חזרה
חיתולס – גידול בלי חיתול

פינוקי בוקר 26.12.12 – גמילה מחיתולים – שימור מודעות התינוק לגופו – איך גומלים תינוקות מחיתולים?


יצא לכם אולי להיות בסין, הודו, טיבט או באפריקה? האם ראיתם במקומות אלה תינוקות עם חיתולים? סביר להניח שלא נתקלתם שם בחיתול, אבל אגב חיתול, האם ראיתם פעם חתול (או בעל חיים אחר…) שעושה את צרכיו על עצמו? כנראה שלא.
גם ילדינו נולדים עם אינסטינקט להראות שהם צריכים להתפנות כדי לא לעשות את צרכיהם על עצמם! כך גודלו אבות אבותינו לפני המצאת החיתולים (לפני כ200 שנה) וכך חצי מהעולם שלנו (העולם הלא מערבי) מגדל כך את ילדיו.
כן, זה אפשרי! ניתן ליישם את שיטת “גידול ללא חיתול” גם באופן חלקי, כך שתתאים לכל מסגרת משפחה וגידול תינוקות, החל מרגע הלידה ועד גיל שנה וקצת. יתר על כן, ניתן ליישם את עקרונות השיטה כדי לגמול ילדים מחיתולים גם בגיל יותר מאוחר!

על שיטת חיתולס – גידול ללא חיתול ועל שימור מודעות התינוק לגופו, תספר השבוע בפינוקי בוקר לאמהות ותינוקות – יום רביעי, 26.12.12 בשעה 11:00, מפתחת השיטה לריסה גינת.

כאן תוכלו לקרוא הסבר קצר של לריסה על עצמה, על שיטת חיתולס ועל קורס חיתולס שפיתחה.
היי ונעים להכיר, שמי לריסה גינת, אני בת 26 ואמא לאביגיל הקטנה. את אביגיל אני מגדלת ללא חיתולים, כמעט החל מרגע הלידה. מדובר בשיטה עדינה שיוצרת קשר מדהים בין ההורה לילד ועוזרת רבות להתפתחותו של הילד. בעקבות הצלחת השיטה על בתי, אני אפילו לקחתי את הנושא כסוג של “מפעל חיים”!

עשיתי תואר ראשון בכימיה – ביולוגיה באוניברסיטה העברית וגם תואר שני בכימיה במכון וייצמן. כשאביגיל נולדה, התחלתי לפתח כקריירה שנייה, את “קריירת האמהות” שלי. למרות שכאמור אני מגדלת את אביגיל ללא טיטולים / חיתולים, הבית שלנו לא מסריח מפיפי וקקי של תינוקות!

הקדמתי וסיפרתי על עצמי, השכלתי ועיסוקיי, כדי שתבינו שאני בן אדם מאוד ריאלי ולא “מעופף”. הסיבה שבגללה בחרתי לגדל את בתי ללא טיטולים איננה סיבה אידיאולוגית ועומד מאחוריה הסבר מדעי, מפורט למדי. אני כמובן אשמח לגלות לכן את השיטה ולספר על המדע ולכן אשמח לפגוש אתכן באמא אדמה.

טיטולס או חיתולס?
כשלריסה יצאה לדרך, היא קראה לשיטתה “טיטולס”, עד שמישהו העיר לה שלא ראוי לקרוא לשיטה תוך שימוש בשם של מותג חיתולים אחד – טיטולים, כשם שהיא לא תקרא לה למשל “פמפרסלס” או “האגיסלס”, למרות ש… גם הם מצלצלים נחמד. בעקבות זאת חזרה לריסה לשם הכללי של כל החיתולים – חיתולים ומכאן שם השיטה “חיתולס”…

כתבות נוספות

קורס דולות לאחר לידה


מיילדת

מיילדת – מיילדות ברוכות הבאות אל דף מיילדת – מתחם המיילדות באתר אמא אדמה – הריון, לידה והורות. באתר אמא אדמה יש מקום לכולן, יש פינות,


שרי קרוכמל

לפני “אודות”, נתחיל ב”תולדות”… הקשר הראשון שלי עם עולם הרפואה והבריאות החל  בצבא. קורס חובשות, קורס חובשים תעופתיים ושרות כחובשת


    השאר תגובה

    03-3810022

    רחוב הבנים 14, כניסה ב’, הוד השרון

    ©All rights reserved to Ema Adama
    לימודי NLP