזיוטרפיסטיות, מורות ליוגה, מטפלות בתחומים שונים של רפואה משלימה, מנחות קבוצות ועוד, אפילו “קואצ’ריות  ללידה”, כולן הצטרפו אל קדחת ההריון והלידה והטרנד הסוחף.

את ספרי הריון ולידה שעד לפני שנים לא רבות היו להיט בקרב הנשים בהריון, החליפו ערוצי הטלביזיה ואתרי האינטרנט הרבים העוסקים בהריון ולידה ובהם הפורומים להריון ולידה ושיתוף המידע. חלק מאותם אתרים וערוצים אף הלכו צעד אחד נוסף והחלו להציע גם קורסי הכנה ללידה בוידיאו או באינטרנט, הכנה ללידה ב- HOT VOD , או Online. באתר mako או ב- DVD ובעוד כל מיני צירופים של אותיות לועזיות ולא דיברנו על הלהיט התורן ברשת – Internet Webinar הלו היא הפגישה האינטרנטית – וובינר און ליין, אפילו מהבית…

קורסים לקראת לידה של העולם האמיתי, שלא כמו קורסי הכנה ללידה וירטואלים, לא נועדו רק לספק מידע, שהרי מידע לא חסר, להפך יש עודף במידע, שלא לומר הצפה. מה שזוג בהריון זקוק לו יותר מכל כחלק מההתכוננות לאחת החוויות הגדולות והמסעירות בחייו, הוא גורם אמין ומקצועי שמצד אחד יעזור לו למיין ולצלוח את אוקיינוס המידע ולהפריד בין הטפל והעיקר ומצד שני יהיה חם, רגיש, תומך, מכיל ובקיצור… דמות אנושית בשר ודם, לא וירטואלית .

ולפני סיום, האם לימוד הכנה ללידה באינטרנט לא מזכיר לכם קצת את… לימוד שחייה בהתכתבות?
כן, זה מהשיר הידוע יו-יה של להקת כוורת שמספר בין היתר כך:
“…בן דוד שלי רצה לשחות, כדי לצוף קבוע.
למד שחיה בהתכתבות, אצל מציל ידוע.
כשנכנס סוף סוף לים, תוך שניות הוא נעלם…”

טוב, אז הבנתם כבר שאצלנו אין וגם לא יהיה קורס הכנה ללידה באינטרנט, בוידאו ואפילו לא ב… אפליקציה באייפון (למרות שתודו שזה נשמע מסעיר וחדשני, אבל כאמור סותר לחלוטין את דעתנו המקצועית) ואנחנו רק מקווים שתבחרו נכון, שבכל מקרה תתכוננו לקראת הלידה ובעיקר שתהיה לכם לידה טובה וקלה. 

אולי אפשר לעבור קורס הכנה ללידה באינטרנט, אבל מה עם הכיף, החוויה וההנאה?
מה עם קצת צחוק בריא שישחרר את המתח לקראת הלידה, מה עם תרגול מעשי של תנועות ותנוחות לידה, או איזה דמיון מודרך שיעזור להרגע בלידה? 

כתבות נוספות

שרי קרוכמל

לפני “אודות”, נתחיל ב”תולדות”… הקשר הראשון שלי עם עולם הרפואה והבריאות החל  בצבא. קורס חובשות, קורס חובשים תעופתיים ושרות כחובשת


תיקון חווית לידה


מיילדת

מיילדת – מיילדות ברוכות הבאות אל דף מיילדת – מתחם המיילדות באתר אמא אדמה – הריון, לידה והורות. באתר אמא אדמה יש מקום לכולן, יש פינות,


    השאר תגובה

    03-3810022

    רחוב הבנים 14, כניסה ב’, הוד השרון

    ©All rights reserved to Ema Adama
    לימודי NLP