חזרה
רייקי

רייקי הינה אחת משיטות הטיפול האלטרנטיביות הנפוצות בעולם. השם רייקי מורכב מהמילים ריי מסמל את התודעה הגבוהה, אלוהים או הרוח הגדולה, ו- קי הוא ההיגוי היפני למילה צ’י = אנרגיית החיים האוניברסאלית. חוכמת הרייקי הייתה ידועה בעולם שנים רבות ומקורה קדום, אך במאה ה-19 נאגד ונאסף הידע אודות הרייקי ע”י נזיר בודהיסטי בשם –  Mikao Usui, מיקאו אוסואי ומאז היא נפוצה לכל רחבי תבל. אמנם קיימות אסכולות שונות של רייקי, אולם כולן רואות באנרגיה עצמה ככלי הריפוי הטהור והנקי, שיודע כיצד להגיע אל המקומות הנכונים, כאשר המטפל ברייקי הינו רק כלי שרת בידה.


אופן הטיפול ברייקי

טיפול רייקי מתבצע בשכיבה על מזרון בלבוש מלא, עם מגע עדין ורופף, בזמן שהמטפל עצמו עוסק בתחילה בניקוי ההילה (המרחב האנרגטי של אדם(  של המטופל ולאחר מכן בהזרמת אנרגיה לצ’אקרות שלו. בזמן הטיפול המטופל יכול לחוש עקצוצים בידיים או גלי חום באזורים שונים וזהו בעצם ביטוי לתחושת האנרגיה הנכנסת לגוף. מטפל רייקי טוב אמור לשמש צינור מכונן לאנרגית הצ’י לעבור דרכו אל המטופל, המטפל למעשה חש לאן זרימת האנרגיה נוטה ללכת ולשם הוא מנתבה. ישנם מרכזי אנרגיה שונים בגוף ( צ’אקרות ), היכולים “לבקש” אנרגיה זו למשל, מרכז הרגש של המטופל היה עמוס רגשית כתוצאה מכעס או עלבון ולכן נסגר ופתיחת הצ’אקרות מאפשרת זרימה טובה יותר של הצ’י בגוף. זרימת הרייקי תיפסק ברגע שהאדם קיבל את המידה הדרושה לה הוא זקוק ומוכן לקבל, ולמעשה אין דבר כזה “לקבל יותר מידי רייקי” או שרייקי יזיק.


הרייקי אמור לתת מענה הוליסטי למערכות האדם ובכך לטפל ביסוד העמוק של בעיה ולא בסימפטום מסוים של כאב או חולי. סדרת טיפולי רייקי תוכל לפתור מצבים רבים ומורכבים אצל אדם, אך כיוון שרייקי יכול לעורר את המטופל למודעות גבוהה יותר בעצמו, לעיתים גם בטיפול אחד ניתן לעורר טריגר טיפולי שמשנה חיים.

מי יכול לעשות רייקי ?

רייקי למעשה אינו מיועד ליחידי סגולה.  רייקי היא אנרגיה חכמה ופשוטה שאין לה “גיל מתאים”, גם ילדים וזקנים יכולים להעביר רייקי לעצמם או לאחרים. כיוון שאנרגית הצ’י מצויה בכל אורגניזם, מטפל רייקי יכול גם לטפל אפילו בבעלי חיים ובצמחים.
אצל מי כדאי לקבל טיפול רייקי ?
כיום מצויים מטפלי רייקי רבים ומומלץ ללכת למי שהם מאסטר ברייקי, שקיבלו הסמכה באחד מאיגודי הרייקי העולמי וזה אומר שהוא עבר הסמכה ב :

רייקי 1 – רמת רייקי בה לומדים לטפל באמצעות מגע ישיר.
רייקי 2 – רמת רייקי בה לומד המטפל לטפל גם מרחוק (אפילו בין ארצות).
רייקי 3 – רמת רייקי גבוהה בה ניתן גם ללמד אחרים שיטת טיפול זו.
דרגת רייקי 4 היא למעשה מאסטר. מאסטר ברייקי ברמה האנרגטית אומר כי הוא עבר חניכה בה נפתחה אצלו צ’אקרת הכתר (מעל הראש) ואנרגיית הרייקי יכולה לעבור דרכו בצורה טהורה ונקייה יותר.


שתהיה לכם זרימת אנרגיית חיים בריאה ומאושרת!

כתבות נוספות

מיילדת

מיילדת – מיילדות ברוכות הבאות אל דף מיילדת – מתחם המיילדות באתר אמא אדמה – הריון, לידה והורות. באתר אמא אדמה יש מקום לכולן, יש פינות,


שרי קרוכמל

לפני “אודות”, נתחיל ב”תולדות”… הקשר הראשון שלי עם עולם הרפואה והבריאות החל  בצבא. קורס חובשות, קורס חובשים תעופתיים ושרות כחובשת


תיקון חווית לידה


    השאר תגובה

    03-3810022

    רחוב הבנים 14, כניסה ב’, הוד השרון

    ©All rights reserved to Ema Adama
    לימודי NLP