חזרה
צילומי הריון

צילום הריון – צלמת הריון

סוף סוף הגיעה התשובה לה ציפית –  אתם בהריון!
ההתרגשות גדולה, מעכשיו שום דבר לא יהיה עוד כפי שהיה. חיים חדשים מתחילים לנבוט בתוכך ואין דבר החשוב לך יותר מהפלא המתפתח בבטנך. חודשי ההריון הם תקופה מופלאה בה גופך משתנה ונפשך חווה שינויים מעצימי נפש. את נראית יפה, בשלה, פורחת ונשית יותר מאי פעם. מדובר בתקופה קסומה ומיוחדת במינה,  אבל… גם קצרה. מקסימום 40 שבועות והיא נגמרת. צריך רק להספיק לתעד אותה למזכרת, למענך ולמען הדורות הבאים…
בשנים האחרונות, יחד עם הטרנד הכללי של עיסוק בתחומי ההריון והלידה, הפך גם צילום ההריון למבוקש יותר מבעבר. כמעט כל אישה העומדת להפוך לאמא, רוצה מזכרת שתנציח את ההריון שלה בדרך ייחודית.

“בתור התחלה את צריכה להחליט שאת מעניקה לעצמך את המתנה הזו”, אומרת חנית קינן, צלמת מנוסה העוסקת בצילומי הריון ומשפחה, “כל החיים אנחנו שומרות על המשקל ומשתדלות שיצלמו אותנו כמה שפחות ורק מהזוויות הנכונות, כי ‘אנחנו לא פוטוגניות’ ודווקא אז, כשאנחנו בעלות מראה חדש ולא מוכר, מרכז כובד שונה ואפילו יציבה אחרת, מגיעה חוויה חדשה לחלוטין. הרעיון לעמוד מול מצלמה מקצועית ‘כמו דוגמנית’, נראה מוזר להרבה הריוניות.”
לקינן חשוב להגיד שמותר, כדאי ואפילו חשוב להצטלם בתקופת ההריון. “את ואני נשים אמיתיות אבל לא עשויות מאותן תבניות. אנחנו באות בכל מיני מידות ובכל מיני גדלים. גם אם הבגדים לא ממש יושבים עלינו בול ואפילו אם מעט עייפות משתקפת מעינינו, כאלה אנחנו עכשיו וזה מה שכל כך אותנטי, טבעי ואמיתי. נרצה לתעד ולשמר את עצמנו ואת התקופה, בין אם באלבום לכל המשפחה שחושף רק טפח ובין אם באלבומון קטן נוסף שחושף גם טפחיים, כזה ששומרים במגירת התחתונים והוא לעינייך בלבד ו… אולי גם לעיניו של בן זוגך”.

אז מה עושים ומה מומלץ בעניין צילומי הריון ?

הנה כמה נקודות שכדאי לדעת ולתת עליהן את הדעת:

עלות צילום הריון
 -מתחיל ממאות אחדות של שקלים ועלול להגיע גם לאלפים אחדים. יקר, לא אומר בהכרח שיותר טוב!

צלם או צלמת
 – צילומי הריון כמעט נשלטים על ידי נשים, אבל ניתן למצוא גם צלמי הריון גברים. מה את מעדיפה?

הכשרה וניסיון מקצועי
 של הצלם / צלמת – אפשר לברר ולא להתבייש לשאול.

כימיה” -מרכיב חשוב שמשפיע על תחושת הנוחות שלך במהלך הצילומים. כדאי לדבר ואף להפגש עם הצלמת לפני, כדי לראות אם “הכימיה” קיימת.

סגנון צילום
 –כדאי לבקש לצפות בתיק עבודות של הצלמת, להבין את הטעם שלה ולהגדיר את הטעם שלך.
בסטודיו לצילום, בבית, באתר כלשהו או ממש בחוץ, אפילו בטבע –כדאי לברר מה האפשרויות (למשל האם יש בסטודיו תאורה מיוחדת, רקעים מתאימים, בדים ואביזרים שיכולים להתאים לך וכד’), להוסיף לכך את ההעדפות הפרטיות שלך ולסכם הכל מראש. לא לחכות לשם כך ליוםהצילום עצמו. ועוד חומר למחשבה בנקודה זו –ביתך הוא המקום הטבעי שלך, אבל גם טבע, לא חייב להיות רחוק מהבית, אפשר למצוא פינות חמד קסומות, ממש כאן מעבר לפינה. צלמת הריון טובה יכולה להשיג תוצאות מצויינות, במיוחד במקום שבו את מרגישה הכי בנוח.

