חזרה
סדנאות ירידה במשקל לאחר הלידה

חוג ירידה במשקל לאחר הלידה – חזרה למשקל

התקופה לאחר הלידה מאופיינת בתחושות של התרגשות ושמחה מהצטרפותו של הרך הנולד למשפחה. יחד עם זאת לעיתים מצטרפת גם תחושת תיסכול ממראה הגוף ומהעלייה במשקל ואנו משתוקקות לחזור במהירות האפשרית למימדים שהיו לנו לפני ההריון. נשים רבות מתמודדות עם המראה החדש של גופן ונתקלות בקושי לחזור לגיזרה שהיתה להן חודשים ספורים קודם.
לאחר הלידה אנו צריכות להתמודד עם הטיפול האינטנסיבי בתינוק תחת תנאים של עייפות גוברת והרגשה שאין זמן לכלום. בנוסף, ההימצאות בבית (ליד המקרר), כל אלה מביאים לפיתוי גדול לאכול מכל הבא ליד. ואם אנחנו מניקות מצטרפות גם תחושות חזקות של רעב וצמא שמוסיפות גם הן לזלילה בלתי מבוקרת.

שאלות כמו- מתי מותר להתחיל בדיאטה? כמה קלוריות צריך לאכול? מהו הקצב הנכון לירידה במשקל? הן שאלות שמעסיקות את כולנו. בזמן הנקה מתעוררות בנוסף שאלות רבות בנוגע לתזונה שלנו מאחר ואנחנו ממשיכות להיות הספק התזונתי הבלעדי של תינוקינו. האם ירידה במשקל משפיעה על כמות החלב והגדילה של התינוק, האם מה שאני אוכלת משפיע על הגזים של הקטנצ’יק?…
ליווי תזונתי לאחר הלידה חשוב על מנת להבטיח תזונה מאוזנת המספקת את כל אבות המזון. בכך מתאפשר תהליך שיקום הגוף, שימור האנרגיות שלנו והזנה נכונה של התינוק היונק. הליווי התזונתי משמעותי גם לתהליך הירידה במשקל וחזרה לגיזרה, כאשר ההנחיות שונות למניקות ולאלה שאינן מניקות.
הדרכה וליווי תזונתי אחרי הלידה ב”אמא אדמה” מתקיימים על ידי נגה סנדלון (B.Sc., M.Sc., ND) דיאטנית קלינית ומנחת קבוצות לשינוי הרגלי אכילה ותזונה נבונה. מתעסקת בתזונת נשים במעגלי החיים השונים ואמא טרייה.
ההדרכה נערכת בשני מסלולים אפשריים:
 • סדרת פגישות אישיות
 • סדנה קבוצתית לירידה במשקל
בפגישות האישיות תתבצע שקילה שבועית ותינתן הדרכה תזונתית וליווי צמוד כאשר ההתמקדות היא בך והתאמת התפריט הינה אישית ומתחשבת בנתונים האישיים שלך, העדפותייך, רצונותייך וסדר היום שלך.
בסדנה קבוצתית לירידה במשקל תפגשי נשים נוספות אחרי לידה המתמודדות עם אותם קשיים ותראי שאת לא לבד. תקבלי הדרכה מקצועית, ליווי ותמיכה מהדיאטנית ומהקבוצה עצמה.
הסדנה כוללת 10 מפגשים שבועיים במהלכם ינתנו תפריטים (למניקות וללא מניקות) , נלמד לגוון אותם על פי קבוצות המזון ונבין איך דואגים לתזונה שלנו כחלק משיגרת היום העמוסה. בכל פגישה תתבצע שקילה של המשתתפות תוך שמירה על הפרטיות.
בנוסף נדבר על נושאים רבים –
מהי הרזייה נכונה- הסבר על מבנה הגוף, דיאטות מאוזנות לעומת דיאטות “כסאח”
הנקה לעומת תרכובות מזון לתינוקות (תמ”ל) כאמצעי לירידה במשקל
תזונה נכונה בהנקה – השפעת התזונה על כמות החלב ועל הגזים של התינוק
חשיבות שתיית מים והכמות המומלצת
צריכת ויטמינים ומינרלים לאחר הלידה
פעילות גופנית שורפת שומנים
בישול דיאטטי, קל ומהיר הכנה
ועוד…
אתן מוזמנות להרצאת מבוא לקראת פתיחת הסדנה.
מחיר היכרות 30 ₪. יש להירשם מראש.

כדאי לקרוא גם מאמר על דיאטה בהנקה 

 

כתבות נוספות

שרי קרוכמל

לפני “אודות”, נתחיל ב”תולדות”… הקשר הראשון שלי עם עולם הרפואה והבריאות החל  בצבא. קורס חובשות, קורס חובשים תעופתיים ושרות כחובשת


מיילדת

מיילדת – מיילדות ברוכות הבאות אל דף מיילדת – מתחם המיילדות באתר אמא אדמה – הריון, לידה והורות. באתר אמא אדמה יש מקום לכולן, יש פינות,


קורס דולות לאחר לידה


  השאר תגובה

  03-3810022

  רחוב הבנים 14, כניסה ב’, הוד השרון

  ©All rights reserved to Ema Adama
  לימודי NLP