חזרה
קסם הצליל – חוג מוסיקה לתינוקות

מוזיקה לתינוקות – סדנת “קסם הצליל” עם דורי קליין – חוג מוסיקה לתינוקות באמא אדמה הוד השרון

אמא אדמה הוד השרון, מזמינה אתכם לחוות מפגשים חווייתיים של מוסיקה, נגינה‚ תנועה‚ שירה לתינוקות, יחד עם ההורים  – סדנת “קסם הצליל” עם דורי קליין.

קסם הצליל – חוג מוזיקה ותנועה לגיל הרך – חוויה של קסם‚ צלילים‚ צבעים‚ מגע ותנועה התורם לגירוי החושים‚ מעשיר את עולמו הפנימי של כל ילד ומעצים את הקשר החשוב הורה – ילד. במפגשים מוסיקליים לקטנטנים, אנו נחקור את העולם באמצעות נגינה‚ תנועה ובמגע עם אביזרים מגוונים. נלמד דרכי הבעה והרגעה באמצעות נגינה‚ שירה‚ או האזנה למוזיקה.

חוגי מוסיקה לתינוקות “קסם הצליל” בהוד השרון – מה עושים בחוג מוזיקה?
בסדנת קסם הצליל נשיר ונכיר מגוון שירים ומקצבים‚ נשחק במשחקים מוזיקליים, נכיר כלי נגינה מגוונים ונאלתר עליהם בשילוב קולותינו, נלמד שירי ערש מעמים שונים‚ נחוש את עוצמת ואיכויות המעגל. דרך התנסות בתנועה נחתור לפתח גם קורדינציה והתמצאות במרחב, ננסה להרחיב את מגוון האפשרויות למשחק תנועתי ושל מגע בין ההורה לתינוק, מתוך הבנה שאלו יישארו כחותם חיובי בעולם הזיכרון החושי והרגשי של הילד. הורים יקבלו הצעות לתרגול בבית כדי לפתח את העשייה המוזיקלית של הפעוט כמקור נוסף של הנאה משותפת ותרומה להתפתחות הקוגניטיבית ורגשית של ילדים.

סדנת קסם הצליל מזמינה הורים לחקור ולגלות את מגוון הפעילויות שאפשר להנות מהם ביחד עם תינוקות. בסדנה מנגנים, מאלתרים בתנועה, בקול ובנגינה. נסחפים למוזיקה בסגנונות שונים, לומדים להקשיב למוסיקה וגם… לומדים להקשיב אחד לשני.

מי מנחה את סדנאות “קסם הצליל” באמא אדמה הוד השרון?
מנחה: דורי קליין – מורה ומדריכה למוזיקה,
 בוגרת האקדמיה למוזיקה בירושלים במוסיקה וחינוך מוסיקלי, לימודי תואר שני לטיפול באמצעות מוסיקה. עוד אודות דורי תוכלו לקרוא בדף שלה באינדקס הריון ולידה באתר אמא אדמה – דורי קליין.

מדברי דורי קליין, מנחת הסדנה:
“קסם הצליל – כך קראתי למפגשים של של תינוקות עם מוזיקה ותנועה, משום שזהו אכן קסם. האנרגיה שנוצרת מערבוב אנשים (הורים, תינוקות ופעוטות), צלילים, צבעים, אביזרים, היא מחדשת, מצמיחה ומפתחת אותנו כבני אדם. המפגש הוא אי של שמחה ורגיעה בחיינו המהירים. הזמן שילד מבלה עם הוריו, הוא מקודש בעיני ויש פעולות ותנועות שכדאי לעשותם עם ילדינו כל עוד הם נהנים  מזה, וכל עוד… הם קלי משקל”.

רוצות לראות איך זה נראה בחוג מוסיקה של דורי?
בבקשה, הקליקו לאלבום תמונות שצולם בשיעור –
 תמונות חוג מוסיקה לתינוקות 
למטה תמצאו סרטוני וידאו הממחישים את המתרחש בחוג מוסיקה לתינוקות. צפיה מהנה.


מתי מתקיים חוג מוסיקה לתינוקות באמא אדמה ולאיזה גיל מתאים?

