חזרה
תינוקיה – תינוקיות

תינוקיה (nursery) היא חדר או מספר חדרים המשמשים להשגחה ולטיפול במספר מצומצם של תינוקות בזמן שהוריהם אינם נמצאים. פעמים רבות תינוקיה מהווה חלק מתוך גן ילדים בו מגדלים את ‘הדור הבא’ של ילדי הגן. יתרון של תינוקיות בתוך גני ילדים הינו העובדה שתינוקכם ימשיך עם אותו צוות והנהלה, באותו מבנה ועם אותם הרגלים לאורך שנים. צד שעשוי להיות טוב פחות בגן ילדים הכולל תינוקיה, הינו אפשרות שמדובר בגן גדול ואולי המוני מדי, הכולל מספר רב של שכבות גיל. ישנם הורים המעדיפים גנים בעלי שכבת גיל אחת (רק תינוקיה או רק פעוטון וכו’) וגננת שהיא גם בעלת הגן, דבר המפשט את ההתנהלות ולעיתים אף מצמצם עלויות.
בגן רב גילאי כדאי גם לשים לב לכך שכניסת תינוקות לתינוקיה, לא ‘תדחוף למעלה’ לכיתת הבוגרים את התינוקות הגדולים יותר, גם אם אתם מרגישים שהם עדיין לא מוכנים לכך.
יתרון רב ימצאו הורים שיש להם כמה ילדים בגילאי גן, שיהיה להם נוח יותר להכניס אותם לכיתות שונות באותו גן ילדים ובכך יחסכו זמן בפקקים, במציאת מקום חניה וכו’. בעניין גן משותף, שימו לב להמלצת רוב המומחים לכך שלא יווצר מצב בו האחים נמצאים באותה קבוצה בגן.


איך בוחרים תינוקיה?

קודם כל תסתכלו על תינוקות בתינוקיה. האם הם נראים לכם מרוצים בסך הכל? האם נראה שמניחים להם לבכות ולהתגבר בעצמם? האם יש מקום בטוח ונעים ‘לשחרר’ אותם על הרצפה או על מזרונים? האם תינוקות בוגרים יותר מרגישים חופשי לגשת אל הגננת או עוזרותיה, כאשר הם נופלים או פשוט צריכים חיבוק?
קודם כל ודאו את מספר אנשי הצוות ביחס למספר התינוקות. היחס המקובל עבור תינוקיה – גילאי 3 חודשים עד שנה וחצי, הינו איש צוות אחד לשלושה תינוקות. האם יחס זה נשמר לאורך כל היום (למשל אחרי אחת בצהריים) ולאורך כל השבוע, למשל ביום שישי או ביום החופשי המגיע לכל עובדת?
אל תתביישו לשאול מהי ההכשרה של הגננת המובילה ושל העוזרות. כמובן שהדבר החשוב ביותר בגילאים רכים, אלו הן ידיים אוהבות ולב חם, אך יש לשים לב גם לידע בסיסי בנושאים כמו התפתחות תינוקות, זיהוי של איחורים בתגובה לזולת ובהתפתחות מוטורית או קוגניטיבית. מעבר צוות התינוקיה סדנת החייאה לתינוקות ועזרה ראשונה, הוא גם נושא שכדאי לתת  עליו את הדעת.


תינוקיות בהוד השרון יש לא מעט, אך הקפידו לקבל המלצות על הגן / תינוקיה ממספר אנשים (בעיקר אמהות מרוצות, אך גם אמהות לא מרוצות הן מקור ל… קבלת תמונה מאוזנת). עצרו באדיבות ובעדינות אמהות ביציאה מהגן, או בגנים ציבוריים באזור מגוריכן ושאלו ישירות מהם החסרונות של הגן. רוב ההורים אוהבים לאהוב את הגן בו נמצא ילדם (כי אחרת למה ילדם שם?) אך יענו בכנות על שאלה ישירה כזאת.

לסיכום יש להזכיר כי כפי שאין גן מושלם כך גם אין תינוקיה מושלמת אך חשוב למצוא מקום שבו תוכלו להשאיר את ילדכם בשמחה ולקבלו שמח ומאושר בסוף היום.


תינוקיות הוד השרון

כדי לסייע לאמהות הרבות הפוקדות את מרכז אמא אדמה, נשמח לפרסם כאן פרטים על תינוקיות בהוד השרון.
יש לכם תינוקיה בהוד השרון? שילחו לנו אימייל עם פרטיכם ונכניס אותם לעמוד זה.

כתבות נוספות

שרי קרוכמל

לפני “אודות”, נתחיל ב”תולדות”… הקשר הראשון שלי עם עולם הרפואה והבריאות החל  בצבא. קורס חובשות, קורס חובשים תעופתיים ושרות כחובשת


תיקון חווית לידה


קורס דולות לאחר לידה


    השאר תגובה

    03-3810022

    רחוב הבנים 14, כניסה ב’, הוד השרון

    ©All rights reserved to Ema Adama
    לימודי NLP