קורסי הכנה ללידה

קורס הכנה ללידה באנגלית

הכנה ללידה לתאומים

הכנה ללידה חוזרת – רענון

פשוט ללדת – היפנוברת’ינג

קורס הכנה ללידה מרוכז – מרתון

קורס הכנה ללידה פרטני

קורס הכנה ללידה

ניתוח קיסרי – הכנה ללידה בקיסרי

תיקון חווית לידה

תוכנית לידה

חשיבות קורס הכנה ללידה

מתי מתחילים קורס הכנה ללידה

מעגל נשים לקראת לידה

קורס הכנה ללידה טבעית

קורס הכנה ללידה – עמיתי “חבר”

קורס הכנה ללידה קרנות השוטרים

קורס הכנה ללידה לאומית

קורס הכנה ללידה כללית

פשוט ללדת - היפנוברת'ינג

שיטת היפנוברת’ינג – הכנה ללידה בשיטת היפנוברסינג – פשוט ללדת – Hypnobirthing

קורסי הכנה ללידה בשיטת “פשוט ללדת” (היפנוברת’ינג) המתקיימים במרכז אמא אדמה בהוד השרון, מתקיימים על פי שיטת היפנובירתינג Hypnobirthing להכנה ללידה המקורית, שיטה שפותחה בארה”ב ע”י מארי מונגאן והובאה לישראל ע”י מרכז פשוט ללדת ובארץ נקראת שיטת “פשוט ללדת”. פרטים על השיטה עצמה ניתן לקרוא בהמשך הדף.

מרכז אמא אדמה – המרכז הותיק והמקצועי להריון, לידה והורות בהוד השרון (מאז שנת 2002) מנוהל ע”י שרי קרוכמל, מיילדת מוסמכת ומנוסה (בחדר לידה ובלידות בית), שאלפי נשים וזוגות בהריון, עברו בו קורסי הכנה ללידה בשיטות ובגישות שונות.

את הקורס בשיטת “פשוט ללדת” (היפנוברת’ינג) באמא אדמה הוד השרון מעבירה ליבת מגרם, מדריכת מוסמכת של מרכז “פשוט ללדת”, פיזיותרפיסטית מוסמכת BPT, עם התמחות בשיקום רצפת אגן, טיפול ותנועה לנשים בהריון ואחרי לידה, שבנוסף לכך היא מדריכת הכנה ללידה בשיטה “הרגילה” – קונבנציונלית, מטפלת בעיסוי רחם בשיטת ארויגו ועוד, כשהיא משלבת בין הידע הרב והניסיון שצברה בכל השיטות, על מנת להעביר הלאה את הידע בצורה היסודית והמעמיקה ביותר.

הקורס כולל 5 מפגשים בני 3 שעות כ”א המתקיימים בד”כ בימי חמישי בערב, בין השעות 19:30-22:30.

כדאי למהר ולהרשם 03-3810022

עלות הקורס 1300 ש”ח לזוג (מחיר קבוע ואחיד בכל הארץ של מרכז פשוט ללדת).

מחיר זה כולל גם קבלת ספר היפנובירת’ינג, דיסק או קובץ שמע לנגן / מחשב וחוברת שעלותם קרוב ל-200 ש”ח.

וכך כתבה אחת המשתתפות שסיימה לאחרונה קורס פשוט ללדת – היפנובירת’ינג עם ליבת:

“השתתפתי בקורס הכנה ללידה בשיטת היפנוברת’ינג שהעבירה ליבת מגרם במרכז אמא אדמה. כבר בשיחה הראשונה עם ליבת (עוד לפני שנרשמתי לקורס) התאהבתי בהתרגשות ובשמחת החיים שלה כשסיפרה לי על השיטה. הקורס עצמו היה מדהים ומעצים! ליבת העבירה אותו במקצועיות, חינניות, הומור ובהרבה רגש! הייתה מאוד קשובה ונעימה והעניקה המון מהניסיון האישי והמקצועי שלה…”

אודות השיטה והמפתחת שלה

שיטת היפנובירתינג Hypnobirthing לשם הכנה ללידה קיימת כבר למעלה מ-20 שנה ונלמדת בהצלחה גדולה ברחבי העולם. האמונה הבסיסית עליה נשענת הכנה ללידה בשיטת היפנובירת’ינג היא כי הלידה היא תפקוד נורמלי, בריא וטבעי של גוף האשה ולכן כפי שכל מערכת שרירים אחרת בגוף אינה גורמת לנו לכאב בלתי נסבל כשהיא עושה את עבודתה אין גם שום סיבה שמערכת השרירים של הרחם תהיה “דפוקה” ותגרום כאב בלתי נסבל ליולדת. מנקודת המבט של הפנובירתינג לידה יכולה להיות אירוע מאוד עדין ושלו, נטול הדרמה הגדולה כל כך, אותה אנו רואים בעיני רוחנו כשאנו חושבים “לידה”.

