קורס דולות מקיף

צוות קורס דולות

תכנית קורס דולות

קורס דולות – מחיר

להיות דולה מקצועית

לימודי דולה – דולות כותבות

קורס דולות – המלצות

צפייה בקורס הכנה ללידה

קורס מדריכות הנקה

קורס תומכות בהריון ובלידה

קורס דולות לאחר לידה

קורס מדריכות הכנה ללידה

קורס מדריכות עיסוי תינוקות

קורס מטפלות ברפלקסולוגיה

קורס דולות לאחר לידה

כרגע הקורס אינו מתקיים במרכז – מתוכנן להיפתח בעתיד

מסלול בוקר: יום ראשון – 9:00-15:00

מסלול ערב: יום שלישי- 16:00-21:00

משך הקורס וכמות מפגשים:

סה”כ 200 שעות לימוד (כ-33 שבועות) + 40 שעות סטאז’

תיאור הקורס:

קורס תומכות במשפחה לאחר הלידה – לימודי דולה פוסט פארטום – הכשרת תומכת אחרי לידה

התקופה שלאחר הלידה מתוארת על ידי הורים טריים רבים כתקופה מלחיצה וקשה. החיים בעידן המודרני לא מכינים יולדות ומשפחות (צעירות, אך גם כאלה שזאת לא לידה ראשונה שלהם) לרגע שבו מגיעים הביתה עם החבילה הקטנה והמצווחת, שכידוע איננה מגיעה עם מדריך והוראות הפעלה לכל הקשיים שעלולים לצוץ ו… הם צצים. גם זוגות שהתכוננו, למדו, עברו קורס הכנה ללידה ואפילו היו מלווים לאורך ההריון והלידה על ידי דולה – תומכת לידה, מגלים לעתים קרובות לאחר הלידה – כי הבועה שהאמינו כי תעטוף אותם התנפצה והם חשים כי נותרו לבד במערכה.

תפקיד תומכת במשפחה לאחר לידה (דולה פוסט פראטום) הוא להדריך, לתת כלים, לתמוך ולעטוף את ההורים בתקופת ההורות הראשונית.

למה צריך תמיכה לאחר לידה? כי התמיכה ביולדת ובמשפחה לא מסתיימת בלידה! מה זה קורס תומכות במשפחה לאחר הלידה ולמה זה טוב? כדאי שתקראו למטה…

פוסט פארטום נחשבת בדרך כלל תקופת משכב לידה, כלומר ששת השבועות שלאחר הלידה. אין ספק שהאישה היולדת זקוקה לתמיכה לפחות בשבועות אלה, לא פעם גם מעבר להם, אך הנחת היסוד המנחה אותנו היא כי היחידה המשפחתית כולה עוברת טלטלה משמעותית עם הגעת תינוק חדש הביתה.

מטרת קורס תומכות במשפחה לאחר הלידה (המוכר בשם קורס דולות פוסט פארטום) של אמא אדמה הוד השרון, היא להכשיר נשים לליווי ותמיכה ביחידה המשפחתית לאחר לידה כיחידה שלמה, תוך התמקדות בחלקיה השונים: בראש ובראשונה באם היולדת, אך גם בבני הזוג, אחים ואחיות, משפחה מורחבת (לפעמים גם סבתא וסבא זקוקים לתמיכה…), משפחות חד הוריות או בעלות הרכבים שונים ועוד.

בואי לגדול איתנו – בואי ללמוד להיות תומכת במשפחה לאחר לידה במקום לימודים מהמובילים, המקצועיים והמנוסים בתחומי הריון, לידה והורות בארץ – מרכז אמא אדמה, המרכז להריון, לידה והורות בהוד השרון. מעבר לקבלת הכשרה מקצועית מעולה ותעודת גמר, תקבלי גם קשר ישיר עם קהל הלקוחות הפוטנציאלי שלך, שכן מרכז אמא אדמה משמש כבר למעלה מ-14 שנים כבית לנשים וזוגות בהריון ולמשפחות טריות וכמרכז להכשרת נשות מקצוע בתחומי ההריון והלידה. את התועלת הרבה עבורך מהשילוב הייחודי, הזה תחושי כבר במהלך הקורס, שכן חלק מהמטלות של קורס דולות פוסט פארטום ראוי לשמו, הוא התנסות מעשית (סטאז”) בליווי יולדות ומשמחות לאחר לידה. כאן לא תצטרכי לחפש רחוק, שכן המשפחות המתאימות לליווי נמצאות באותו מקום ואנו נסייע ב”שידוך” ביניכן.

למה קורס דולות תומכות במשפחה לאחר הלידה של מרכז אמא אדמה בהוד השרון?

