חזרה
התפתחות תינוקות עם מוסיקה ותנועה

פינוקי בוקר 27.8.14 – מפגש חוויתי עם תנועה ומוסיקה לאמהות ולתינוקות

השבוע בפינוקי בוקר לאמהות ותינוקות באמא אדמה
יום רביעי 27.8.14, בשעה 11:00
מפגש חוויתי של תנועה ומוסיקה
עם רקפת וורמסר מדריכה מוסמכת להתפתחות תינוקות

כאשר התינוקות שלנו היו עדיין עוברים ברחם, הם חוו צלילים וקולות שונים וגם הרבה תנועה. הקשר בין תנועה לבין מוסיקה הינו קשר טבעי ואינטגראלי. התינוק מגיב לצלילים עוד מבטן ומלידה וזאת תוך נענועו למקצב המוסיקלי. לעיתים אנו מקשיבים למוסיקה והתנועה מגיעה באופן ספונטני ולעיתים היא גם מבטאת וממחישה רגשות מסוימים.

תנועה הנה צורך קיומי ובמפגש שלנו באמא אדמה, נרקוד עם התינוקות שלנו ונהנה מהחופש שבשחרור התנועתי. נקשיב לצלילים שונים מתוך כלים מוזיקליים מהעולם ונראה איך זה משפיע על התינוקות שלנו וכמובן עלינו. נתנסה בתנועתיות מגוונת לצלילי מוסיקה מעוררת, מקפיצה אך גם לעיתים מרגיעה ושקטה. אנו ניצור שילוב הרמוני בין תנועה, קצב ומוסיקה.

אנחנו נתנועע לצלילים שבטיים מכל העולם (מוסיקה אפריקאית, מוסיקה אינדיאנית, מוסיקה ישראלית ועוד) ונחווה תהליכים שונים אשר מעודדים אצל התינוקות שיווי משקל, כיוונים קרדינאליים, התמצאות במרחב ועוד, אבל נסיים את המפגש בתהליך שקט ומרגיע.
ו… אם יישאר לנו עוד זמן, נשים על גבינו את התינוקות בתוך מנשאי בד (אל תשכחו להביא מנשאים!) ונרקוד ריקוד שבטי רגוע וקליל.
בואו לכייף ביחד בתנועה ומוסיקה.
מחכה לכם,
רקפת – מדריכת התפתחות תינוקות


על המנחה: רקפת וורמסר – מדריכה מוסמכת להתפתחות תינוקות בשיטת צעד ראשון, BA בפסיכולוגיה, אמא ליובל, יערה וזיו.
לפרטים נוספים הקליקו לדף של רקפת באינדקס הריון ולידה שבאתר אמא אדמה – רקפת וורמסר

מספר המקומות מוגבל ויש להרשם מראש בקישור הזה – דף האירוע בפייסבוק
בכל מקרה לא מובטחת כניסה למאחרות!
שלא כמקובל בחרנו הפעם לצרף את מכתבה של רקפת (אחרי שקיבלנו את רשותה כמובן…) אל שרי קרוכמל המיילדת ומנהלת מרכז אמא אדמה, המכתב שבעקבותיו הוזמנה רקפת (זאת שבתמונה מימין ביחד עם זיו) למפגש פינוקי הבוקר.

אנחנו רק מניחים כאן את המכתב, לא נגענו…

שלום רב שרי,

שמחתי מאד לפגוש אותך היום (29.7.14) ולשוחח על חווית לידה שהיתה לי עמך לפני כמעט 8 שנים כשילדתי את יובל בני הבכור. חווית הלידה מיובל זכורה לי כטיבעית, זורמת, חיובית ומדהימה ברמות שקשה לתאר במילים. את הזיכרונות מהלידה הראשונה, את הרוגע, הבטחון והאמון שנתת בי לקחתי הלאה ובהמשך זכיתי ללדת בת, שהיא היום בת חמש וחצי ושמה יערה ובן, שהוא היום בן 4 חודשים ושמו זיו.


הרומן שלי עם התפתחות תינוקות החל לפני כמעט 8 שנים, כאשר הלכתי לסדנא עם יובל אצל זוהר קציר. ישר מהמפגש הראשון הפאזל הגדול של החיים התחיל לקבל צורה, לקבל משמעות ואז הבנתי שזה בדיוק מה שנועדתי לעשות וזוהי תכלית חיי. פשוט התאהבתי! הכל פתאום קיבל הסבר, הבנה עמוקה שהדברים הם כה פשוטים, ברורים והגיוניים.

