חזרה
שיטת התחנות כהכנה ללידה

שיטת התחנות – הכנה ללידה בעזרת יוגה

שיטת התחנות כהכנה ללידה, היא שיטה שפותחה ע”י המורה ליוגה שירלי בנטואיץ ומורות יוגה לנשים בהריון שלמדו את השיטה, נוהגות לשלב אותה בשיעורי היוגה להריון שהן מעבירות.
שיטת התחנות משלבת בין העקרונות של לידה פעילה לבין עקרונות היוגה. היא מתמקדת בהקניית טכניקות שונות של נשימה לנשים בהריון, בשילוב עם לימוד תנוחות ודרכי תנועה מגוונות המיועדות לזמן הלידה עצמה ולהקלה עליה.
הטכניקות הכלולות במסגרת שיטת התחנות נלמדות ומתורגלות על ידי ההריונית בכ- 10 תחנות שונות, בהן היא יכולה להשתמש מאוחר יותר, בהתאם ותוך כדי התפתחות הלידה, מתחילת צירי הלידה וממש עד לפתיחה מלאה.

במסגרת שיטת התחנות נהוג למנות את התחנות האלה:
1. תחנת שרפרף
2. תחנת עמידה עם סבובי אגן
3. תחנת חתול (עמידת שש)
4. תחנת עיסויים (למשל עם כדורי טניס)
5. תחנת כדור פיזיו
6. תחנת שידה, מיטה, קיר תומך וכו’
7. תחנת הליכה
8. תחנת אסלה (בשירותים)
9. תחנת שכיבה על הצד
10. תחנת מים (אמבטיה, מקלחת, ג’קוזי)

כדאי להריוניות ללמוד, להכיר ולתרגל את כל התחנות במהלך ההריון, אולם במהלך הלידה כל אחת בוחרת את התחנות המתאימות לה ובדרך כלל מדובר על 3-5 תחנות מתוך המבחר הקיים. תרגול התחנות בשיטת התחנות, גם לא נעשה בסדר ידוע וקבוע או למשך זמן קבוע מראש עבור כל תחנה וגם כאן, כל יולדת נוהגת על פי מה שנוח ומתאים לה, לגופה ולבן זוגה.יש לציין גם כי תחנה המתאימה ליולדת בשלב מסוים של הלידה, לא בהכרח תתאים לה בשלב אחר.
השימוש בשיטת התחנות מתאים ואף מומלץ גם למי שבחרה לקבל אפידורל בעת הלידה, נכון לא כל זמן הלידה, אבל אפידורל לא ניתן בציר הראשון ולפחות כל עוד ניתן להתנועע כדאי מאד לעשות זאת. 
אילה גרוסמן, המורה ליוגה בהריון ויוגה נשית של אמא אדמה, היא בין היתר תלמידתה של שירלי  בנטואיץ ומזה שנים רבות שהיא משלבת את לימוד ותרגול שיטת התחנות כהכנה ללידה, במסגרת שיעורי יוגה לנשים בהריון שהיא מעבירה. התוצאות והתגובות של היולדות שתרגלו את השיטה ואף השתמשו בה בעת הלידה, הן מצויינות…בשתי גלריות התמונות שלמטה, תוכלו לראות את הדגמת רוב התחנות הכלולות ב שיטת התחנות (ותודה ענקית לזוג המקסים הילה ואביב, שבשלהי ההריון שלהם נאותו להדגים ולהצטלם), כאשר בגלריה האחת נראית אילה גרוסמן ממחישה את תפקיד תומכת לידה (דולה), המסייעת לבני הזוג בתרגול התנוחות והתחנות בעת הלידה ובגלריה השניה, נראים בני הזוג מתמודדים לבדם עם התחנות.

כתבות נוספות

מיילדת

מיילדת – מיילדות ברוכות הבאות אל דף מיילדת – מתחם המיילדות באתר אמא אדמה – הריון, לידה והורות. באתר אמא אדמה יש מקום לכולן, יש פינות,


קורס דולות לאחר לידה


שרי קרוכמל

לפני “אודות”, נתחיל ב”תולדות”… הקשר הראשון שלי עם עולם הרפואה והבריאות החל  בצבא. קורס חובשות, קורס חובשים תעופתיים ושרות כחובשת


    השאר תגובה

    03-3810022

    רחוב הבנים 14, כניסה ב’, הוד השרון

    ©All rights reserved to Ema Adama
    לימודי NLP