חזרה
הכנה ללידה שיטת ימימה

הכנה ללידה בשיטת ימימה – חשיבה הכרתית – ללדת עפ”י ימימה

הסדנה מומלצת מאד לכל מי שעוסקת בתחומי הריון ולידה ובעיקר הכנה ללידהמיילדת, מדריכת הכנה ללידה, דולה, מורה ליוגה לנשים בהריון ועוד. בעקבות השאלות והביקוש, אנו מאפשרים גם לנשים בהריון שמתעניינות בנושא להרשם לסדנה.

תהליך הלידה, פיזי ככל שיהיה, הוא בעל משמעויות ברבדים העמוקים ביותר של האישה, נפשיים ורוחניים גם יחד. יתרה מכך, היולדת, באמצעות חשיבה הכרתית, יכולה להנהיג את תהליך הלידה שלה ולקחת חלק פעיל דרך הפנימיות שלה. במפגשים נכיר טקסטים מקוריים של ימימה העוסקים בנושא הלידה, ונקבל כלים מעשיים ומקצועיים, להנחות נשים הרות איך ללדת מתוך שמחה ואמונה:

 • נלמד איך כל יולדת יכולה להפוך את כאב הצירים המשתלח למנוף ללידה בריאה.
 • נלמד לכוון כל אחת ואחת להכיר את הטוב שבתהליך, את עצמה בתוך התהליך ואת גופה.
 • נקבל כלים להדריך את היולדת להיות נוכחת בלידה מתוך הבנה ומודעות.
 • נלמד לתמוך באישה היולדת להוביל את תינוקה, בדרך בטוחה וללא חשש אל אויר העולם.
מדריכת הסדנהדורית אנקונינה, תומכת לידה, מנחת קבוצות ימימה, מנחת קבוצות נשים לקראת לידה באמצעות טקסטים של ימימה.

מעט על הסדנה מאת המנחה דורית אנקונינה:

ימימה אומרת כי ההשתתפות האמיתית של היולדת בתהליך הלידה היא מהבנה פנימית. לא דרך הנפש וחששותיה אלא דרך נפש העולה יותר בכוחותיה. אם כך, בהכנה ללידה ימימה מלמדת כיצד להגיע להכרת כוחות הנפש החבויים בכל אחת מאיתנו, בעיקר בשעת הלידה, במפגש עם הכאב שהציר מעלה. נלמד כי לכאב יש תכלית לקרב אותי לעצמי .
“אני פונה לטוב שבנפש לטוב שבלב לטוב שבמחשבה, לאסוף את כולם כדי להתקרב ולהביא את התינוק לעולם מתוך שמחה שהיא רוחנית ויש לה ערך רב השומרת על הברכות שיש בזמן הלידה. אמן”
לאור הצלחת המחזור הראשון של הסדנה שאך זה הסתיים, התגובות הנלהבות שקיבלנו מהמשתתפות והביקוש למחזור נוסף, החלטנו להענות לבקשה ולפתוח בקרוב עוד מחזור של סדנת ימימה לעוסקות בהריון ולידה.
על קורסי הכנה ללידה במרכז אמא אדמה – המרכז להריון, לידה והורות הוד השרון, תוכלו לקרוא בהקלקה כאן – קורסי הכנה ללידה בהוד השרון
כתבות נוספות

תיקון חווית לידה


מיילדת

מיילדת – מיילדות ברוכות הבאות אל דף מיילדת – מתחם המיילדות באתר אמא אדמה – הריון, לידה והורות. באתר אמא אדמה יש מקום לכולן, יש פינות,


קורס דולות לאחר לידה


  השאר תגובה

  03-3810022

  רחוב הבנים 14, כניסה ב’, הוד השרון

  ©All rights reserved to Ema Adama
  לימודי NLP