קורסי הכנה ללידה

קורס הכנה ללידה באנגלית

הכנה ללידה לתאומים

הכנה ללידה חוזרת – רענון

פשוט ללדת – היפנוברת’ינג

קורס הכנה ללידה מרוכז – מרתון

קורס הכנה ללידה פרטני

קורס הכנה ללידה

ניתוח קיסרי – הכנה ללידה בקיסרי

תיקון חווית לידה

תוכנית לידה

חשיבות קורס הכנה ללידה

מתי מתחילים קורס הכנה ללידה

מעגל נשים לקראת לידה

קורס הכנה ללידה טבעית

קורס הכנה ללידה – עמיתי “חבר”

קורס הכנה ללידה קרנות השוטרים

קורס הכנה ללידה לאומית

קורס הכנה ללידה כללית

ניתוח קיסרי - הכנה ללידה בקיסרי

הכנה ללידה קיסרית – הכנה ללידה בניתוח קיסרי

עם ניסיון של העברת קורסי הכנה ללידה לאלפי זוגות ונשים בהריון, בהם רבים כאלה שביקשו להתכונן לניתוח קיסרי, אנו נוהגים להתייחס לנושא הכנה ללידה קיסרית ולחלק את הזוגות באופן הבא:

א. אלה שזאת רק אפשרות שהלידה שלהם תסתיים בניתוח קיסרי, שזה לא בטוח, זה אולי, שמחכים לתשובות של בדיקת אולטרה סאונד (מצג עכוז או ראש?) או בדיקה אחרת, ש”הרופאים עוד לא אמרו לנו” ו”רק ברגע האחרון נוכל לדעת אם נלד בקיסרי או לא”…
ב. אלה שבטוח מיועדים ללידה בניתוח קיסרי, ניתוח קיסרי אלקטיבי, מסיבות רפואיות או מכל סיבה אחרת.

לגבי הקבוצה הראשונה ההמלצה שלנו ברורה – לכו לקורס הכנה ללידה רגיל. קורס קבוצתי מלא (שהוא תמיד הרצוי לזוגות לדעתנו והמומלץ על ידינו), קורס מרוכז או פרטני, לא חשוב ובלבד שיהיה כזה שגם מדברים בו על ניתוח קיסרי וגם על כל האפשרויות האחרות של לידה וגינאלית רגילה, עם כל הטיפים והידע הדרושים כדי לעבור גם לידה כזאת בצורה קלה ועם חוויה טובה.

ללדת בקיסרי – איך להתכונן לקראת ניתוח קיסרי?
לגבי הקבוצה השנייה, זאת שהיא 100% ניתוח קיסרי, ההמלצה שלנו היא להשתתף במפגש אחד, חד פעמי, של הכנה ללידה בניתוח קיסרי. כן, לא הכנה לניתוח קיסרי או לידה קיסרית אלא הכנה ללידה בניתוח קיסרי, שכן גם מי שעומדת לעבור ניתוח קיסרי זכותה לעבור חוויה של לידה – ללדת בקיסרי ומי שאינה מבינה זאת לפני המפגש, בוודאי תבין ותפנים זאת אחריו.

מפגש הכנה ללידה בניתוח קיסרי מתקיים עם מיילדת מוסמכת ומנוסה מצוות מרכז אמא אדמה (בדרך כלל שרי קרוכמל מנהלת המרכז, המשמשת מיילדת כ-25 שנה בחדר לידה של בי”ח מאיר וכמיילדת בית, בעלת ידע רפואי וניסיון רב ביילוד ובהדרכת נשים וזוגות לקראת לידה, אותם היא משלבת עם גישות מהרפואה הטבעית – המשלימה). במפגש משתתפים שני בני הזוג (מומלץ ורצוי מאד) או האישה בלבד, לפי בחירתם.

מפגש הכנה ללידה קיסרית נחלק לשניים:
בחלק הראשון צוללים האישה ובן זוגה להבנת התהליכים שעוברים על היולדת ועל העובר במהלך ניתוח קיסרי, מבחינה פיזית-פיזיולוגית אך בעיקר במשמעות הרגשית של תהליך הלידה. הדגש מושם על למידת היכולת ללדת “לידה פעילה מחשבתית”, דווקא ואולי בזכות היות היולדת הקיסרית שוכבת פאסיבית בחדר הניתוח. יש חשיבות ב”הבנה האמהית” לגבי מהותה של הכנה רגשית נכונה לקראת ניתוח קיסרי ואיך היולדת יכולה להוציא את המרב והמיטב מהתהליך, אותו היא עומדת לעבור יחד עם העובר שלה.

בחלק השני מקבלים בני הזוג כלים ולומדים טכניקות של ממש, אשר ישמשו אותם לקראת הניתוח הקיסרי, שיטות שיעצימו את הקשר המיוחד שנרקם בין אמא ובין העובר שלה, לקראת רגע השיא בו ייפגשו ויראו אחד את השני לראשונה.
הם ילמדו איך ומה כדאי להגיד או לבקש מהצוות הרפואי, “איך מדברים” אל המנתח ואפילו… אל ידיו המנתחות והמוציאות את התינוק לאוויר העולם, יתמקדו בהכנה הרגשית בימים שלפני הלידה, בבוקר הניתוח ואפילו במהלכו, להתמודדות עם הכאב אחריו ובדומה להכנת “תכנית לידה” לקראת לידה קונבנציונאלית, יכינו יחד עם המיילדת “תוכנית ניתוח קיסרי”.

המפגש מתקיים באמא אדמה הוד השרון שבועות אחדים לפני הניתוח הקיסרי המיועד, במועד נוח ובתיאום עם בני הזוג והעדפותיהם. משך המפגש כשעתיים.

עלות מפגש הכנה ללידה בניתוח קיסרי עם מיילדת היא 400 ₪.
מי שמתכוננת לעבור ניתוח קיסרי יכולה להצטרף לאחד משיעורי הכנה להנקה ולהורות הראשונית, המועברים על ידי יועצת הנקה מוסמכת IBCLC בקורסי ההכנה ללידה הרגילים של אמא אדמה. מחיר השתתפות בשיעור כזה לקהל הרחב היא 180 ₪, אולם מי שעברה אצלנו הכנה לקיסרי, מוזמנת להצטרף לשיעור ההנקה בעלות של 80 ₪ בלבד.

אל תוותרו לעצמכן על הכנה טובה ומשמעותית לקראת לידה בניתוח קיסרי, צלצלו בהקדם (אם מדובר במקרים דחופים, צלצלו ממש כבר עכשיו!) לאמא אדמה הוד השרון, לתאם מועד למפגש הכנה לקיסרי 03-3810022

מומלצים לקריאה המאמרים בקישורים שלמטה – של אפרת ברזל, אמא לשבעה שעברה בעצמה כמה ניתוחים קיסריים, על “לידה טבעית בזמן ניתוח קיסרי” ושל סיגל מנדל, דולה ומדריכת הכנה ללידה, על “אוקסיטוצין בלידה קיסרית”.

כתובת

שעות פתיחה

©All rights reserved to Ema Adama
לימודי NLP