חזרה
אייפק לתינוקות וילדים

טיפול באייפק אצל תינוקות וילדים – שיטת אייפק – IPEC

אייפק היא שיטת טיפול ייחודית שמאפשרת בירור מדוייק ומקיף של כאבים ותופעות פיזיות מציקות וכן קשיים רגשיים ותפקודיים. השיטה מתאימה במיוחד לבירור וטיפול באלרגיות וכן לטיפול בבעיות שיש מאחוריהן רקע רגשי. השיטה פועלת מתוך הנחת היסוד שהגוף והנפש הן יחידה אחת. כלי האבחנה המרכזי של טיפול בשיטת אייפק – ביופידבק של מערכת השרירים.

עוד על שיטת אייפק תוכלו לקרוא בהקלקה על הקישור – 
שיטת אייפק
אבל כאן אנו עוסקים בטיפול בעזרת אייפק בקרב תינוקות וילדים
.

בשיטת אייפק אין למעשה צורך במילים בין המטפל והמטופל! העובדה שהתינוק אינו יודע “לספר” מה הוא חווה ולמה, כלל אינה מפריעה. הגוף מתחיל לדבר ומספק למטפל באייפק את כל המידע שנחוץ לו לגבי כל תופעה פיזית או נפשית דרך מבחן השרירים. דרך מבחן שרירים מתקבל מידע לגבי מקור הבעיה, המכוון באיזה אופן ניתן לעזור למטופל ואף מנחה כיצד לסייע לו.

מקור הבעיה הוא בדרך כלל חוויה מהעבר, בעלת מטען רגשי אשר נמצאת בגוף בצורת כיס אנרגטי ומשפיע על זרימת האנרגיה ועל התפקוד של האיברים ויכולה לגרום לתופעות התנהגותיות וגם למחלות.

טיפול אייפק בתינוקות מתנהל בישיבה או בשכיבה. בדיקת השרירים מתבצעת על אחד ההורים אשר מחזיק את התינוק. מבחן השרירים מאפשר תקשורת עם החלקים הלא מודעים של המוח ודרכו אנו מבררים את הרגישויות והמחסומים הרגשיים ומנטרלים אותם.

הטיפול נמשך כשעה וכולל אבחון וטיפול (ניטרול) של הגורמים שעלו באבחון. הטיפול עצמו משלב טכניקות עדינות של אקופרסורה (לחיצה על נקודות דיקור סיני), שיאצו, פרחי באך ועוד. בדרך כלל טיפולי אייפק אצל תינוקות אינם מרובים. 2-4 טיפולים עושים את העבודה והשינויים שמתחוללים הם מאד בולטים.

במה אייפק יכול לעזור לתינוקות?
תינוקות יכולים יכולים להיות מבוהלים מאד מהמעבר שהם חוו לאחרונה ומהשינוי שאליו נאלצו להסתגל כל מערכות הגוף. האנרגיה שזורמת באיברים והמרידיאנים לא תמיד מאוזנת וזה משפיע גם תפקודית וגם רגשית. תינוק שבכל פעם שהוא מתעורר הוא בוכה בכי קורע לב, שגם על השד אינו רגוע לחלוטין ומדי פעם מפסיק לינוק ופועה בבכי, כאילו מספר את מה שעבר עליו, תינוק שאינו מוכן שיניחו אותו בעריסה ורוצה להיות מוחזק כל הזמן, הוא תינוק שעבר חוויה רגשית במעבר הזה. טיפול אייפק לתינוק כזה יכול לעזור לו בצורה יעילה ומהירה.

בנוסף אפשר לעזור לתינוקות שסובלים מגזים דרך איזון מערכות הגוף ובירור המזונות או מרכיבי המזון שהם רגישים אליהם. גם במצבים של עצירות לא מוסברת ושינה לא רגועה יש תוצאות טובות מאוד.

במה אייפק יכול לעזור אצל ילדים ופעוטות?
• בעיות על רקע אלרגי כמו אסטמה או אטופיק דרמטיטיס
• עצירות – על רקע רגישות למזון או על רקע גמילה
• גמילה שלא מגיעה לסיום והפעוט מרטיב לעיתים קרובות או מתעקש לעשות את צרכיו בחיתול.
• פחדים וחרדות
• עצבנות
• כאבי בטן
• קושי חברתי והסתגרות
• הכנה לגמילה מהנקה או גמילה ממוצץ, לפעוטות שקשורים מאד לאובייקט המעבר שלהם ומתקשים להיפרד ממנו.
• ועוד ועוד מצבים בהם אנו סבורים שיש רקע רגשי טעון המוביל לבעיה

למה לטפל בגיל כ”כ צעיר?
הטיפול בילדים שלנו הוא אחת המתנות הגדולות שאנו יכולים לתת להם בתחילת החיים. בעיות שנטפל בהם בשלב זה לא יתפתחו לבעיות סבוכות יותר. החוויות שעברנו והאמונות שאנו קובעים לעצמנו בתחילת החיים לא יעלמו .
למשל, במקרים של גמילה שמלווה במטענים רגשיים שלא מטופלים עלולה להתפתח התפרעה מתמשכת בשליטה בצרכים, עצירות ולהוביל לקושי רב אצל הילד ותסכול גדול מצד ההורים. פיתרון של הבעיה בגיל צעיר, קרוב למועד היווצרותה באמצעות טיפול בשיטת אייפק מאפשר חשיפה של אותו רובד רגשי המכיל את הרגשות הקשים וטיפול בהם בשיטות טבעיות מאד פשוטות. הפיתרון הפשוט הזה חוסך המון כאב לב בהמשך.

הרבה בריאות

כתבה: מירב קריספיל – מטפלת בכירות מקצועית בשיטת אייפק, מטפלת בכירה בשיאצו ותומכת לידה (דולה). משלבת בטיפול טכניקות טבעיות של פרחי באך, דימיון מודרך, NLP, רייקי ועוד. מדריכת הנקה ועיסוי תינוקות.
כנסו לדף של מירב באינדקס הריון ולידה של אמא אדמה – מירב קריספיל
אתם כבר פתחתם דף שלכם באינדקס?

כתבות נוספות

קורס דולות לאחר לידה


שרי קרוכמל

לפני “אודות”, נתחיל ב”תולדות”… הקשר הראשון שלי עם עולם הרפואה והבריאות החל  בצבא. קורס חובשות, קורס חובשים תעופתיים ושרות כחובשת


תיקון חווית לידה


    השאר תגובה

    03-3810022

    רחוב הבנים 14, כניסה ב’, הוד השרון

    ©All rights reserved to Ema Adama
    לימודי NLP