חזרה
עצירות אצל תינוקות

פינוקי בוקר 11.7.12 – עצירות בתינוקות – גזים אצל תינוקות

האם גם התינוק שלכם צורח כל הלילה ונדמה לכם שהוא לא מצליח לעשות קקי? אולי הוא “מלא בגזים”? מה אפשר לעשות לפני שנותנים לתינוקות שלל תרופות ותכשירים ודוחפים מדחום בטוסיק?

בפינוקי בוקר לאמהות ותינוקות באמא אדמה הוד השרון, יום רביעי 11.7.12 בשעה 11:00 – תתארח המטפלת המנוסה מירב קריספיל להרצאה והדגמה בנושא עצירות אצל תינוקות ואיך מטפלים בעצירות ו/או גזים בתינוקות.

מהי עצירות בתינוקות?
עצירות אצל תינוקות היא עניין כואב מאד (תרתי משמע) וכשלקטנטנים שלנו כואב בגלל גזים או עצירות, לנו כואב שבעתיים. לרוב המצב מוביל אותנו לתחושות של חוסר אונים, כי באמת לא קל לסייע לתינוק הסובל מעצירות.

עצירות אצל תינוק היא מצב בו היציאה (כן, הקקי אם תרצו, או הצואה…) של התינוק הופכת להיות קשה או שיש קושי רב להוציא אותה מהגוף, או שתדירות היציאות יורדת באופן משמעותי והדבר מעורר חוסר נוחות רבה לתינוק.

עצירות בתינוקות יכולה להופיע אפילו אצל תינוקות יונקים. תינוקות אינם דומים זה לזה, בהחלט יכול להיות מצב שהתינוק שלך אינו מוגדר על-ידי הרופא כסובל מעצירות, כי הוא יונק ותינוקות יונקים יכולים לעשות קקי פעם בחמישה ימים, אבל – הוא סובל מאד. תינוק אחד יכול לתת יציאה אחת בשבוע ולהיות מבסוט ואילו תינוק אחר יסבול כל השבוע עד שיתרוקן . לפי שיטת אייפק אין צורך שהמצב יהיה מוגדר כמצב של עצירות אצל תינוקות כדי שנטפל בו.

מה הסיבות להיווצרות עצירות אצל תינוקות?
הסיבות לעצירות בתינוקות משתנות בהתאם לגיל התינוק והתפריט אותו הוא מקבל ואוכל:
– תינוקות שניזונים מפורמולה מועדים יותר לעצירות בחודשי החיים הראשונים, עקב ההתרגלות של מערכת העיכול למזון, שהוא קשה יותר לעיכול מאשר חלב האם.
– אם המעבר למזון מוצק דוקא התינוקות היונקים מועדים לסבול מיציאות קשות, בגלל אותה סיבה – ההתרגלות של מערכת העיכול שנפגשת לראשונה עם מזונות חדשים ולא מוכרים.
עצירות אצל תינוק יכולה לנבוע ממספר סיבות:
– מיעוט נוזלים בתפריט, לתינוקות שהתחילו לאכול מזון מוצק. במקרה כזה,  מומלץ לתת מים בבקבוק בין הארוחות.
– מיעוט סיבים בתפריט, אצל תינוקות שהתחילו לאכול מזון מוצק. מומלץ לתת רסק פרי טרי עם הקליפה .
– התרגלות של המעיים והסתגלות לשינויים בתזונה, עצירות זו יכולה לחלוף מעצמה או להעיד על רגישות למזונות מסויימים.
– נטייה משפחתית (האם את בעצמך סובלת מעצירויות?)

לפי הגישה של שיטת אייפק אחת הסיבות הראשיות לעצירות ולגזים, היא רגישויות שונות שנוצרות מהמפגש הזה של המעי הלא בשל עם מזונות חדשים. חוסר הבשלות של מערכת העיכול יכול ליצור רגישויות ואפילו אלרגיות. הרגישויות (כמו אלרגיות) הן גם ענין משפחתי (גנטי) ולכן יש תינוקות שיסבלו יותר ויש כאלה שיסבלו פחות. הכי חשוב זה להתייחס לזה ברצינות ולא “לתת לזה לעבור” …

בהקלקה על הקישורים תוכלו לקרוא הסברים שכתבה מירב קריספיל על טיפול בשיטת אייפק. כאן על השיטה באופן כללי – שיטת אייפק וכאן על השימוש בה עבור תינוקות, פעוטות וילדים –  טיפול באייפק אצל תינוקות וילדים

במפגש פינוקי בוקר לאמהות באמא אדמה, אציג את הגישה שלי לטיפול במקרים של עצירות וגזים אצל תינוקות,
 שמבוססת על שיטת אייפק ואתן לכם גם מספר טיפים הביתה להקלה על מצבי עצירות או גזים אצל התינוק שלכם. אם תאפשרו לי אשמח גם להדגים טיפול מלא על אחד מהתינוקות. הטיפול נעים ומתנהל בישיבה או בשכיבה, כאשר במהלך הבדיקה מחזיקה האם (או האב) את התינוק. מובטחת הנאה לאם ולתינוק…

אודות מירב קריספיל
מטפלת ברפואה משלימה בעלת ניסיון רב, מתמחה בטיפול רגישויות ואלרגיות דרך שיטת אייפק, משלבת שיטות ממזרח וממערב על מנת לרפא תינוקות פעוטות וילדים משלל תופעות כמו עצירות אצל תינוקות, גזים, פריחות, אסטמה וגם קשיים רגשיים ופחדים . מירב היא גם דולה ומטפלת שיאצו בעלת ניסיון רב, בעלת קליניקה בהוד השרון.  נשואה ואם לארבע בנות.
עוד על מירב תוכלו לקרוא בדף שלה באינדקס הריון ולידה שבאתר אמא אדמה הוד השרון – מירב קריספיל

“אני מאמין” של מירב
אני מאמינה שהתייחסות רצינית למצוקות של ילדינו וטיפול מדוייק ונכון הן אחת המתנות הגדולות שאנו יכולים להעניק לילדנו בראשית החיים, מתנות אלה יאפשרו להם לפרוח ולגדול להיות חופשיים.

בתמונה: מירב קריספיל מטפלת בתינוק

כתבות נוספות

שרי קרוכמל

לפני “אודות”, נתחיל ב”תולדות”… הקשר הראשון שלי עם עולם הרפואה והבריאות החל  בצבא. קורס חובשות, קורס חובשים תעופתיים ושרות כחובשת


מיילדת

מיילדת – מיילדות ברוכות הבאות אל דף מיילדת – מתחם המיילדות באתר אמא אדמה – הריון, לידה והורות. באתר אמא אדמה יש מקום לכולן, יש פינות,


קורס דולות לאחר לידה


    השאר תגובה

    03-3810022

    רחוב הבנים 14, כניסה ב’, הוד השרון

    ©All rights reserved to Ema Adama
    לימודי NLP