את קורס דולות פוסט פרטום של אמא אדמה הוד השרון מנהלות ומרכזות המיילדת שרי קרוכמל, מקימת ומנהלת מרכז אמא אדמה, הדולה הותיקה רוית שטרן גינת, יועצת הנקה מוסמכת IBCLC ומנחת קבוצות אמהות ותינוקות מוסמכת רותי כבודי, שלושתן בעלות ניסיון עשיר בלווי, תמיכה והדרכת נשים ומשפחות לפני ואחרי לידה (פרטים מלאים אודות מרכזות הקורס ושאר נשות המקצוע המדריכות ומנחות בקורס, תוכלו למצוא בדף צוות הכשרת דולות פוסט פארטום).

תכנים מקצועיים של קורס תומכות משפחה לאחר לידה, יועברו על ידי אנשי מקצוע מובילים בתחומם, חלקם ע”י הצוות המקצועי הקבוע והוותיק של מרכז אמא אדמה וחלקם על ידי אנשי ונשות מקצוע חיצוניים (למשל גנית פרג, מפתחת שיטת “לילה טוב” לשינה של תינוקות, מנהלת מרכז “לילה טוב” להכשרת יועצות שינה וקורסי הדרכת הורים ועוד)..

שילוב בין תלמידות קורסי דולות לאחר לידה עם קהל הזוגות, המשפחות והאמהות הפוקד את מרכז אמא אדמה, מאפשר כאמור לקשר ולחבר בין התלמידות שלנו לבין משפחות אותן תוכלנה ללוות במהלך ההתמחות ולהגיע אל לקוחות פוטנציאליים ביתר קלות, גם לאחר סיום הלימודים.

הלימודים יתקיימו בקבוצה קטנה, תוך ליווי ותמיכה צמודה של מנחות הקורס לאורך הלימודים וגם לאחר סיומם.

במסגרת קורס תמיכה במשפחה לאחר לידה תינתן הדרכה שיווקית והכרות עם עולם האינטרנט והרשתות חברתיות על ידי מומחים בשיווק באינטרנט, בדגש על תחום הריון, לידה והורות.

למי מתאים קורס דולות פוסט פארטום? גם וגם…

רבות מנשות המקצוע בתחומי ההריון, הלידה וההורות, מחזיקות ביותר מעיסוק אחד ובדרך כלל הן עוסקות בכמה תחומים משיקים. למשל:

• הדולה שמלווה בלידה אומרת לעצמה “אם אני כבר מכירה את המשפחה לפני הלידה, למה שלא אמשיך ללוות אותה גם אחרי, אנחנו כבר מכירים, יש כבר אמון…”

• יועצת ההנקה או מדריכת הנקה שמגיעה לבית היולדת הטריה כדי לייעץ בנושא הנקה, אומרת לעצמה “פרט להנקה היולדת מתקשה ברחצת התינוק ובכלל נראית לי עם סוג של דכדוך אחרי לידה, למה שאצמצם את עצמי ואשאיר אותה ככה? אני ממילא כבר פה…”

• יועצת השינה לתינוקות או מדריכת התפתחות תינוקות אומרת לעצמה “אליי מגיעות אמהות עם תינוקות בני כמה חודשים, אבל אם היינו מכירות מייד בהתחלה כשהתינוק בן כמה ימים, אולי הקשר בנינו היה נתחיל כבר מזמן? העיסוק שלי עם אותה יולדת ואותה משפחה, הרי יכול היה להיות ארוך יותר ומשמעותי יותר…”

ולכן גם אם את כבר עוסקת בתחומי ההריון, הלידה וההורות: דולה, יועצת שינה, מדריכה או יועצת הנקה, מדריכת הורים, מדריכת התפתחות תינוקות וכו’ וגם אם את עומדת לעשות את צעדייך הראשונים, כשלימודים בקורס תומכות אחרי לידה הוא העיסוק הראשון שלך בתחום, אנחנו מזמינות אותך לרכוש כלים לתמיכה במשפחה בצעדיה הראשונים לאחר הלידה, בקורס דולות פוסט פארטום המקצועי והמקיף ביותר שניתן למצוא כיום בארץ.

מבנה ותכני קורס תומכות במשפחה לאחר הלידה (קורס דולות פוסט פארטום):

בין התכנים שנעסוק בהם:

– תפקיד התומכת במשפחה לאחר הלידה

– משפחות שונות

– התפתחות תינוקות

– שימוש במנשאים לתינוקות

– גישות שונות להורות – מעקרון הרצף ועד הלוחשת לתינוקות

– הטיפול במשפחה כמכלול

– קשת הרגשות שחווה אשה לאחר לידה

– דכאון אחרי לידה – סיפור אישי

– עיבוד חוויית לידה

– אבהות ושוויון במשפחה

– טיפול פיזי בתינוק

– בטיחות בבית

– סדר יום לתינוק ולמשפחה

– הנקה

– רצפת האגן לאחר הלידה

– שינה אצל תינוקות

– החייאה ועזרה ראשונה לתינוקות

– הקמת עסק, שיווק, אינטרנט ורשתות חברתיות.

ועוד

כתובת

שעות פתיחה

©All rights reserved to Ema Adama
לימודי NLP