חזרה
כדור פיזיו – תרגילים

כדורי פיזיו – תרגילים בזמן הריון, לקראת או אחרי לידה ובכל עת.

לא בכל פעם ששומעים את המילים תרגילים, התעמלות, כושר או ספורט, צריך לחשוב מיד על פעילות פיזית קשה, מאומצת ומיוזעת ועל עלויות גבוהות של מאמן כושר או חדר כושר. תרגול בעזרת כדור פיזיו מאפשר אימון גופני יעיל ולא יקר, בדרך אחרת.

אבל רגע, “מה עם תרגילים עם כדור פיזיו להריון?” אתן שואלות ובצדק, כי זו באמת האסוציאציה הרווחת בציבור, כאשר מדברים על תרגילים בעזרת כדורי פיזיו או פילאטיס גדולים ומנופחים. נשים בהריון או לקראת לידה, אכן נוהגות להתאמן עם כדור פיזיו כחלק מההכנה של גופן ללידה, כולל כמובן שימוש בכדורי פיזיו גם במהלך הלידה עצמה, הן כדי להקל על כאבי צירים והן כדי לסייע לתינוק “לרדת למטה” ולהתברג לתוך תעלת הלידה בדרך החוצה, אבל זה איננו השימוש היחיד בכדור הגומי הענק והמיוחד הזה.

כדור פיזיו – תרגילים לא רק להריון ולידה

סגנון החיים המודרני יוצר כידוע בעיות בריאותיות לא מעטות, כאשר כאבי גב הם מהבולטות שבהן, תולדה של ישיבה ממושכת מדי בלימודים, בעבודה ואפילו בשעות הפנאי שלנו. העדר תנועה מספיקה של הגוף והשרירים מביא לאובדן היכולות הטבעיות של השרירים ופוגע בבריאות.

תרגול בסיסי עם כדור פיזיו היא בעצם הישיבה עליו. כן למרות שזה נראה פשוט ישיבה על הכדור, בפעמים הראשונות זה לא כל פשוט ואם הפעם הראשונה שבה את יושבת על כדור פיזיו היא כשאת בהריון, אז ממש כדאי לעשות את בזהירות, רצוי אפילו תוך תמיכה בחפץ כמו כסא או שולחן או ב… בן הזוג.

חשוב שהכדור עליו מתרגלים יהיה בגודל מתאים ונכון ביחס למתרגל/ת, גודל כזה שבעת הישיבה על הכדור קו הישבן יהיה בגובה הברכיים או מעט גבוה מהן (במיוחד כשאת בהריון, כדי להקל עלייך לקום מהכדור). ישיבה על הכדור צריכה להיות בפיסוק רחב כשכפות הרגלים מופנות קדימה ומעט לצדדים ומונחות במלואן על הרצפה.

אגב, ישיבה על כדור פיזיו, איננה נחשבת רק תרגול או ספורט, אלא גם ישיבה נכונה לשם שמירה על הבריאות ובעיקר על הגב ומערכת השלד.

זה עד כדי כך בריא וטוב, שישנן חברות שונות, בעיקר חברות היטק שעובדיהן יושבים שעות רבות ביממה ללא תנועה מול מסכי המחשב, שהכניסו את כדורי הפיזיו ממש אל המשרדים ואל החללים הפתוחים בהם עובדים בישיבה, בתור תחליף לכסאות רגילים.

דוגמא בולטת ומפורסמת לכך היא חברת גוגל ובתמונה מימין רואים את מייסדי ומנהלי גוגל, לארי פייג’ וחברו סרגיי ברין, כשהם יושבים על כדורי פיזיו צבעוניים, צבעי הלוגו של גוגל כמובן…

שפע של תרגילים עם כדורי פיזיו ניתן למצוא באתר האינטרנט של חברת Ledragomma מאיטליה, יצרנית כדורי הפיזיו / פילאטיס הותיקה בעולם. כדורי הפיזיו של חברה זו, משמשים גם אותנו כבר שנים רבות באמא אדמה הוד השרון, למשל בעת תרגול נשים בהריון בשיעורי יוגה להריון או זוגות בהריון בעת תרגול מעשי לקראת לידה בקורס הכנה ללידה וכן בפעילויות עם תינוקות, למשל בשיעורי ליווי התפתחותי לתינוקות.

באתר של Ledragomma האיטלקית תוכלו למצוא דוגמאות מצולמות של תרגילים

למטרות שונות בעזרת כדור פיזיו וכאן הבאנו קישורים רק לכמה מהם (הקליקו על הכותרת הרצויה):

תרגילים עם כדורי פיזיו לנשים בהריון

תרגילים עם כדורי פיזיו לגבר

תרגילים עם כדורי פיזיו לנשים

תרגילים עם כדורי פיזיו, בהריון וגם אחרי לידה

קודם לנשים בהריון, ללידה ואחר כך לאמהות ולתינוקות, מצאו את ההבדלים…

כתבות נוספות

קורס דולות לאחר לידה


שרי קרוכמל

לפני “אודות”, נתחיל ב”תולדות”… הקשר הראשון שלי עם עולם הרפואה והבריאות החל  בצבא. קורס חובשות, קורס חובשים תעופתיים ושרות כחובשת


תיקון חווית לידה


    השאר תגובה

    03-3810022

    רחוב הבנים 14, כניסה ב’, הוד השרון

    ©All rights reserved to Ema Adama
    לימודי NLP