במקביל המשכתי את לימודי תואר הראשון שלי בפסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה והמשכתי להתפרנס מעבודה כמנהלת משרד (עסקתי בתחום האדמיניסטרציה מאז שסיימתי את הצבא) וכל זה בשאיפה שיום אחד אגשים את החלום (לפעמים חלומות מתגשמים) ואעסוק בתחום התפתחות תינוקות. שוב הריון, שוב לידה, שוב טבעית ומדהימה ושוב מיישמת את אשר למדתי אצל זוהר קציר.

כשהייתי בת 36 החלטתי שזהו. פותחים חסכון או שניים, מציבים יעדים ברורים ומתחילים מסלול של לימודי מלווה התפתחותית במכללת צעד ראשון. המסלול כלל לימודים של שנתיים וחצי, פעם בשבוע, מפגש של 4.5 שעות שכלל שיעורים עיונים, שיעורים מעשיים עם תינוקות / פעוטות, שיעורי תנועה על עצמנו, איבחונים, מבחנים והנאה גדולה שאין כמותה. בזמן הלימודים, התנדבתי רבות אצל אימהות לאחר לידה. הגעתי לבית המשפחה וליוותי זוגות רבים בימים הראשונים ותמכתי טלפונית בשאלות, בעיות וקשיים התחלתיים.

ו… שוב הריון, שוב לידה ובן מדהים שכולו זהב טהור נולד, קראנו לו זיו. עכשיו כשזיו בן 4 חודשים אני מתחילה לקדם את עצמי מקצועית ולהגשים את החלום. אני פותחת סדנאות התפתחות תינוקות ועובדת על פתיחת נוספות..

האני מאמין שלי בנוי מאיזון. ישנם הורים שמאמינים בגישה של ‘הלוחשת לתינוקות’, ישנם הורים שמאמינים בגישה של ‘עקרון הרצף’. אני מאמינה בשילוב, באיזון בין הגישות ובעיקר מאמינה בתחושות הבטן. לדוגמא בנושא שימוש במוצץ, אני מאמינה שניתן לתת לתינוק מוצץ במידה ורואים שהוא רוצה ואוהב אך כאשר הוא כבר רגוע ושלו, ניתן להוציא את המוצץ ולא ליצור מצב של תלות. דוגמא נוספת, הזנה, אני מאמינה שחלב-אם אכן בריא וטוב לתינוק אך לא באופן בלעדי, מכיוון שחשוב שהתינוק יכיר מגע של פיטמת בקבוק ויטעם גם תמ”ל. דוגמא נוספת, טלויזיה, לדעת למצוא את המינון הנכון והאיזון בין לשבת כל היום מול הטלויזיה לבין לראות תוכנית אחת בלבד. לא תמיד קל למצוא את האיזון, אך היום שאני אמא לשלושה ילדים אני מאמינה שהצלחתי למצוא את האיזון הנכון וזה שמתאים לי.


אני מאמינה גם בתנועתיות כדרך חיים, כי הרי תנועה היא הבסיס לחיים. “שלח לחמך על פני המים כי ברוב הימים תמצאנו” זהו משפט שסיגלתי כדרך חיים. אינני דתיה אך מאמינה שמעשים טובים ונדיבים יניבו פרי בהמשך הדרך. ניתן לקשר את המושג הזה עם התפתחות תינוקות ובעצם, הפעילות שאני מעבירה הלאה לאמהות תשפר את איכות חייהם של התינוקות / פעוטות / ילדים בבגרותם. ‘פינוקי בוקר’ של אמא אדמה הינו מקום מצוין עבורי לקדם את האני מאמין שלי ולתרום מעצמי.

פינוקי בוקר, כשמו כן הוא – זמן של פינוק ואיכות להורה ולתינוק ואשמח להעביר שיעור התפתחות תינוקות שעוסק במוסיקה ותנועה במהלכו נחווה חוויות תנועה שונות המלוות במוסיקה קיצבית, מעוררת ומרגיעה.


בתודה ובברכה,

רקפת

גם את או אתה רוצים להופיע בפני האמהות בפינוקי בוקר?
יש לכם משהו מעניין להציע, לספר או להרצות עליו, להדגים, להמחיש… לרגש?
תכתבו או דברו איתנו…

כתבות נוספות

תיקון חווית לידה


שרי קרוכמל

לפני “אודות”, נתחיל ב”תולדות”… הקשר הראשון שלי עם עולם הרפואה והבריאות החל  בצבא. קורס חובשות, קורס חובשים תעופתיים ושרות כחובשת


מיילדת

מיילדת – מיילדות ברוכות הבאות אל דף מיילדת – מתחם המיילדות באתר אמא אדמה – הריון, לידה והורות. באתר אמא אדמה יש מקום לכולן, יש פינות,


    השאר תגובה

    03-3810022

    רחוב הבנים 14, כניסה ב’, הוד השרון

    ©All rights reserved to Ema Adama
    לימודי NLP