חזרה
שקד שלישי (אדנואיד)

טיפול הומיאופתי בשקד שלישי, באדנואיד בילדים


הטיפול ההומיאופתי יעיל מאוד בתינוקות, תוכלו לקרוא על כך בהרחבה במאמר על הומיאופתיה לתינוקות.

תינוקות סובלים מכל מיני בעיות שטיפול עדין והומיאופתי יכול להיטיב איתן ולחסל את המזיקים בלי לגרור את התינוקות למחלות שלא נגמרות. בין השאר, הומיאופתיה יכולה לטפל ביעילות בבעיות דרכי הנשימה (דלקות ריאות, ברונכיטיס, אסטמה וכו’), בעיות שינה, עור, עיכול ועיכובים התפתחותיים. בזכות הטיפול ההומאופתי ניתן להמנע מ: אנטיביוטיקה מונעת, בודיקורט, וונטולין, קורטיזון ועוד- תרופות, שלטווח הארוך, מזיקות למערכת החיסון. במאמר זה ברצוני להתמקד בבעיה נפוצה בה אני מרבה לטפל- אדנואיד / שקד שלישי אצל תינוקות וילדים:


שקד שלישי – סימפטומים

פעוטות הסובלים משקד שלישי מגלים בדרך כלל סימפטומים של נחירות בלילה, נזלת כרונית ומשיכה באף. חלקם סובלים גם מנוזלים באוזניים ו/או שיעול. האדנואיד (שקד שלישי) יכול גם לגרום לקשיי ריכוז ובעיות אכילה. אלה יכולים להיות סימפטומים נלווים לבעיית האדנואיד, השקד השלישי.


השקד השלישי, האדנואיד – מהו?
השקד השלישי הוא גידול של רקמה מאחורי האף שיוצרת חסימה במעבר האוויר, למרות שברפואה הקונבנציונלית מציעים בד”כ ניתוח למי שהבעיה לא נפתרת אצלו מעצמה עד גיל מסויים, להומאופתיה יש הצעה לטיפול שאינו פולשני כניתוח ואינו כולל הרדמה. לאחר טיפול הומאופתי האדנואיד (השקד השלישי) נספג בחזרה וכל הסימפטומים הנלווים עוברים גם הם בזכות הטיפול.


הטיפול ההומיאופתי באדנואיד, השקד השלישי
בהומאופתיה לא מתייחסים רק לאדנואיד כבעיה בפני עצמה, אלא מחפשים את הסיבה להופעתו ואת הקשר לאופיו של הילד, ועל פי שילוב זה ניתן להגיע לתרופה הומיאופתית שתטפל לעומק בבעיה ולא רק “תעביר” את הסימפטומים של האדנואיד. בטיפול זה ניתן לטפל כך שהאדנואיד (השקד השלישי) לא יחזור (שכן, לאחר ניתוח- אדנואיד יכול לחזור).


טיפול הומיאופתי לדוגמה:
טיפלתי בילד שלאחר הכניסה לגן פיתח אדנואיד. הוא קיבל ממני תרופה הומיאופתית הקשורה בקושי עם מסגרות חדשות וקושי עם שינויים, בשילוב עם אופי איטי ומרצה. האדנואיד עבר כ-6 שבועות לאחר מתן התרופה ההומאופתית ולא היה צורך בניתוח. המטרה של ההומיאופתיה היא לטפל בקושי שהביא לצמיחתו של האדנואיד, ולא רק “להעלים” אותו.


אשמח לתגובותיכם ושאלותיכם על המאמר.
בברכה
עדי ברומר
הומאופתית קלאסית R.C.Hom
Adi.brumer.info
עדי ברומר – הומיאופתית תינוקות וילדים, מרצה בנושא הומיאופתיה לתינוקות וילדים וטיפול הומיאופתי לחורף. 


הקליקו לדף של עדי ברומר באינדקס הריון ולידה באתר אמא אדמה 
כאן תוכלו לקרא גם על הומיאופתיה להריון וללידה וטיפולי הומיאופתיה כלליים.
עדי תופיע בפינוקי בוקר בינואר בהרצאה על הומיאופתיה לחורף.

כתבות נוספות

קורס דולות לאחר לידה


שרי קרוכמל

לפני “אודות”, נתחיל ב”תולדות”… הקשר הראשון שלי עם עולם הרפואה והבריאות החל  בצבא. קורס חובשות, קורס חובשים תעופתיים ושרות כחובשת


תיקון חווית לידה


    השאר תגובה

    03-3810022

    רחוב הבנים 14, כניסה ב’, הוד השרון

    ©All rights reserved to Ema Adama
    לימודי NLP