חזרה
לידה פרטית

לידות פרטיות – לידה באופן פרטי

לידה פרטית עדיין איננה דבר שבשגרה בארץ. יתר על כן, אפילו לא לגמרי ברור למה הכוונה כאשר משתמשים במונח לידה פרטית ויתכן שרבים מהמשתמשים בביטוי מתכוונים כל אחד לדבר אחר.

ללדת באופן פרטי, יתכן שהכוונה היא ללידת בית עם מיילדת פרטית, באותה מידה שנכון לומר שבית חולים לניאדו בנתניה מאפשר לידות פרטיות עם מילדת פרטית שהוזמנה ע”י היולדת. זו גם זו נחשבת לידה פרטית ובכל זאת הן שונות לחלוטין מבחינת המיקום והתנאים, במקרה האחד אלה תנאי בית ובמקרה האחר אלו תנאים סטריליים של חדר לידה בבית חולים, על כל המשמע מכך.

פרט לכך מתאפשרות לידות פרטיות גם במה שנקרא מרכזי לידה פרטיים שהחלו לקום בארץ כמו למשל מרכז לידה טבעית ג’הארה דולה שבישוב קדימה בשרון. במקרה הזה חברו רופא גניקולוג ומיילד ד”ר אילן הלוי עם בת זוגו שהיא דולה והם מבצעים לידות פרטיות במים, בבריכת לידה מיוחדת המותקנת במקום.

חבירות נוספות למטרת לידה פרטית שעליהן ידוע לנו, נוצרו בין רופא הנשים המיילד ד”ר קרלוס רוזנברג והדולה נתי שמרגד וכן בין בני הזוג דורית וד”ר דורון קייזר, היא מיילדת מוסמכת והוא רופא מיילד וגניקולוג.

ישנם גם בתי חולים, כדוגמת שיבא – תל השומר, המכנים בשם לידה פרטית, את מתן האפשרות ליולדת לבחור את המיילדת שלה מתוך רשימת מיילדות של בית החולים, כאשר בבית חולים מאיר מכנים בשם שירות מיילדת אישית את האפשרות לשלם ולקבל מיילדת אישית שתלוונ את היולדת מתחילת שלב לידה פעילה ועד לאחר הלידה, אלא שזו אינה מיילדת פרטית שכן היולדת אינה יכולה לבחור את המיילדת..

כפי שראיתם, זו הייתה הצצה קצרה על ביטוי לא לגמרי מוגדר ולכן גם בסיומה נותרנו עם השאלה – לידה פרטית מהי?

בקרוב נשתדל לחזור ולעדכן את עמוד לידה פרטית, בתקווה שהאפשרות של יולדות בישראל באמת ללדת עם מיילדת פרטית, תלך ותהפוך לממשית, במיוחד נוכח המכשולים הרבים שמערים הממסד הרפואי בארץ על האפשרות ללדת בבית עם מיילדת פרטית, אך נכון להיום המצב איננו מזהיר שכן נכון לעכשיו משרד הבריאות אוסר על בתי החולים להציע מיילדת פרטית או אישית או בכל שם אחר שניסו להציע ועל כן למעשה לא ממש קיימת מיילדת פרטית בחדרי הלידה של בתי החולים הממשלתיים או של קופות החולים בישראל. אפשר לכאורה לכנות את מיילדות הבית גם מיילדות פרטיות, אבל גם את צעדיהן של אלה משרד הבריאות דואג לצמצם ולכן לידה פרטית אמיתית לא ממש קיימת…

כתבות נוספות

שרי קרוכמל

לפני “אודות”, נתחיל ב”תולדות”… הקשר הראשון שלי עם עולם הרפואה והבריאות החל  בצבא. קורס חובשות, קורס חובשים תעופתיים ושרות כחובשת


קורס דולות לאחר לידה


תיקון חווית לידה


    השאר תגובה

    03-3810022

    רחוב הבנים 14, כניסה ב’, הוד השרון

    ©All rights reserved to Ema Adama
    לימודי NLP