חזרה
פרחי באך בהריון

טיפול בעזרת פרחי באך בזמן הריון


אחת מדרכי הטיפול בחרדות, מתח, פחד, רוגז, צער עמוק וכו’ במסגרת הרפואה הטבעית – המשלימה, היא באמצעות פרחי באך – תמציות המופקות מפרחים, בשיטה אותה פיתח באנגליה ד”ר אדוארד באך.
נשים בהריון עלולות לפתח פחדים הקשורים למצב העובר, מצבן הגופני, הקריירה וכו’ ונמצא כי חלקן מגיבות היטב לטיפול כזה. עוד בנושא מסבירה יעל דגן, תומכת לידה – דולה, שפרט להיותה דולה ובעלת BA בפסיכולוגיה ותקשורת, היא גם מטפלת בפרחי באך, שיאצו ורייקי:

תמציות פרחי באך הן טבעיות ומופקות בתהליך טבעי מ-38 סוגי פרחים ונחשבות כבטוחות לשימוש בכל הגילאים ובכל שלבי החיים. מסיבה זו יש להן יתרון בטיפול בבעיות בהיריון ובהנקה. הן אינן משפיעות על תרופות אחרות (מלבד תרופות הומאופטיות ופסיכיאטריות) ואינן ממכרות. תמצית אחת למשל מיועדת לטיפול בפחדים יומיומיים כגון פחד מחושך, מקהל, מרופא שיניים וכו’. הפחד עלול לגרום לתפיסת המציאות בצורה מעוותת והתמצית עשויה לעזור למטופל לחזור למציאות. תמצית אחרת ניתנת לטיפול בפחדים מעורפלים, למשל אצל אנשים המתעוררים באמצע הלילה עם דפיקות לב מואצות מבלי לדעת מדוע והתמצית מאפשרת התמודדות עם הלא נודע על אף הפחד. תמצית נוספת מיועדת לסייע לאנשים עם בעיות בדימוי הגוף. התמצית המוכרת ביותר מבין תמציות פרחי באך, היא תמצית רסקיו רמדי המשמשת לאיזון אנרגטי וטובה גם לשימוש חיצוני בטיפול בפצעים, גירויים וחתכים. רסקיו רמדי מומלצת לנשים בהריון, ליולדות ולאחר הלידה.

בפגישה עם מטפל בפרחי באך, מתבצע תשאול אודות העבר הרפואי והרגשי של המטופל ובסיומו יקבל המטופל בקבוק תמצית, אותה הוא נוטל בבליעה. בכל בקבוק עד 6 סוגי תמציות שונות, בהתאם לקביעת המטפל. משך הטיפול בפרחי באך תלוי במצבו של המטופל ובמודעות שלו וככל שהאדם מודע יותר לעצמו, הטיפול עשוי להיות קצר יותר.

תקופת ההיריון, הלידה והתקופה שלאחריה מאופיינת בשינויים רבים ובסטייה מהמצב המוכר והרגיל. נשים רבות חוות קושי להתרגל למצב החדש, פחדים וחששות לגבי בריאות העובר, לשינויים הגופניים והנפשיים והשפעתם על הזוגיות. תמציות של פרחי באך בהתאמה אישית יכולות להקל על הקשיים, לעזור להן לקבל את עצמן ואת גופן, לצמצם את האפשרות לדכדוך לאחר לידה ולהחזיר את האיזון והשקט הנפשי.
השימוש בתמציות פרחי באך בהריון מאפשר התחברות לאינטואיציות ולידע הפנימי שלך כאשה, בתקופה המאופיינת בריבוי “עוזרים ויועצים” מכל עבר, במיוחד “מומחים מטעם עצמם”. באופן כזה תהיה לך אפשרות להפיק הנאה מהתקופה המיוחדת ומחוויותיה המרגשות.  

כתבות נוספות

קורס דולות לאחר לידה


תיקון חווית לידה


מיילדת

מיילדת – מיילדות ברוכות הבאות אל דף מיילדת – מתחם המיילדות באתר אמא אדמה – הריון, לידה והורות. באתר אמא אדמה יש מקום לכולן, יש פינות,


    השאר תגובה

    03-3810022

    רחוב הבנים 14, כניסה ב’, הוד השרון

    ©All rights reserved to Ema Adama
    לימודי NLP