קורסי הכנה ללידה

קורס הכנה ללידה באנגלית

הכנה ללידה לתאומים

הכנה ללידה חוזרת – רענון

פשוט ללדת – היפנוברת’ינג

קורס הכנה ללידה מרוכז – מרתון

קורס הכנה ללידה פרטני

קורס הכנה ללידה

ניתוח קיסרי – הכנה ללידה בקיסרי

תיקון חווית לידה

תוכנית לידה

חשיבות קורס הכנה ללידה

מתי מתחילים קורס הכנה ללידה

מעגל נשים לקראת לידה

קורס הכנה ללידה טבעית

קורס הכנה ללידה – עמיתי “חבר”

קורס הכנה ללידה קרנות השוטרים

קורס הכנה ללידה לאומית

קורס הכנה ללידה כללית

מתי מתחילים קורס הכנה ללידה

באיזה שבוע של ההריון כדאי / מומלץ להתחיל קורס הכנה ללידה?


על השאלה הקבועה של נשים וזוגות בהריון – מתי כדאי / רצוי / מומלץ להתחיל קורס הכנה ללידה, יש רבים העונים תשובה ישירה. רוב העוסקים (למרות שבעצם הרוב הן עוסקות…) בתחומי הריון ולידה והדרכה לקראת לידה, עונים כי מתחילים קורס הכנה ללידה סביב שבוע 28 של ההריון, פלוס מינוס שבוע לכאן או לכאן.

גם לדעתנו זו תשובה מקובלת וסבירה, אולם אנו מעדיפים להדגיש מתי מומלץ דווקא… לסיים את קורס ההכנה ללידה ותשובתנו לשאלה זו היא – כי רצוי לסיים את הקורס בסביבות שבוע 35 ולכל המאוחר בשבוע 36.

זה שרשמתם לעצמכם ביומן את תאריך הלידה המשוער (ת.ל.מ.) בסוף שבוע 40 של ההריון, לא מבטיח לכם כלל כי אכן תגיעו לתאריך זה מבלי שילדתן כבר. ממש לא כדאי ללדת בשבוע 37-38 מבלי שהספקתם להשתתף ב-2-3 שיעורים, מתוך קורס הכנה ללידה אותו התחלתם מאוחר מדי…

מכאן שהתשובה לשאלת מועד ההתחלה הרצוי של הקורס, תלויה במתכונת הקורס שבה בחרתם. למשל, קורס הכנה ללידה קבוצתי הכולל 5-6 מפגשים כדאי באמת להתחיל בשבועות 28-30, כדי לסיים אותו בשבועות 35-36, בעוד שקורס הכנה ללידה פרטי הכולל שני מפגשים בלבד ניתן להתחיל בשבועות 33-34 ואף הוא יסתיים באותו מועד. רענון לקראת לידה חוזרת כולל בדרך כלל מפגש רענון אחד בלבד ולפי אותו חשבון, גם פגישה זו יכולה להתקיים סביב שבוע 34-35.

מתי נרשמים – מתי כדאי להרשם לקורס הכנה ללידה?
השאלה השנייה אחרי שאלת מועד ההתחלה של הקורס עוסקת בנושא מועד הרישום לקורס – כמה זמן מראש צריך להרשם לקורס הכנה ללידה? לכאורה גם התשובה לשאלה זו תלויה בסוג ובמתכונת הקורס הרצויה לכם.

באופן כללי ניתן לומר כי לקורס קבוצתי רגיל כדאי להרשם סביב שבוע 22-23 בעוד שלקורס פרטי או רענון ללידה חוזרת ניתן להרשם גם בסביבות שבוע 30, אולם ההבדל העיקרי נובע מכך שבעוד לקורסים הקבוצתיים יש מועדים, ימים ושעות קבועים וידועים מראש, אליהם מתואמים כל הזוגות בקבוצה, הרי שלגבי קורס פרטני או רענון, אפשר פשוט לפתוח יומן ולקבוע מועדים ושעות בהתאם לנוחות ולאפשרות ועל כן הגמישות גדולה יותר.

קורסי הכנה ללידה קבוצתיים במרכז אמא אדמה בהוד השרון, מתקיימים בדרך כלל בימי ראשון בערב או בימי שישי בבוקר. אם שני הימים הללו מתאימים לכם, הרי שאם תפנו להרשמה לקורס בסביבות שבוע 22, תקבלו 3-4 אופציות של מועדי פתיחת קורסים לבחירתכם. ככל שתפנו מאוחר יותר, או שאחד הימים לא מתאים לכם, כך יקטן מספר האפשרויות.

למרות 10 שנות קיומו של מרכז אמא אדמה הוד השרון ואחרי מאות רבות של קורסי הכנה ללידה ואלפי זוגות בהריון שעברו אצלנו הכנה ללידה, אין לנו תשובה מדוייקת מתי או כמה זמן מראש כדאי להרשם לקורס הכנה ללידה (למרות שגם אנחנו היינו מאד רוצים לדעת את התשובה…).

המציאות מראה שלעיתים יש ביקוש (לא מובן ולא מסיבה נראית לעין) דווקא למועד מסויים של קורס וכבר חודש וחצי – חודשיים מראש, לא ניתן לצרף אליו אף זוג נוסף, בעוד שלקורס לכאורה זהה שמתחיל בעוד שבוע, יש עדיין מקום וניתן להירשם אליו. לא היינו בונים על זה ולכן אם אתם יודעים כבר מה ומתי אתם רוצים, כדאי שתשריינו לכם מקום בקורס הרצוי ואם אתם לא יודעים – תשאלו, לשם כך אנחנו כאן…

צוות אמא אדמה הוד השרון עומד לשרותכם, לייעוץ בבחירת מתכונת לקורס הכנה ללידה ולמועד מתאים עבורכם, להרשמה ולכל שאלה 03-3810022

כתובת

שעות פתיחה

©All rights reserved to Ema Adama
לימודי NLP