חזרה
טיפים איך להתארגן ללידה

התארגנות לקראת לידה – קניות לפני הלידה

כדאי לנצל את הזמן הפנוי שיש בסוף ההריון ולהתארגן כך שנחסוך זמן ונקל על עצמנו לאחר הלידה. הנה כמה רעיונות, שנאספו מיולדות ולידות רבות:

ציוד ראשוני לתינוק:
 בגדים, רהיטים, עגלות ובעצם כל מה שהתינוק יצטרך – זה הזמן להתחיל לחפש, לבדוק אם יש למשפחה / חברים דברים שמוצאים חן בעיניך, לסרוק את הפורומים ולעשות השוואות מחירים וחנויות, וללכת לבחור. את כל מה שקונים אפשר להזמין ולקבל הביתה לאחר הלידה. אם את לא סומכת על בן זוגך אפשר גם להכין הכל מראש בבית .
בכל מקרה חשוב שיהיה לך ליום השחרור מבית היולדות סלקל, ושתדעו איך מחברים אותו ברכב.

אנשי מקצוע: בררי המלצות ודאגי שיהיו לך רשימות טלפונים של מי שיוכל לעזור לך לאחר הלידה: יועצת הנקה, רופא ילדים, סניף טיפת חלב, מוהל (אם זה בן), דולה פוסט-פרטום (לאחר הלידה)

סדנת הכנה להנקה: אם לא השתתפת בה כחלק מקורס הכנה ללידה, וגם אם כן ואת רוצה חיזוק, בררי איפה ומתי מתקיימות סדנאות הכנה להנקה. עלותן בדר”כ סמלית והן נותנות המון ידע שיוכל לעזור בזמן אמת.


קינון: נשים רבות מרגישות לקראת הלידה צורך בלתי נשלט ממש לעשות דברים בבית ו”להכין את הקן”, אז הנה כמה דרכים יעילות לניצול הדחף הזה: 

 • לבשל ולהקפיא אוכל, ממש למלא את המקפיא, כך שבתקופה הראשונה לא תצטרכי לבשל בכלל…
 • לכבס ולארגן את המצעיםהבגדים ושאר האביזרים של התינוק כך שיהיו מוכנים בארון (אם את לא מאמינה בעין הרע)
 • לארגן את חדר התינוק – תתפלאי מה אפשר לעשות עם קצת צבע, סטנסילים וחשק…
 • נקיון יסודי של הבית – זה בדיוק הזמן… אחרי הלידה לא יהיה לך כח פיזי וזמן, בעוד שכעת העבודה הפיזית הזו יכולה רק לעזור לך להגיע למטרה המיוחלת – הלידה. זו דרך מעולה להרוויח שניים (תנועתיות ונקיון) במחיר אחד.

עזרה: תכנני ובקשי עזרה מראש – מאמא, מחברה, מסבתא, מאחות או מכל אחד אחר שאת סומכת עליו. נכון, ייתכן שאחרי הלידה לא תרצי אף אחד חוץ מבן זוגך בסביבה, אבל חשוב שבמקרה הצורך תהיה לך עזרה זמינה לבישול, נקיון, עזרה בטיפול הראשוני בתינוק, ואפילו סתם כדי שיהיה אתך מישהו בימים הראשונים והמבהילים…

בהצלחה ולידה קלה
רוית

כתבות נוספות

תיקון חווית לידה


מיילדת

מיילדת – מיילדות ברוכות הבאות אל דף מיילדת – מתחם המיילדות באתר אמא אדמה – הריון, לידה והורות. באתר אמא אדמה יש מקום לכולן, יש פינות,


קורס דולות לאחר לידה


  השאר תגובה

  03-3810022

  רחוב הבנים 14, כניסה ב’, הוד השרון

  ©All rights reserved to Ema Adama
  לימודי NLP