חזרה
הדרכה וליווי תזונתי בהריון

תקופת ההריון הינה תקופה משמעותית בחיי האישה, במהלכה עובר הגוף שינויים רבים. חיים חדשים מתפתחים בגופנו, ההתרגשות גדולה אך לעיתים אנו מוטרדות מאוד מהעלייה במשקל ומצורת הגוף המשתנה. שאלות כמו- כמה אני אעלה בהריון? עם כמה קילוגרמים עודפים אני אשאר אחרי הלידה? ומתי אוכל לחזור לג’ינס שלי? הן שאלות שמעסיקות את כולנו.
מצד אחד אנו פוחדות להשמין יותר מדי ומצד שני אנו חוששות לאכול מעט מדי באופן שיפגע בעובר. שינויים הורמונליים ורגשיים, עלייה בתחושת הרעב, הבגדים הגדולים שממילא מסתירים, ותפיסות מוטעות שצריך לאכול בשביל שניים, גורמים לעיתים לאכילה מופרזת וזלילה מיותרת.
לתזונת האישה ההרה יש חשיבות מכרעת עבור התפתחות העובר, בריאות האישה והכנת הגוף לתקופת ההנקה, ועל כן חשוב להקפיד על תזונה נכונה ומאוזנת. בנוסף, חשוב לדעת מאיזה מזונות יש להימנע בגלל הסיכונים להרעלת מזון ופגיעה בעובר.
מעקב תזונתי במהלך ההריון חשוב על מנת להבטיח תזונה מתאימה שתספק את כל צורכי האישה ההרה והעובר, ועל מנת למנוע עלייה של קילוגרמים מיותרים, שקשה אחר כך להיפטר מהם.
הדרכה וליווי תזונתי בהריון ב”אמא אדמה” מתקיימים על ידי נגה סנדלון – דיאטנית קלינית  (B.Sc., M.Sc., ND) מנחת קבוצות לשינוי הרגלי אכילה ותזונה נבונה. עוסקת בתזונת נשים במעגלי החיים השונים ו… בעצמה אמא טרייה. ליווי תזונתי בהריון נערך במסגרת סדרת פגישות אישיות בהן תתבצע שקילה שבועית ותינתן הדרכה תזונתית וליווי צמוד. ההתמקדות היא בך והתאמת התפריט הינה אישית ומתחשבת בנתונים האישיים שלך, העדפותייך, רצונותייך וסדר היום שלך. במהלך סדרת הפגישות ינתנו תפריטים, נלמד לגוון אותם על פי קבוצות המזון ונבין איך לשמור על מסגרת קלורית מתאימה להריון. בנוסף נדבר במפגשים על נושאים רבים-
מהי ההמלצה לעליה במשקל במהלך ההריון
ממה נובעת העליה במשקל
באיזה קצב מומלץ לעלות בהריון
מה עושים במצב של בחילות או צרבות
מה חשוב לאכול בהריון, ממה עדיף להימנע ומה אסור לאכול
חשיבות שתיית מים במהלך ההריון והכמות המומלצת
איזה תוספי תזונה חשוב לקחת בהריון

מידע נוסף תוכלו למצוא כאן – תזונה בהריון

כתבות נוספות

תיקון חווית לידה


מיילדת

מיילדת – מיילדות ברוכות הבאות אל דף מיילדת – מתחם המיילדות באתר אמא אדמה – הריון, לידה והורות. באתר אמא אדמה יש מקום לכולן, יש פינות,


קורס דולות לאחר לידה


    השאר תגובה

    03-3810022

    רחוב הבנים 14, כניסה ב’, הוד השרון

    ©All rights reserved to Ema Adama
    לימודי NLP