בשלב זה מיועד החוג לקבוצת הגיל הראשונה בה ניתן להעביר סדנת מוסיקה והיא תינוקות מגיל 3-4 חודשים ועד גיל 8-9 חודשים (בהמשך נשקול פתיחת חוגי מוסיקה לתינוקות גם לפעוטות ולילדים גדולים יותר).
חוג קסם הצליל עם דורי קליין מתקיים בדרך כלל בימי רביעי, אולם בחודש ספטמבר הוא יצא לחופשה עד לאחר חגי תשרי.
תשומת לבכן לכך שהמפגשים מתקיימים אחרי פינוקי בוקר לאמהות ותינוקות המתחילים בשעה 11:00, כאשר האמהות המשתתפות בחוג המוסיקה מוזמנות להגיע כבר לפינוקים – ללא תשלום נוסף! ולהמשיך אחריהם ישירות לסדנה המוסיקלית…

עלות / מחיר חוג מוסיקה לתינוקות
זהו איננו קורס עם מועד התחלה וסיום מוגדרים מראש אלא פעילות מתמשכת קבועה (למשל תוך התייחסות לעונות השנה, חגי ישראל, נושאים מוסיקלייים שונים וכו’) וכל עוד מעוניינים בכך, ניתן להשתתף בו לאורך זמן, תוך קנית סדרות של 5 שיעורים בכל פעם. עלות 5 שיעורים בחוג היא 240 ₪.
רצוי מאד לשמור על רצף השתתפות בחוג ועל כן לא נאפשר השתתפות חד פעמית, למעט אפשרות להשתתף באופן חד פעמי בשיעור ניסיון אחד לפני קניית כרטיסייה. מחיר שיעור ניסיון – 50 ₪ (משתתפות סדנאות ליווי התפתחותי המעוניינות להתנסות בשיעור מוסיקה לתינוקות, יכולות להשתתף בשיעור ניסיון עם הכרטיסייה של ליווי התפתחותי, תוך סימון שיעור אחד בכרטיסייה).

וכמו שמסכמות שתי אמהות שהשתתפו עם בנותיהן בסדנת קסם הצליל עם דורי:

 • “…שתינו, גם אני וגם בתי בת השנה, מצפות לחוג שלך כל השבוע, לנגינה בשלל כלי הנגינה המיוחדים והאיכותיים, לריקודים, לאביזרים, לבובות ולצעיפים… לנגינה שלך בגיטרה… לשירים המיוחדים שאת שרה… לגלות אילו הפתעות חדשות תביאי הפעם? מה תשלפי מהמזוודה? איך תגרמי לפעוטות לחייך ולשמוח מהתגלית החדשה שתביאי? חוג המוסיקה לתינוקות הוא חוויה של ממש! מדהים לראות איך במהלך הזמן שהשתתפנו בחוג המוזיקה, בתי התחילה לנגן ולשיר לפי הקצב, עוד לפני שידעה לדבר וללכת… “
 • “… אני ובתי חווינו חווית צלילים מדהימה, מגע, צבעים ותנועה. ניגנו בכלי נגינה מגוונים ומיוחדים מאוד, רקדנו לצלילי המוסיקה והרגשתי שניתנת לנו הזדמנות טובה להדק את הקשר בנינו. אני ממליצה בחום להגיע לחוג באמת מיוחד מסוגו המועבר ברמה מקצועית ביותר, עם הרבה חום ואהבה לכל המשפחה”.

צפו בסרטון וידיאו המציג “דוגמיות” מתוך שיעור אחד של חוג מוסיקה לתינוקות.

דוגמיות נוספות של מוסיקה, ריקודים ושירים מהחוג תמצאו בסרטונים בדף שלמטה. צפייה מהנה. 

כתבות נוספות

קורס דולות לאחר לידה


תיקון חווית לידה


מיילדת

מיילדת – מיילדות ברוכות הבאות אל דף מיילדת – מתחם המיילדות באתר אמא אדמה – הריון, לידה והורות. באתר אמא אדמה יש מקום לכולן, יש פינות,


  השאר תגובה

  03-3810022

  רחוב הבנים 14, כניסה ב’, הוד השרון

  ©All rights reserved to Ema Adama
  לימודי NLP