חזרה
עמותת עמיח”י

עמותת עמיחי – עמותת עמיח”י – עמותת משפחות לילדים מיוחדים בישראל


עמותת עמיח”י – דיור בקהילה


עקרונות 
– העמותה מאמינה כי כל אדם זכאי לחיות את חייו בדרך שתאפשר לו מימוש מלא של רצונותיו וצרכיו בהתאם ליכולתו ולכישוריו ובתנאים הדומים ככל שניתן למקובל בקהילה. צוות העמותה, ביחד עם ארגון “בזכות”, בנה פרויקט ייחודי שייתן מענה לצורכי דיור בקהילה לקבוצות קטנות של בוגרים בעלי נכות התפתחותית. הפרויקט נחנך בשנת 2001, עבור בוגרים צעירים בעלי נכויות שכליות ברמת תפקוד בינונית. מסגרת הדיור נבנתה כך שהיא מאפשרת טיפוח חיים עצמאיים ושגרתיים בקהילה של אנשים צעירים עם נכויות, תוך קיום אורח חיים נורמטיבי ועצמאי בקבוצה קטנה.המדריכים המלווים מקפידים על עקרונות של איכות חיים, העצמה, שמירה על קשרי משפחה והתאמה תרבותית לצרכים באמצעות גישה כוללנית (הוליסטית) אל האדם החריג.


תפיסה רעיונית – יצירת יחסי גומלין בין אנשים עם מוגבלות והקהילה.
יחסים אלה תורמים להתפתחותה של הקהילה מצד אחד ולשילובו של האדם ה”מוגבל” מצד שני. גישה המאפשרת לאנשים עם מוגבלויות שכליות להיות קרובים לסביבתם הטבעית. המשפחה היא אבן יסוד בגישה ובתפיסה זו ותפקידה לתמוך ולהיות חלק חשוב בחייהם הפעילים של הבנים בזמן תהליך ההתנתקות מהמסגרת הביתית ומעבר לחיים עצמאיים.


הבתים (בנוסף ל”בית הבנים” שפועל כבר שנים אחדות, נפתח בשנה האחרונה בקרבת מקום גם “בית הבנות”)- ממוקמים בשכונת קוטג’ים אופיינית בהוד השרון. בקומה הראשונה סלון מרוהט, מטבח מאובזר וגינה מטופחת. קומה שניה חדרי שינה המיועדים לדיירים . כל חדר מרוהט ומעוצב על פי טעמו האישי של הדייר.


הקליקו כאן לאתר עמותת עמיח”י
 

קצת היסטוריה על עמיח”י:
הינה ארגון ללא כוונת רווח (מלכ”ר בעל אישור מוסד ציבורי) שהוקם בשנת 1994 בהוד השרון. בשנותיה הראשונות נקראה העמותה עמותת משפחות לילדים חריגים בישראל, אולם לאחרונה שונה השם לשם הנוכחי. העמותה הוקמה ביוזמת הורים לילדים בעלי נכות התפתחותית, בכדי לקדם פעילויות העשרה ופנאי לילדים וליזום רצף של פתרונות ארוכי טווח לרווחת האוכלוסייה עם נכויות התפתחותיות שונות, המתגוררת באיזור השרון. שמה של העמותה מנציח את עמיחי שולזינגר ז”ל. 


העמותה דוגלת בעקרון השילוב של החריג והשונה בתוך החברה והקהילה, מתוך אמונה כי לכל אדם הזכות לחיות בכבוד ולהיות חבר מלא ושווה זכויות בקהילה. עמותת עמיח”י מתכננת את אופי שירותיה בהתאם לצרכים העולים מן השטח, עפ”י מיפוי הצרכים של המשפחות ומתוך מטרה לספק מענה לכל ילד או בוגר בעל צרכים מיוחדים. העמותה מפעילה את המסגרות בכל ימות השנה , גם בתקופות בהן כל מסגרות החינוך והרווחה סגורות, למעט בימי חג ומועד עיקריים.


עמותת עמיח”י מפעילה מספר מסגרות הנותנות מענה לטווח גילאים רחב (6-50), לרמות תפקוד שונות ולמגוון רחב של נכות התפתחותית כולל: פיגור, תסמונת דאון, אוטיזם, CP, PDD ועוד. בנוסף, מקדמת העמותה פעילות ענפה של שילוב החריג בקהילה, תוך פיתוח מסגרות התנדבות ושיתוף בכל רובדי החברה.

איך ניתן לעזור לעמותת עמיח”י?
בין היתר בעזרת תרומות כספיות (התרומות מוכרות לצורכי מס).
לצורך תרומה ניתן להתקשר ולפנות למשרדי העמותה
עמותת עמיח”י – ת.ד. 817 , הוד השרון 45108 , טל/פקס 09-7430004
ניתן גם להפקיד כסף ישירות לחשבון הבנק – בנק לאומי, סניף 943, חשבון מספר 73560/25

ניתן גם להתנדב לביצוע שירותים שונים או פעולות מסויימות עם או עבור אוכלוסיית עמיח”י וכן ניתן לסייע בעזרת “גיוס מקומות העבודה” – ביכולתכם לגייס את מנהלי החברה בה אתם עובדים לתרום לעמותת עמיח”י: בתרומות כספיות, חסויות, פרויקטים מיוחדים ושיתופי פעולה.
בכל שאלה ונושא הקשורים בעמותה, ניתן ליצור קשר עם מנהלת העמותה, קרן שושן, בטלפון 054-5644546 או בדואר אלקטרוני עמיח”י


כל תרומה ועזרה ייתקבלו בברכה ובתודה.

כתבות נוספות

שרי קרוכמל

לפני “אודות”, נתחיל ב”תולדות”… הקשר הראשון שלי עם עולם הרפואה והבריאות החל  בצבא. קורס חובשות, קורס חובשים תעופתיים ושרות כחובשת


קורס דולות לאחר לידה


תיקון חווית לידה


    השאר תגובה

    03-3810022

    רחוב הבנים 14, כניסה ב’, הוד השרון

    ©All rights reserved to Ema Adama
    לימודי NLP