חזרה
הסיפור האישי מאחורי שפת התינוקות ‘דנסטן’

דנסטן – שפת התינוקות הסודית

סידני, אוסטרליה – 13 נובמבר , 2006 – לאחר שנחשפה בראיון בלעדי בתכנית של אופרה ווינפרי, בנובמבר 2006, פריסילה דנסטן, האם האוסטרלית שגילתה את השפה הסודית של התינוקות, עוררה דיון עולמי בשיטה. הדי.וי.די של שפת התינוקות דנסטן הוא פריצת דרך אשר מאפשרת להורים להבין, כבר מן היום הראשון, בדיוק מה התינוק שלהם צריך על פי צלילי הבכי שהוא משמיע. הורים שלמדו את השיטה יכולים להרגיע את התינוק שלהם מהר יותר והתוצאה – תינוק מרוצה יותר, אשר חש בטוח יותר, ישן יותר ובוכה פחות.
 
פריצת דרך זו התאפשרה בזכות אינטואיציה של אמא אחת, אשר הניעה מחקר בינלאומי בן עשר שנים. המחקר התפתח לכדי הכרה בקיומה של שפה משותפת לכל התינוקות בעולם ללא הבדל מין וגזע – שפה בינלאומית.
 
במשך שנים, אמהות בכל העולם האמינו שבכי התינוק אינו אקראי – שהתינוק שלהן מנסה לתקשר.
פריסילה דנסטן ניחנה בכשרון מוסיקלי יוצא דופן עוד בילדותה, אביה פרופסור באוניברסיטת ניו-סאות’ ווילס הבחין שלבתו יש זיכרון צילומי לצלילים. היא יכלה להאזין לקונצרט של מוצרט פעם אחת ולנגן אותו בכינור במלואו מתחילתו ועד סופו. עם הולדת בנה תומס, התבטא הכשרון הייחודי של פריסילה ביכולתה לזהות דפוסים חוזרים בבכי של בנה. בתחילה חשבה שזה רק בינה ובין טום, אולם אחרי שהצליחה לשמוע את אותם צלילים מפי תינוקות אחרים הבינה שכל התינוקות משתמשים באותם צלילים כדי לתקשר.
תינוקות שזה עתה נולדו משתמשים בצלילים מדויקים כדי להביע את הצרכים הבסיסיים שלהם;
רעב, עייפות, גיהוק, גזים ואי- נוחות. שפת התינוקות דנסטן מלמדת הורים כיצד לזהות את הצרכים הללו בתוך הבכי של התינוק ובכך מאפשרת להם להגיב במהירות וביעילות.
 הידע הזה עוזר להורים לבנות בטחון ביכולתם לטפל בתינוק שלהם ולהפסיק עם משחק הניחושים.
כיום, הורים ברחבי העולם מבינים את משמעות הבכי של תינוקם ונהנים מהיתרונות שבשיטה.
“המילים”
השיטה כוללת 5 “מילים” אשר תינוקות משמיעים כדי לבטא את הצרכים הבסיסיים שלהם.
המילים הללו מבוססות על רפלקסים טבעיים של הגוף ולא על למידה קוגניטיבית של המוח החושב. למשל, כאשר תינוק רעב הוא מיד יתחיל למצוץ וכאשר מתלווה לרפלקס הזה קול, נוצרת המילה המבטאת רעב (“נה”). שפת התינוקות דנסטן היא השיטה הראשונה אשר זיהתה את הצלילים הספציפיים הללו ומלמדת את המשמעויות שלהם.
 
ממצאים סטטיסטים
מחקר ההתבוננות כלל צפייה ביותר מ- 1000 תינוקות, כולל סרטונים של תינוקות בוכים ממדינות שונות בעולם. המחקר העצמאי שנערך ב- 2006 באוסטרליה וארה”ב מאשר את קיומה של שפת תינוקות בינלאומית ויתרונותיה:
– 90% מכל האמהות דיווחו כי השיטה מאוד משמעותית עבורן ושימליצו עליה לאמהות אחרות
– 70% גילו שהתינוק נרגע מהר יותר אחרי שהשתמשו בשיטה
– 70% מרגישות בטוחות יותר באמהות
– 50% דיווחו על גידול משמעותי בשינה רצופה לאם ולתינוק
– 2 מתוך 3 אבות דיווחו על ירידה ברמות הלחץ, מעורבות גדולה יותר בטיפול בתינוק ושיפור חיובי במערכת היחסים הזוגית. 
לפרטים על סדנת דנסטן באמא אדמה.

 

כתבות נוספות

שרי קרוכמל

לפני “אודות”, נתחיל ב”תולדות”… הקשר הראשון שלי עם עולם הרפואה והבריאות החל  בצבא. קורס חובשות, קורס חובשים תעופתיים ושרות כחובשת


תיקון חווית לידה


קורס דולות לאחר לידה


    השאר תגובה

    03-3810022

    רחוב הבנים 14, כניסה ב’, הוד השרון

    ©All rights reserved to Ema Adama
    לימודי NLP