חזרה
חוקרים פרטיים – חקירות פרטיות

חוקר פרטי – משרד חקירות פרטיות

חוקר פרטי – מוגדר על פי החוק כ”מי שעוסק בהשגת ידיעות על הזולת או באיסופן, לצרכי אחרים וכדרך שירות לכל”. הוא צריך להתאמן 3 שנים לפחות תחת פיקוחו הישיר של מנהל משרד חקירות ולעבור מבחן מטעם משרד המשפטים, כדי לקבל את הרשיון הבסיסי כחוקר פרטי.
אגב, גם רישיון זה, לא מעניק לו עדיין את הזכות לפתוח בעצמו משרד חקירות ולבצע חקירות פרטיות כלשהן באופן ישיר עבור לקוח. עליו לפעול במשך 5 שנים נוספות כחוקר שכיר או כקבלן משנה (פרילנסר) תחת מטריה של משרד חקירות כלשהו, לפני שיוכל לקבל מהועדה לרישוי חוקרים פרטיים במשרד המשפטים, רישיון לנהל בעצמו משרד חקירות, לפרסם את עצמו כמי שמציע שרותי חקירות פרטיות לכל ולקבל לטיפולו לקוחות. 8 שנים תמימות של התנסות מעשית (איזה רופא או עורך דין נזקק לכך?), תחת פיקוח של בעל משרד חקירות ותיק ומנוסה, מבחן אחד ושני רשיונות שמוציא משרד המשפטים, שגם גובה כל שנה מחדש סכומים נאים עבור שתי אגרות נפרדות, המשולמות עבור שתי פיסות הנייר שאחת מהן מכונה “רישיון חוקר פרטי” והשניה “רישיון מנהל משרד חקירות”.- מוגדר על פי החוק כ”מי שעוסק בהשגת ידיעות על הזולת או באיסופן, לצרכי אחרים וכדרך שירות לכל”. הוא צריך להתאמן 3 שנים לפחות תחת פיקוחו הישיר של מנהל משרד חקירות ולעבור מבחן מטעם משרד המשפטים, כדי לקבל את הרשיון הבסיסי כחוקר פרטי.

פיסות נייר אמרנו, משום שמאז נחקק חוק חוקרים פרטיים ושרותי שמירה בשנת 1972, עברו הרבה מים בירדן ובעצם… גם החוק עצמו, כמעט שעבר מן העולם. בשנים שחלפו לאחר שנחקק, נחקקו חוקים רבים אחרים שהלכו וצימצמו את היתרונות שהעניק החוק לחוקר הפרטי וביניהם למשל חוק האזנת סתר, חוק הגנת הפרטיות, חוק מניעת הטרדה וחוקים נוספים שבעצם עיקרו את הכוונה המקורית של המחוקק, שנועדה להסדיר את עבודת חוקרים הפרטיים, להגדיר את עיסוקם ולתת להם כלי עבודה לגיטימיים מצד אחד ומצד שני לקבוע מגבלות ואף סנקציות למקרה הצורך.
לשפל חסר תקדים הגיע החוק, כשבמשפט המתנהל בימים אלה נגד חוקרים פרטיים בעניינים הקשורים לעבודתם כחוקרים, מרשה לעצמו התובע המייצג את עמדת המדינה באופן רשמי, להכריז פעם אחר פעם קבל עם ועולם, בערכאות שונות של בתי המשפט, את שורת המחץ הבאה: ” לחוקר פרטי אין שום זכויות – יש לו רק חובות”.
אגב, לכל מי ששואלים אם יש הבדל בין חוקר פרטי או… חוקרת פרטית, לבין בלש פרטי, התשובה נמצאת כאן – בלש פרטי

אבל למרות הכל, אנחנו חושבים שעבודת החוקרים הפרטיים היא חשובה וחיונית ורק מי שנזקק לה אי פעם, יוכל להבין ולהעריך אותה. היא יכולה לסייע בתחומים הקרובים אלינו כמו עניינים משפחתיים ודיני משפחה, אימוץ וכו’ וכמובן גם במגוון נושאים אחרים: כלכליים, עסקיים, מסחריים, פליליים, אישיים ובעיקר… אנושיים.
לכן חוקרים, עוקבים, בלשים, בודקי פוליגרף (מכונת אמת), מתקיני ציוד צילום (הכל בסדר עם המטפלת?) וציוד מעקב טכני ואלקטרוני למינהו ובעלי מקצוע נוספים הקשורים לעולם החקירות הפרטיות, בילוש וריגול, מעקבים ומבצעים, פוליגרף, אבטחת מידע, איסוף מודיעין ומידע עסקי וכו’, מוזמנים להחליף איתנו קישורים בדף זה.
אז כמו שאומרים על רופאים, על עורכי דין וכו’ – שרק לא נזדקק, אבל לכל צרה שלא תבוא…

פתרונות – חקירות מיוחדות – חוקרים פרטיים מיומנים, מעקבים ובילוש, חקירות אישות וחקירות כלכליות.
ערן חקירות פרטיות – משרד חקירות בעל ותק ונסיון רב בתחום החקירות, התמחות מיוחדת בחקירות בחו”ל.
טרגט חקירות  – משרד חקירות בירושלים, בהנהלת נפתלי אוחנה, חוקר פרטי בעל ניסיון רב במעקבים.

כתבות נוספות

תיקון חווית לידה


מיילדת

מיילדת – מיילדות ברוכות הבאות אל דף מיילדת – מתחם המיילדות באתר אמא אדמה – הריון, לידה והורות. באתר אמא אדמה יש מקום לכולן, יש פינות,


שרי קרוכמל

לפני “אודות”, נתחיל ב”תולדות”… הקשר הראשון שלי עם עולם הרפואה והבריאות החל  בצבא. קורס חובשות, קורס חובשים תעופתיים ושרות כחובשת


    השאר תגובה

    03-3810022

    רחוב הבנים 14, כניסה ב’, הוד השרון

    ©All rights reserved to Ema Adama
    לימודי NLP