חזרה
איפה ללדת

היכן כדאי ללדת – בתי יולדות בישראל – חדרי לידה בארץ

עד לפני  15-20 שנה, זאת לא הייתה ממש שאלה איפה ללדת. הארץ הייתה מחולקת לאיזורים מבחינת משרד הבריאות וכל איזור היה מחובר מבחינה טריטוריאלית לבית חולים / בית יולדות שבתחומו הוא נמצא. חוץ מכאלה שתמיד  ידעו להמציא “קומבינות”, קשרים ופרוטקציות, היה די ברור מראש לכל יולדת איפה ובאיזה חדר לידה היא מיועדת ללדת.

מאז שבתי החולים גילו כי יולדות הן אחד ממקורות ההכנסה הכי רווחיים שלהם (כ-8000 ש”ח ויותר עבור כל יולדת שילדה אצלם) וזאת עבור שני ימי אשפוז בממוצע בלבד, נפתח “השוק לתחרות” בין בתי החולים על ליבן של היולדות. לב היולדות, לא הכיס שלהן, משום שלאחר ש”השיווק” ליולדת מצליח והיא מחליטה איפה ללדת, מי שמשלמים את הכסף עבור הלידה הם משרד הבריאות וביטוח לאומי.

במסגרת השוק החופשי עושים בתי החולים הכל כדי למצוא חן בעיניי היולדות הפוטנציאליות ובני זוגן, הכול כולל הכול, כלומר גם ג’קוזי, חדרים משופרים, חדרי לידה טבעיים, שרותי דולות, מלוניות, מזון משופר ומה לא. כל יולדת מכל מקום בארץ יכולה ללדת בכל בית חולים ובכל בית יולדות שתרצה.

מעכשיו התעוררה השאלה – אם אני יכולה לבחור חדר לידה, אז איפה כדאי לי ללדת?
עשרות אלפי תוצאות חיפוש מצאנו בגוגל לשאלה איפה ללדת. אתרים רבים באינטרנט מנסים להיות אלה שאליהם יכנסו הגולשים המחפשים את התשובה לשאלה איפה ללדת. כך למשל מצאנו את האתר הותיק אומנות הלידה של רותי קרני הורוביץ עוסק בכך וכן שני אתרים המגדירים עצמם כ”מנועים לחיפוש חדרי לידה” שהוקמו לשם מתן מענה לשאלה איפה ללדת: אתר זהר כבר בדקה של הדולה זהר כרמי ואתר שאפילו נושא את השם “איפה ללדת”, כשהתשובות בו ניתנות על ידי “מקורות יודעות דבר”…

אתר מומלץ למציאת פרטים עדכניים אודות חדרי לידה בארץ, הוא אתר מיילדת. באתר זה יש דף נפרד ומפורט לכל חדר לידה בנפרד, כולל אפשרות להוספת תגובות אותנטיות של יולדות על חוויותיהן בחדרי הלידה.
בהקלקה על הקישור – איפה ללדת תגיעו לדף הראשי של חדרי לידה / בתי יולדות  באתר מיילדת.
בקישורים הבאים תגיעו לדפי חדרי הלידה לפי איזורי הארץ:
חדרי לידה בצפוןחדרי לידה בשרוןחדרי לידה במרכזחדרי לידה בירושליםחדרי לידה בדרום

מקווים שתמצאו את כל המידע הדרוש לכן כדי להחליט איפה ללדת ובעיקר שתהייה לכן לידה טובה וקלה…

כתבות נוספות

שרי קרוכמל

לפני “אודות”, נתחיל ב”תולדות”… הקשר הראשון שלי עם עולם הרפואה והבריאות החל  בצבא. קורס חובשות, קורס חובשים תעופתיים ושרות כחובשת


קורס דולות לאחר לידה


תיקון חווית לידה


    השאר תגובה

    03-3810022

    רחוב הבנים 14, כניסה ב’, הוד השרון

    ©All rights reserved to Ema Adama
    לימודי NLP