קורסי הכנה ללידה

קורס הכנה ללידה באנגלית

הכנה ללידה לתאומים

הכנה ללידה חוזרת – רענון

פשוט ללדת – היפנוברת’ינג

קורס הכנה ללידה מרוכז – מרתון

קורס הכנה ללידה פרטני

קורס הכנה ללידה

ניתוח קיסרי – הכנה ללידה בקיסרי

תיקון חווית לידה

תוכנית לידה

חשיבות קורס הכנה ללידה

מתי מתחילים קורס הכנה ללידה

מעגל נשים לקראת לידה

קורס הכנה ללידה טבעית

קורס הכנה ללידה – עמיתי “חבר”

קורס הכנה ללידה קרנות השוטרים

קורס הכנה ללידה לאומית

קורס הכנה ללידה כללית

תיקון חווית לידה

“חוויה מתקנת” – תיקון חוויה בעקבות לידה טראומטית

על פי רוב, לידות נחרתות בזכרונם של בני הזוג בתור חוויה מדהימה, מעצימה ומטלטלת, אפילו אם קדמו ללידה שעות רבות של המתנה וכאבים עזים, אבל לא בחוויות ובלידות כאלה עוסק דף זה.

אנו מכירים לא מעט סיפורי לידות, שמהן מצטיירת חווית לידה קשה, ארוכה, מלווה לעיתים ביחס משפיל, התערבויות פולשניות מיותרות, כאבים, סבל, תסכול ותחושת אין אונים. כאשר יולדת או בני זוג שחוו לידה טראומטית כזאת, עומדים לפני לידה נוספת, עלולים לעלות ולצוף הזכרונות הטראומתיים מהלידה הקודמת ולהביא לחשש כבד מפני “שיחזור” הארוע הטראומטי בלידה הבאה.

חוויה מתקנת לאחר לידה טראומטית – טיפול קצר מועד של תיקון חווית לידה

במרכז “אמא אדמה” הוד השרון גילינו כי אפשר גם אפשר “לתקן את חוויה הלידה” ואף להגיע לתוצאות נפלאות. לשם כך גיבשנו דרך ייחודית לטיפול פרטני קצר מועד בטראומה מלידה קשה.
הטיפול מבוסס הן על ניסיון רב במיילדות, בהדרכת יולדות, נשים וזוגות בהריון ולאחר לידה, עיבוד חווית לידה, שיחות / תחקור (Debriefing) של נשים רבות אחרי לידה (לא מעטות לאחר לידה טראומטית) והן על טיפול בעזרת דמיון מודרך ושימוש בכלים טיפוליים נוספים, אותו מעניקה באופן אישי מנהלת המרכז, המיילדת שרי קרוכמל שמאחוריה כבר אלפי לידות.

התגובות שקיבלנו מהנשים והזוגות הרבים שעברו אצלנו “חוויה מתקנת” היו מדהימות ולכן אם חוויתן לידה קשה אחת, אל תוותרו על האפשרות “לתקן” את הלידה הבאה…

לקביעת פגישה אישית עם המיילדת שרי קרוכמל בנושא “תיקון חווית לידה”,
ניתן להתקשר למרכז אמא אדמה 03-3810022

מומלץ לקרוא גם את מה ששרי כתבה על עיבוד סיפור לידה (לאו דווקא כאשר הלידה טראומטית, אלא גם לאחר לידה “רגילה”) וגם על חווית היולדת .


עושים סדר – טראומת לידה

במסגרת התוכנית “עושים סדר” בטלוויזיה החינוכית, עסק העיתונאי בן כספית בנושא טראומת לידה וראיין שתיים מצוות מרכז אמא אדמה בהוד השרון: המיילדת שרי קרוכמל, מנהלת המרכז המתמחה בטיפולים בנשים בעקבות לידה טראומטית ואת נעמה שלו, התומכת בנשים לאחר לידה, שעברה בעצמה חווית לידה קשה. אתן מוזמנות לצפות בראיון.

תודה לשרי על תיקון חויה
את הלידה הראשונה אפשר פשוט לתאר במילים סרט אימה, חלום רע ועוד דימויים בכיוון. כל מה שלא מספרים בקורס הכנה ללידה על לידה קרה, ונגמר לי בניתוח קיסרי, שמבחינתי היה אכזבה איומה.
הפעם החלטנו לעשות הכל כדי שיהיה אחרת, ובדרך באנו אליך. לראות מה בכלל אפשר לעשות. ואת בקלי קלות פתרת לנו את הפלונטר. עזרת לי למצוא מה בעצם הבעיה שהכי הפריעה לנו אז, ואיך הפעם אנחנו יחד עוצרים, לוקחים אויר ולא נבהלים מהרופאים – מבקשים מהם הסברים לכל דבר ואפילו מתיעצים איתך אם אנחנו עדיין חוששים.
כמובן שבלידה הזאת שוב ניסו להפחיד אותנו, אבל הפעם עצרנו, לקחנו אויר וביקשנו הסברים, ובאמת הפעם הכל היה שונה. הפעם סוף הסיפור היה טוב ונגמר רק בכמה תפרים…
תודה שרי, על תיקון החוויה.
אירית ועמית
מרץ 2010

כתובת

שעות פתיחה

©All rights reserved to Ema Adama
לימודי NLP