חזרה
יוגה צחוק – סדנת צחוק

נכון שזאת לא בדיוק יוגה, למרות שגם יוגה צחוק מקורה בהודו כמו היוגה ונכון שאין לה את העבר המפואר של אלפי שנים שיש ליוגה והיא בסך הכל קיימת בעולם מאז 1995, אבל אין ספק שיוגה צחוק הפכה לתופעה, בין אם בשם הזה ובין אם בתור סדנת צחוק או בכל שם אחר.במרכז אמא אדמה, מקיימת שפרה ארווס קורס הכשרת מנחים לסדנאות צחוק בשיטת יוגה צחוק. הקורס הינו בהיקף של כ-20 שעות לא אקדמאיות והוא כולל חומר תיאורטי ותרגול מעשי בנושא הצחוק ויוגה צחוק. בקורס יוגה צחוק לומדים להפעיל קבוצות עפ”י קונספט מצליח שנבנה והותאם לשכבות שונות של אנשים: ילדים, הורים וילדים, קשישים, מסיבות רווקות, יוגה צחוק קלאסי ועוד. בסיום הקורס מוענקת תעודת מקצוע בינלאומית לבוגרים. פרקטיקה מול קבוצות עבודה ובמועדוני צחוק המופעלים ע”י המורים.מנחת הקורס שיפרה ארווס היא מאמנת אישית, מורה ומנחה של סדנאות יוגה צחוק שנסעה לחו”ל, הוכשרה ע”י ממציא השיטה ד”ר מדאן קטארייה ומעניקה תעודות מקצוע בינלאומיות, כשכיום רבים מתלמידיה הם בין מפיצי הצחוק.

שפרה ארווס מסבירה – למה דוקא צחוק?

בימים טרופים אלו, לא תמיד אנו מוצאים על מה לצחוק. שיטת היוגה צחוק, מוצאת לנכון לצחוק מהראש באמצעות תרגילי צחוק ולשלב בתוכם תרגילי נשימה. אנו צוחקים ממקום גבוה של עוצמה, בו אנו מודעים ויודעים כי זה לא משנה לגוף איך ולמה אנחנו צוחקים, אם זה אמיתי או צחוק מבויים. כל סוג של צחוק משחרר לגוף את אותם חומרים כימיים המצויים בראש, כמו: אנדורפינים (משכך הכאבים הטבעי של הגוף), סרוטונין (חומר נוגד דיכאון) ועוד. לא סתם כבר הסבתות של פעם ידעו, כי הצחוק יפה לבריאות.
בתחילת סדנת צחוק אנו מתחילים ב”משחק” הצחוק, תוך כדי תנועה, ואז צחוק אמיתי פורץ החוצה. זהו צחוק משחרר, מגבש ומאחד, אשר מביא שימחה לכולם.
צחוק לעובדים, סטודנטים או סתם לכל אחד, נותן תפוקה גבוהה יותר בעבודה או בלימודים, יוצר הרגשה טובה ותועלת גבוהה יותר ועוד.
סדנאות יוגה צחוק מתקיימות או כפעילות חד-פעמית המאפשרת למשתתפים להכיר ולהיחשף לשיטה, או במסגרת קורס של 10-12 מפגשים, פעם בשבוע כשעה- שעה וחצי.
סדנת יוגה צחוק חד פעמית כוללת הסבר על השיטה ועל תרומת הצחוק מבחינה פיזיולוגית, חברתית, אישית ונפשית, כשלאחריו, כל הנוכחים חווים חוייה פעילה ומעצימה בצחוק ובשמחה, ע”י משחקים מעוררי צחוק ותרגילי צחוק. בסיום נעשית הרפיה עם שיר בעברית.
שיטת היוגה צחוק מתאימה לכולם, לכל גיל, לכל מין, עם או בלי סיבה וגם ללא צורך במסיבה.


בעניין פרטים על קורס הכשרת מנחי סדנאות צחוק במרכז אמא אדמה הוד השרון, או בכלל על יוגה צחוק, ניתן להתקשר לשפרה ארווס 054-4904030 g או לנעם לשם 050-7847707 או באתר הבית של שפרה ארווס – יוגה צחוק 

קורס מנחי סדנאות יוגה צחוק עם נעם לשם ושפרה ארווס בפעולה – אמא אדמה הוד השרון

כתבות נוספות

מיילדת

מיילדת – מיילדות ברוכות הבאות אל דף מיילדת – מתחם המיילדות באתר אמא אדמה – הריון, לידה והורות. באתר אמא אדמה יש מקום לכולן, יש פינות,


שרי קרוכמל

לפני “אודות”, נתחיל ב”תולדות”… הקשר הראשון שלי עם עולם הרפואה והבריאות החל  בצבא. קורס חובשות, קורס חובשים תעופתיים ושרות כחובשת


תיקון חווית לידה


    השאר תגובה

    03-3810022

    רחוב הבנים 14, כניסה ב’, הוד השרון

    ©All rights reserved to Ema Adama
    לימודי NLP