חזרה
בייבי שיר לתינוקות

פינוקי בוקר 25.12.13 – בייבי שיר – מוסיכיף לקטנטנים – מפגש שכולו מוסיקה, צליל ותנועה

השבוע בפינוקי בוקר לאמהות ותינוקות,
יום רביעי 25.12.13 בשעה 11:00,
נקיים מפגש בנושא:
בייבי שיר – מוסיקה לקטנטנים
את המפגש השמח והחוויתי תנחה: קרולינה

על מנחת מפגש בייבי שיר: קרולינה – בוגרת בית ספר למוסיקה של אורלי צלאל (מפתחת בייבי שיר), קורס מנחות לפעילות הורים וילדים במרכז דיאדה, מדריכה מוסמכת בתנועה לגיל הרך מטעם קמפוס שיאים, בוגרת מכללת דעת בנגינה על מטלופון לילדים, מפעילה אירועים וימי הולדת ו… בהשכלתה גננת, בעלת תואר ראשון בחינוך מטעם אוניברסיטת תל אביב ותואר שני בקידום בריאות לגיל הרך מטעם בית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת חיפה.

 

הקול או הצליל הם חומר הגלם הראשוני של המוסיקה. עוד מינקות לומד התינוק להבחין בין קולה של אימו לבין קולות אחרים ולומד להגיב למשל לשינויים בעוצמה, לצלילים מרגיעים או ממריצים ועוד

בשנתיים הראשונות לחיי הילד ניתן ואף מומלץ להאזין יחד, הורה וילד, לקטעים מוסיקליים שמרכיביהם ברורים ופשוטים, ממגוון רחב לרבות קלאסי, ג’אז, מוסיקת עולם, מוסיקה ישראלית או כל מוסיקה אחרת האהובה עליכם. כדאי להאזין למוסיקה תוך כדי תנועה במרחב והנעת איברי הגוף של הילד, בהתאם לאווירה של המוסיקה המושמעת. הפעילות המשותפת בשילוב המוסיקה, תורמת רבות הן להעשרת הילד והוריו והן לקשר ולחוויה הרגשית המשותפת.

כדאי לזכור שלפעילויות רב גוניות בתחומי המוסיקה כבר מגיל רך, יש תרומה נכבדה עבור הילד גם בתחומים נוספים כמו משמעת ושליטה עצמית, איזון נפשי, התפתחות קורדינטיבית, התחשבות ואהבת הזולת ועוד. טיפוח הרגישות למוסיקה ולחוויות הצליליות המתלוות אליה, רצוי שתעשה תוך ניצול כל החושים בעת ובעונה אחת. פיתוח והקניית הרגלי האזנה למוסיקה ולהנאה ממנה, תורמת תרומה נכבדה למעמדו של הילד כפרט וכחלק מקבוצה.

נחתום באימרתו הידועה של המשורר הצרפתי פול ורלן: “מוסיקה, מוסיקה היא ראשית כל”.

כתבות נוספות

קורס דולות לאחר לידה


תיקון חווית לידה


שרי קרוכמל

לפני “אודות”, נתחיל ב”תולדות”… הקשר הראשון שלי עם עולם הרפואה והבריאות החל  בצבא. קורס חובשות, קורס חובשים תעופתיים ושרות כחובשת


    השאר תגובה

    03-3810022

    רחוב הבנים 14, כניסה ב’, הוד השרון

    ©All rights reserved to Ema Adama
    לימודי NLP