מארי מונגאן, מפתחת שיטת היפנובירת’ינג, הבינה את הקשר פחד-מתח-כאב ואת ההשפעה האדירה במקרה של לידה. כיוון שרובינו מגיעות ללידה עם תמונה מאוד ברורה של איך זה אמור להיראות (אישה צורחת מכאבים, בעל היסטרי וחסר אונים וכד’), לא פלא שרובינו מגיעות מאוד מפוחדות. הפחד גורם למתח גדול בגוף וזה גורם למוח שלנו להפריש הורמונים המיועדים לעזור לגופינו לתפקד נכון בעת סכנה (ממשפחת הקטקאלומין, האדרנלין) . אך לידה היא לא עת סכנה ודרוש לה קוקטיל הורמונים שונה לגמרי (למעשה ההורמונים הדרושים לנו בעת לידה הם הורמונים הדומים יותר למה שמוחנו מפריש בזמן יחסי מין למשל.) הורמונים כמו אנדורפינים, רילקסין, אוקסיטוצין הם הורמונים הגורמים לנו להרגיש רגועים, מסופקים ומאפשרים לגופנו להגיע להרפיה ולא ליצור התנגדות לתהליך הלידה.

כשמארי מונגאן בדקה את תהליכי הלידה בחברות מסורתיות היא הבחינה בתופעה מפתיעה ביותר. בתרבויות מסורתיות, המנותקות מתרבות המערב הלידה שונה לגמרי. היא אינה נחשבת לאירוע רפואי מסוכן, או כואב באופן יוצא מהכלל. נשים יולדות בחברת נשים אחרות, בנות משפחה ונשות רפואה מסורתיות, התומכות באישה בעת הלידה. היא בחנה גם לידות של חיות יונקות אחרות. מי יבחן חתולה או כלבה ממליטות יראה שהן מחפשות סביבת לידה חבויה ואינטימית, חשוכה ושקטה, הן לא מרעישות, או מיללות בשום צורה (חתולה יכולה להמליט אצלכם בסלון מתחת לספה ולא תדעו מזה…) . הן מתכנסות בעצמן, נושמות והגורים נפלטים החוצה. ההמלטה קצרה ואינה מלווה בדימום רב.

היא גלתה דבר נוסף מעניין מאוד. כשחיה יונקת יולדת בטבע וחשה בסכנה (לדוגמא אילה כורעת ללדת ושומעת אריה שואג במרחק לא רב ממנה), היא מפסיקה ללדת ומחכה שהסכנה תעבור או מוצאת מקום בטוח יותר ללידה. אבל אם נשליך את הסיטואציה הזו על לידה אנושית-מערבית נראה שאישה הכורעת ללדת, ובדר”כ נמצאת במתח רב עקב הפחד מהלידה לא מוצאת לה מקום אינטימי ללידה אלא עושה את ההיפך-היא נוסעת לבי”ח (מקום מאוד מלחיץ, מלא בחולים ופצועים, סירנות וציפצופים ממכשירים רפואיים, ריחות). במקום כזה אנחנו מאבדות את עצמנו, מקשיבות לצוות במקום להקשיב פנימה-לגופנו שיודע ללדת (בדיוק כפי שידע להרות לבד ולהזין ולטפח את ההיריון עד עכשיו), להקשיב לתינוק שלנו, שיודע גם הוא את איך להיוולד!

הרעיון שלה היה להפוך את הנשים המגיעות לקורסי ההכנה ללידה בשיטת היפנובירת’ינג:

א. למודעות – מודעות לפחדים הקיימים בהן ולדברים העלולים לגרום למתח בעת הלידה. עצם מודעות למתח מאפשרת לנשים לשנות את המצב המנטלי שלהן. הן לוקחות אחריות על עצמן ועל התינוק שלהן, מקשיבות לעצמן ממקום מאוד אינסטינקטיבי, ומאפשרות לידע הפנימי שלהן לצוף ולהנחות אותן

ב. למתורגלות – מתורגלות ביכולת להרפות את הגוף ברמה מאוד עמוקה על מנת שיזרום עם תהליך הלידה ולא יתנגד לו.

במסגרת קורס הכנה ללידה בשיטת היפנובירת’ינג לומדות הנשים ומלווי הלידה שלהן איך להתמודד עם הפחדים שהלידה, ההריון או ההורות מעלים, איך לזהות פחדים שעולים במהלך הלידה ולהתמודד עימן, איך להתמודד ולתקשר נכון עם הצוות הרפואי על מנת לקבל את כל המידע שנדרש להן ולקבל החלטות נבונות ושקולות בכל מצב.

התוצאה בלידה לאחר הכנה ללידה בשיטת היפנובירת’ינג היא לידה מאוד עדינה ושלווה – לאם וגם לתינוק. לידה המתנהלת עפ”י הקצב האישי שלהם, לידה שבה האם והתינוק עובדים ביחד ותומכים האחד בשני.

כתבה: שרון פלד, אמא ל-3, מדריכת הכנה ללידה בשיטת היפנוברת’ינג.

מרכז “פשוט ללדת” – המרכז הישראלי להיפנוברת’ינג – שיטת Hypnobirthing

על יתר קורסי הכנה ללידה במרכז אמא אדמה – המרכז להריון, לידה והורות הוד השרון, תוכלו לקרוא בהקלקה כאן – קורסי הכנה ללידה בהוד השרון

כתובת

שעות פתיחה

©All rights reserved to Ema Adama
לימודי NLP