להצטלם לבד, עם בן הזוג ואולי עם כל המשפחה – בהחלט חומר למחשבה, אבל אנחנו לא יכולים להתאפק מלהביע את דעתנו האישית לחלוטין – הפכו את יום הצילומים לחגיגה פרטית, חוויה משפחתית ויום כיף אמיתי, עם בן הזוג ועם כל מי שתרצו, לרבות הילדים, הכלב והחתול…
איזה “חבילה” מקבלים בסוף – הבסיס העיקרי הוא בדרך דיסק המכיל את כל החומר המצולם, אבל האם את מקבלת אותו לידייך, או שהוא נשאר ברשות הצלמת ואת זקוקה לה לכל שכפול נוסף. מעבר לכך צריך לדעת כמה תמונות מקבלים, מה כלול ועל מה תידרשו לתוספת תשלום: אלבום מעוצב, ריטוש פגמים למיניהם, צילומי שחור לבן, הגדלות וכו’.

הטיפים על צילומי הריון באדיבות חנית קינן – צלמת נשים בהריון, תינוקות, משפחה, אופנה ופורטרטים.
מומלץ לקריאה גם המאמר של נטלי  בן ישראל על צילום נשים בהריון כטיפול באומנות

                                                                                               
צלמות הריון שצילומי ההריון המקסימים שלהן מעטרים את אתר אמא אדמה

אתם מוזמנים להכנס לדפים האישיים של
הצלמות, בהם תמצאו פרטים אודותיהן,
דוגמאות של צילומי הריון שלהן
וכמובן דרכי התקשרות איתן:

נטלי בן ישראל – צלמת הריון

אורית ליטמנוביץ – צלמת הריון
טוהר בן אור – צלמת הריון

הקליקו כאן לפרטים אודות
קורס הכנה ללידה קבוצתי רגיל
קורס הכנה ללידה מרוכז – מרתון

הדף הזה מחבר בין שתי אהבות שלנו – צילום וצילומים יפים מצד אחד ויפי הבריאה – הריון ולידה, מצד שני.
כיוון שכך אנו מתכוונים לאפשר בדף הזה, הוספת קישורים לאתרי אינטרנט העוסקים בצילום מכל סוג שהוא: אומנותי – מקצועי, משפחתי – חובבני, אתרי צלמים וצלמות, אתרי תמונות וצילומים וכו’.
אתרי מצלמה – מצלמות נמצאים בדף קישורים נפרד שמיועד גם לאתרים בנושאי מצלמות נסתרות.
יש לכם אתר מעניין העוסק בצילום? אתם מוזמנים לפנות אלינו עם פרטי האתר והבקשה לקישור. העדיפות נשארת לעוסקים ועוסקות בצילום נשים הרות, אבל גם הצלמים האחרים יתקבלו כאמור בברכה.

רועי גליץ – קורס צילום דיגיטלי למתחילים ומתקדמים. באתר גם גלריות תמונות ומאמרים רבים בנושא צילום.
לצילום לידה מקצועי ודוקומנטרי, דרושות נשים המוכנות להצטלם בשעת הלידה (סטילס בלבד). לפרטים נוספים הקליקו פרוייקט נשים יולדות של הצלם ניר אלון.

כתבות נוספות

מיילדת

מיילדת – מיילדות ברוכות הבאות אל דף מיילדת – מתחם המיילדות באתר אמא אדמה – הריון, לידה והורות. באתר אמא אדמה יש מקום לכולן, יש פינות,


שרי קרוכמל

לפני “אודות”, נתחיל ב”תולדות”… הקשר הראשון שלי עם עולם הרפואה והבריאות החל  בצבא. קורס חובשות, קורס חובשים תעופתיים ושרות כחובשת


תיקון חווית לידה


    השאר תגובה

    03-3810022

    רחוב הבנים 14, כניסה ב’, הוד השרון

    ©All rights reserved to Ema Adama
    לימודי NLP